Големите загадки

  • 638 272
  • 10 627
# 10 590
Причината за аварията "Чернобил" е в идиотизма на руският персонал на атомната централа. Съжалявам,че използвам тази дума,но не намирам по-точна.
Виж целия пост
# 10 591
Сериала на НВО ли? Той е много добър
Виж целия пост
# 10 592
Причината за аварията "Чернобил" е в идиотизма на руският персонал на атомната централа. Съжалявам,че използвам тази дума,но не намирам по-точна.

Почти никога за някоя катастрофа няма само една причина. Най-често има натрупване на причини и при Чернобил е точно така. Всъщност точно персоналът, който е бил дежурен, е с най-малка вина - били са млади и неопитни, натоварени с непосилна задача. Вината е на тези, които са ги натоварили с тази задача, на тези, които са скрили за дефекта в реактора, на комунистческите порядки, на дефектната конструкция...
Виж целия пост
# 10 593
Сериала на НВО ли? Той е много добър
не този...4 епизода по NGeograpfic
Виж целия пост
# 10 594
Човешкия организъм не е пригоден за дълго пребиваване в космоса. Отразява му се зле на цялата система. Най-вече радиацията, която при дълго пребиваване в Космоса се натрупва и няма спасение поне докато учените не измислят начин за предпазване. Има и други негативни влияния, но да кажем те са временни и след време вече при земни условия организма се възстановява. Затова с редки изключения полетите са сравнително кратки и в орбита.
https://youtu.be/O0oCO1TEKLQ?is=BTtj32_DvjMH9b2V
Дори да решим проблема с радиацията, остава основното препятствие - разстоянието. Няма реалистичен начин да ускорим кораб до скорост, която да направи пътуване до Алфа Кентавър смислено в човешки времеви мащаб. Тя е на над 4 светлинни години, а дори най-агресивните реалистични сценарии водят до полети от хиляди години. Идеите за столетия вече изискват технологии на ръба на фантастиката, а не на инженерната практика.
Виж целия пост
# 10 595
Човешкия организъм не е пригоден за дълго пребиваване в космоса. Отразява му се зле на цялата система. Най-вече радиацията, която при дълго пребиваване в Космоса се натрупва и няма спасение поне докато учените не измислят начин за предпазване. Има и други негативни влияния, но да кажем те са временни и след време вече при земни условия организма се възстановява. Затова с редки изключения полетите са сравнително кратки и в орбита.
https://youtu.be/O0oCO1TEKLQ?is=BTtj32_DvjMH9b2V
Дори да решим проблема с радиацията, остава основното препятствие - разстоянието. Няма реалистичен начин да ускорим кораб до скорост, която да направи пътуване до Алфа Кентавър смислено в човешки времеви мащаб. Тя е на над 4 светлинни години, а дори най-агресивните реалистични сценарии водят до полети от хиляди години. Идеите за столетия вече изискват технологии на ръба на фантастиката, а не на инженерната практика.

Черните дупки, според някои смели предположения, са транспортни коридори, които обаче ние не знаем как да използваме. Времето за пътуване през тях вероятно ще трае съвсем кратко.
Виж целия пост
# 10 596
Даже и да е вярно (а то е просто ефектен sci-fi сюжет) пак не става, защото пътят до най-близката черна дупка също ще е хиляди години. Разстоянията са невъобразими.
Виж целия пост
# 10 597
Е тя най-близката е на 1560 светлинни години и полета до нея би бил не хиляди, а по-скоро десетки или стотици милиони години. И черните дупки не са транспортни коридори, а еднопосочни гравитационни капани. "Порталите" идват от теорията за червеевите дупки, но те са чисто хипотетични и изискват физика, която не се знае дали е възможна.
Виж целия пост
# 10 598
Е, ако междузвездното пътуване е физически невъзможно може би това ни пази от по-развитите цивилизации? Не е чак толкова лоша опция да сме си самички.
Виж целия пост
# 10 599
То това е Парадокса на Ферми. Теоретично би трябвало да има все някакви развити цивилизации, ама няма и следа от тях. В центъра на галактиката звездите са по-гъсто разположени и сигурно е по-лесно пътуването, ама пък там има повече свръхнови, радиация и подобни неприятности.
Виж целия пост
# 10 600
Е както се каза не е съвсем физически невъзможно
В сферата на научната фантастика има и големи кораби ( цели самоподдържащи се колонии), които естествено пътуват хиляди години, но нищо физически не пречи да се построят, не са необходими някакви неоткрити досега феномени.
Иначе червеевите дупки, и т.н. warp drive (работи като изкривява пространството) дори са възможни теоретически според теорията на относителността, но изискват неоткрити досега феномени, като отрицателна маса и енергия.
Даже както се видя комети могат да пристигнат от други звезди, вече за няколко години откриха цели 3.
Виж целия пост
# 10 601
Предполагам, че има много неща, които не знаем. Преди не толкова много време е било проблем да се прекоси океана. Европейците не са знаели за съществуването на индианците и ескимосите. Нашата мижава наука не може да обясни толкова много неща. Никола Тесла се е докоснал до някои явления, но по някакъв начин е бил спрян. Не бих казала че нещо е невъзможно, само защото не можем да го впишем в сегашната наука
Виж целия пост
# 10 602
Сред т.нар. "филтри" в Парадокса на Ферми, разстоянието не е от главните, все пак хилядите години в път не са пречка за машина. Смята се, че за около 1 милион години нито една система в галактиката няма да остане непосетена от автоматична сонда, чиято мисия е да се саморепликира и самоизпраща към нови звезди. Дали има подобна сонда някъде около нас...някои хора доста се надяват да открием. Но си е в сферата на нереално смелите допускания и пожелателно мислене.
А най-близката черна дупка може да е доста по-близо от най-близката засечена досега. Но пак няма да е по-близо от най-близката звезда, иначе щеше да има ефект от гравитацията ѝ. Тъй че и транспортни коридори да са, и под носа ни да са, пак ни вършат работа колкото софийското метро в ежедневието на някой от Силистра.
Виж целия пост
# 10 603
Какво мислите за статията в дир.бг, че за последните две години десет учени, работещи в сферата на НЛО и ядрена енергия в щатите са безследно изчезнали или са намерени убити?
Виж целия пост
# 10 604
Смятам, че е истина. Интересно е каква е причината за тези изчезвания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия