Големите загадки

  • 638 290
  • 10 627
# 10 575
мисля, че по едно време се коментираше, че ще ползват Старшипа на спейс екс за кацането на Луната, само че той много се бави.
Виж целия пост
# 10 576
Първия път са кацнали с космически модул, а третият е бил в ракетата за да им помогне да се върнат, сега май ще пробват да кацнат директно със совалката.
Сега ще кацат с парашут
Виж целия пост
# 10 577
Първия път са кацнали с космически модул, а третият е бил в ракетата за да им помогне да се върнат, сега май ще пробват да кацнат директно със совалката.
А  с какво ще излетят?
Виж целия пост
# 10 578
Сега ще кацат с парашут
Парашут работи само ако има някаква атмосфера. Като например на Марс.

Аз си мисля, че човечеството няма да стане междузвездна цивилизация. Дори колонизирането на Слънчевата система е под въпрос.
И също така си мисля, че никакви извънземни не са ни посещавали. Вероятноста да ударя няколко поредни шестици от тотото са по-големи.
Виж целия пост
# 10 579
Ще си унищожим планетата преди да усвоим слънчевата система, да не говорим за други системи и галактики.
Виж целия пост
# 10 580
Гледахте ли това от Луната?
https://www.facebook.com/share/r/1JCu3y2di2/
Виж целия пост
# 10 581
На мен това ми прилича на AI генериран клип. В началото лети над повърхността, това се вижда от сянката, която оставя. Както лети над повърхността оставя диря, която очевидно не е от контакт с повърхността, а е като че обекта оставя димна следа след себе си. След това се удря в повърхността, отскача и спира да оставя следа. Сянката не се променя, остава си на същото разстояние, а би трябвало в момента на контакт да се съедини с обекта.
Виж целия пост
# 10 582
Имало е голям политически натиск, и една камара астронавти и космонавти, загиват през 60-те и 70-те докато капитализма и комунизма пренасят идейната битка в космоса, кой е по висшият строй, и по способен на организиран напредък.

Тогава не е било важно, да е безопасно, а да си първи. За това и тогава подобни космически мисии са били отразявани чвого по сериозно. На първа страница във вестниците и новините започват с космическите новини, а не с еквивалента на войната в Иран тогава, Виетнам. Времето на първите не случайно се нарича от историческа гледна точка тогавашният период и в Съветският съюз и в САЩ, въпреки че съюза бие като космически постижения щатите, във всяко едно отношение без най важното, кацането на луната.

Което е било страшно пришпорено заради съветските успехи. След Спутник 1 и Гагарин. Даже и първият човек излязъл в откритото пространство Леонов, изпреварва американците със седмици, което вбесява страшно политическият елит в САЩ. Който трябва да обяснява на народа по това време вече освен кашата във Виетнам, и как така се получава че в съюза в който умират от глад и бедност, по американската пропаганда, са развили технологии с които изпреварват американците в покоряването на космоса. Но тогава много политика има намесена. И чиста идеология. Мерене на мускули кой строй по бързо ще направи човечеството космическа цивилизация.

След падането на комунизма който започва да губи идеологическата война с капитализма, точно след луната, капитализма няма съперничеща в световен план система, и космоса се превърна в чиста наука. Днес на астронавтите даже не им знаем имената, а тогава са били световни знаменитости, защото е било много рисковано да летиш в космоса. Четох че заплащането им е средната американска работна заплата. Да си астронавт, космонавт, вече не е престижно. Защото е безопасно и няма политика. Но стремежа към безопасност и липсата на политика в космоса като преди, защото пак има, Китай се размърда и се готви да строи лунна станция, и това прави наложително завръщането на американците в космоса, но не е идеологическа борба за надмощие и скорост в развитието както преди, ми за ресурси. Който първи направи лунна база, ще добива първи от луната разни изкопаеми. Но не е като преди, днешните деца не си мечтаят да са като Гагарин и Армстронг, защото никой те изпитва нужда да бъдем в космоса, както е било тогава. Даже няма и да се пишат книги си мисля за следващите които ще стъпят на луната, защото причината е друга. Защото можем и е лесно и безопасно вече и много по евтино отколкото преди, когато значителни части от бюджетите са отивали за космоса заради нуждата и на двете идеологии да покажат превъзходство над другата чрез изпреварващо космическо развитие.


Сега го правим защото е програмирано от човешкото развитие. Сега е нормално да стъпим на луната, като трамплин към Марс който ще е следващата цел, след да кажем 30-50 години, а не тогава. Ако го е нямало световният идеологически сблъсък е нямало да има и космическа надпревара.

Но аз за разлика от колегата мисля че със сигучност ще станем космическа цивилизация, и много вероятно и междузвездна. Това ни е естественият път на развитие, като важна стъпка към него е ИИ. Един робот няма нужда да го храниш, да му поддържаш скъпа и сложна земна природна среда в космоса, и дори не остарява, та не му е проблем и далечните разстояния при междузвездни пътувания.

Та освен ако не се самоунищожим, е неизбежно според мен са станем междузвездна цивилизация, да речем до 1 000 години. Аз мисля че до 1 000 години ще имаме кораби летящи към чужди звездни системи. Аз не виждам забавяне на развитието, а по скоро онова беше ненормално рано. Тогава още човечеството няма космическата станция мир, което е нормалното развитие, когато стъпваме на луната по идеологически причини, а не по естествено еволюционни, като развитие на компютри, ИИ и прочие изчислителна мощ.

Аз съм чел биографията на Волков, загинал космонавт, тогава всичко е било и от американска и от съветска гледна точка, ненормално трудно за развитието до което сме били тогава. Сега е нормалното време като технологично развитие, да стъпим на луната, но понеже сега е нормалният момент, не е така вълнуващо както тогава, та за това американската война в Иран е водещата световна новина, а не новият поход на човечеството в космоса.
Виж целия пост
# 10 583
Имало е голям политически натиск, и една камара астронавти и космонавти, загиват през 60-те и 70-те докато капитализма и комунизма пренасят идейната битка в космоса, кой е по висшият строй, и по способен на организиран напредък.

Тогава не е било важно, да е безопасно, а да си първи. За това и тогава подобни космически мисии са били отразявани чвого по сериозно. На първа страница във вестниците и новините започват с космическите новини, а не с еквивалента на войната в Иран тогава, Виетнам. Времето на първите не случайно се нарича от историческа гледна точка тогавашният период и в Съветският съюз и в САЩ, въпреки че съюза бие като космически постижения щатите, във всяко едно отношение без най важното, кацането на луната.

Което е било страшно пришпорено заради съветските успехи. След Спутник 1 и Гагарин. Даже и първият човек излязъл в откритото пространство Леонов, изпреварва американците със седмици, което вбесява страшно политическият елит в САЩ. Който трябва да обяснява на народа по това време вече освен кашата във Виетнам, и как така се получава че в съюза в който умират от глад и бедност, по американската пропаганда, са развили технологии с които изпреварват американците в покоряването на космоса. Но тогава много политика има намесена. И чиста идеология. Мерене на мускули кой строй по бързо ще направи човечеството космическа цивилизация.

След падането на комунизма който започва да губи идеологическата война с капитализма, точно след луната, капитализма няма съперничеща в световен план система, и космоса се превърна в чиста наука. Днес на астронавтите даже не им знаем имената, а тогава са били световни знаменитости, защото е било много рисковано да летиш в космоса. Четох че заплащането им е средната американска работна заплата. Да си астронавт, космонавт, вече не е престижно. Защото е безопасно и няма политика. Но стремежа към безопасност и липсата на политика в космоса като преди, защото пак има, Китай се размърда и се готви да строи лунна станция, и това прави наложително завръщането на американците в космоса, но не е идеологическа борба за надмощие и скорост в развитието както преди, ми за ресурси. Който първи направи лунна база, ще добива първи от луната разни изкопаеми. Но не е като преди, днешните деца не си мечтаят да са като Гагарин и Армстронг, защото никой те изпитва нужда да бъдем в космоса, както е било тогава. Даже няма и да се пишат книги си мисля за следващите които ще стъпят на луната, защото причината е друга. Защото можем и е лесно и безопасно вече и много по евтино отколкото преди, когато значителни части от бюджетите са отивали за космоса заради нуждата и на двете идеологии да покажат превъзходство над другата чрез изпреварващо космическо развитие.


Сега го правим защото е програмирано от човешкото развитие. Сега е нормално да стъпим на луната, като трамплин към Марс който ще е следващата цел, след да кажем 30-50 години, а не тогава. Ако го е нямало световният идеологически сблъсък е нямало да има и космическа надпревара.

Но аз за разлика от колегата мисля че със сигучност ще станем космическа цивилизация, и много вероятно и междузвездна. Това ни е естественият път на развитие, като важна стъпка към него е ИИ. Един робот няма нужда да го храниш, да му поддържаш скъпа и сложна земна природна среда в космоса, и дори не остарява, та не му е проблем и далечните разстояния при междузвездни пътувания.

Та освен ако не се самоунищожим, е неизбежно според мен са станем междузвездна цивилизация, да речем до 1 000 години. Аз мисля че до 1 000 години ще имаме кораби летящи към чужди звездни системи. Аз не виждам забавяне на развитието, а по скоро онова беше ненормално рано. Тогава още човечеството няма космическата станция мир, което е нормалното развитие, когато стъпваме на луната по идеологически причини, а не по естествено еволюционни, като развитие на компютри, ИИ и прочие изчислителна мощ.

Аз съм чел биографията на Волков, загинал космонавт, тогава всичко е било и от американска и от съветска гледна точка, ненормално трудно за развитието до което сме били тогава. Сега е нормалното време като технологично развитие, да стъпим на луната, но понеже сега е нормалният момент, не е така вълнуващо както тогава, та за това американската война в Иран е водещата световна новина, а не новият поход на човечеството в космоса.

Всичко, което пишеш според мен е точно. Само за бъдещето не съм оптимист. Виждаш, че грамотното население по света постепенно намалява като бройка, защото спира да се размножава. Обратно, дивите и примитивите стават все повече. Те развитие не носят, само превръщат всичко в мизерия. След 1000 години, ако още има хора, ще се бият по сокаците с тояги и ще ръмжат нечленоразделно като кроманьонци.
Виж целия пост
# 10 584
Днеска излитат, споко. Няма да кацат още, но до няколко години и това ще стане. Досега не е имало нужда да го повтарят, огромни разходи и труд са. Сега понеже китайците се гласят се налага. Все повече се убеждавам в тая велика истина: everyтhing is a conspiracy if you're dumb enough.

Аз пък отдавна знам, че ниската самооценка води до сляпа вяра и идентифициране с разни "безгрешни" авторитети. Нищо, и тия хора душа носят! Laughing
Виж целия пост
# 10 585
Аз пък отдавна знам, че ниската самооценка води до сляпа вяра и идентифициране с разни "безгрешни" авторитети. Нищо, и тия хора душа носят! Laughing

Я да се посмея, че съм в настроение за вицове - защо предишния път направо са кацнали и са спестили "задължителните" фази преди това? Какво казват по въпроса господата Дънинг и Крюгер?

Господата казват, че ти спориш за неща, от които си нямаш никаква представа. Аполо 8 е летял до лунна орбита, без да каца, точно като сега. Аполо 9 е тествал спускаемия апарат в орбита около земята, Аполо 10 е тествал спускаемия апарат на луната, но без да каца, на 15км от повърхността и обратно. Аполо 11 е историческия полет с Армстронг и Олдрин.

ПП редактираш се, гледам...
Виж целия пост
# 10 586
Скрит текст:
Имало е голям политически натиск, и една камара астронавти и космонавти, загиват през 60-те и 70-те докато капитализма и комунизма пренасят идейната битка в космоса, кой е по висшият строй, и по способен на организиран напредък.

Тогава не е било важно, да е безопасно, а да си първи. За това и тогава подобни космически мисии са били отразявани чвого по сериозно. На първа страница във вестниците и новините започват с космическите новини, а не с еквивалента на войната в Иран тогава, Виетнам. Времето на първите не случайно се нарича от историческа гледна точка тогавашният период и в Съветският съюз и в САЩ, въпреки че съюза бие като космически постижения щатите, във всяко едно отношение без най важното, кацането на луната.

Което е било страшно пришпорено заради съветските успехи. След Спутник 1 и Гагарин. Даже и първият човек излязъл в откритото пространство Леонов, изпреварва американците със седмици, което вбесява страшно политическият елит в САЩ. Който трябва да обяснява на народа по това време вече освен кашата във Виетнам, и как така се получава че в съюза в който умират от глад и бедност, по американската пропаганда, са развили технологии с които изпреварват американците в покоряването на космоса. Но тогава много политика има намесена. И чиста идеология. Мерене на мускули кой строй по бързо ще направи човечеството космическа цивилизация.

След падането на комунизма който започва да губи идеологическата война с капитализма, точно след луната, капитализма няма съперничеща в световен план система, и космоса се превърна в чиста наука. Днес на астронавтите даже не им знаем имената, а тогава са били световни знаменитости, защото е било много рисковано да летиш в космоса. Четох че заплащането им е средната американска работна заплата. Да си астронавт, космонавт, вече не е престижно. Защото е безопасно и няма политика. Но стремежа към безопасност и липсата на политика в космоса като преди, защото пак има, Китай се размърда и се готви да строи лунна станция, и това прави наложително завръщането на американците в космоса, но не е идеологическа борба за надмощие и скорост в развитието както преди, ми за ресурси. Който първи направи лунна база, ще добива първи от луната разни изкопаеми. Но не е като преди, днешните деца не си мечтаят да са като Гагарин и Армстронг, защото никой те изпитва нужда да бъдем в космоса, както е било тогава. Даже няма и да се пишат книги си мисля за следващите които ще стъпят на луната, защото причината е друга. Защото можем и е лесно и безопасно вече и много по евтино отколкото преди, когато значителни части от бюджетите са отивали за космоса заради нуждата и на двете идеологии да покажат превъзходство над другата чрез изпреварващо космическо развитие.


Сега го правим защото е програмирано от човешкото развитие. Сега е нормално да стъпим на луната, като трамплин към Марс който ще е следващата цел, след да кажем 30-50 години, а не тогава. Ако го е нямало световният идеологически сблъсък е нямало да има и космическа надпревара.

Но аз за разлика от колегата мисля че със сигучност ще станем космическа цивилизация, и много вероятно и междузвездна. Това ни е естественият път на развитие, като важна стъпка към него е ИИ. Един робот няма нужда да го храниш, да му поддържаш скъпа и сложна земна природна среда в космоса, и дори не остарява, та не му е проблем и далечните разстояния при междузвездни пътувания.

Та освен ако не се самоунищожим, е неизбежно според мен са станем междузвездна цивилизация, да речем до 1 000 години. Аз мисля че до 1 000 години ще имаме кораби летящи към чужди звездни системи. Аз не виждам забавяне на развитието, а по скоро онова беше ненормално рано. Тогава още човечеството няма космическата станция мир, което е нормалното развитие, когато стъпваме на луната по идеологически причини, а не по естествено еволюционни, като развитие на компютри, ИИ и прочие изчислителна мощ.

Аз съм чел биографията на Волков, загинал космонавт, тогава всичко е било и от американска и от съветска гледна точка, ненормално трудно за развитието до което сме били тогава. Сега е нормалното време като технологично развитие, да стъпим на луната, но понеже сега е нормалният момент, не е така вълнуващо както тогава, та за това американската война в Иран е водещата световна новина, а не новият поход на човечеството в космоса.
[/spoiler]
Няма как СССР да е побеждавал във всичко САЩ и накрая да са загубили кацането на Луната. Просто е имало различен подход към овладяването на космоса. При едните стремеж към гръмки демонстрации, а при другите дълъг инженерно-технологичен процес, в който решаваща е устойчивостта, сложността и повторяемостта.

Вярваш, че до 1000 години ще имаме кораби летящи към други звезни системи, защото се опираш на вярата, а тя дава възможност да игнорираш реалността. Ако става дума за апарати изпратени от хората, то Вояджър и сега лети към други звездни системи, ама това не ни прави междузвездна цивилизиция. Междузвездна цивилизация бихме станали ако могат хората да колонизират други планети и да има полети между колониите. Само дето има няколко непреодолими проблема. Огромно разстояние за преодоляване на което са необходими хилядолетия. Проект, който можем да си го представим като Аполо умножен по много. Би бил безумно скъп проект в който трябва за дълго време, не за десетилетие като Аполо, а за век или повече да впрегнеш усилията на цялото човечество за достигане на неясна цел от която впрегнатите в проекта няма да извлекат никаква полза защото дори и да има такава те няма да са живи за да я видят. Успех с начинанието да обединиш хората за толкова дълго да работят без директна полза.
Виж целия пост
# 10 587
Парите са си пари и все са от полза.
Ама като го построят "Аполо Супермен", трябва да измислят и къде са тези планети дето ще колонизираме и да намерят ресурси и финансиране за мераклиите дето ще строят всичко наново.
И всичко това само и само за да се множим на воля. Един ден и галактиките ще ни се видят тесни.
Виж целия пост
# 10 588
Човешкия организъм не е пригоден за дълго пребиваване в космоса. Отразява му се зле на цялата система. Най-вече радиацията, която при дълго пребиваване в Космоса се натрупва и няма спасение поне докато учените не измислят начин за предпазване. Има и други негативни влияния, но да кажем те са временни и след време вече при земни условия организма се възстановява. Затова с редки изключения полетите са сравнително кратки и в орбита.
https://youtu.be/O0oCO1TEKLQ?is=BTtj32_DvjMH9b2V
Виж целия пост
# 10 589
Като каза радиация...по Нешълън Джиографик ше дават мини сериал за Чернобил, 40г се навършвали на 26.04 ще излъчват от 19ч.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия