Запознайте се с продуктите на ЕВРОМЕД и задайте своите въпроси към д-р Дренски

  • 21 100
  • 649
# 120
Имам изключително суха кожа на лицето , склонна към зачервяване , сърбеж и лющене дори. За да не се влошава , я хидратирам най-малко 2 пъти на ден.
Виж целия пост
# 121
поставиха ми диагноза розацея в начален етап,какви продукти да използвам проблема да не се задълбочи,
Виж целия пост
# 122
Голямото ми дете е със себореен дерматит, малкото е с атопичен. С малкия за сега се справяме, но с големия още не мога да намеря решение, а сега и в пубертет навлиза и положението е много зле.
Виж целия пост
# 123
Имам петно на челото, което е по-тъмно. Появи се преди няколко години и нищо не помага срещу него.
Виж целия пост
# 124
И аз, и майка ми имаме сходни проблеми - зачервявания по носа при мен, а при майка ми и по челото. Не сме намерили все още трайно решение на проблема.

Добър вариант е да се прегледате!
Възможно е това да са първи симтоми на розацея, което съвсем не е безопасна заболяване.

     Поздрави!
Виж целия пост
# 125
Аз имам розацея /поне такава е диагнозата/, която ми остана след раждането. След много прегледи и лечение по метода опит-грешка, успях да поддържам сравнително добре кожата на лицето, когато ми изписаха правилното лечение.

 И какво е то?
Виж целия пост
# 126
Съпругът ми има розацея, доста е неприятно.

Определено е така!

Основно правило е, че мъжете боледуват по-рядко от розацея, но е по-тежко! И нерядко развиват ринофима.
Виж целия пост
# 127
Има ли наследственост при кожните проблеми?
Аз съм с розацея от тийнейджърка, наистина най-леката форма,но все пак,баща ми също има.С годините става по-зле,защото често забравя да се маже. Дъщеря ми беше с атопичен дерматит като бебе.
И със сенките под очите същата работа-майка ми има,аз и малката.Нямаме здравословни проблеми,просто е козметичен дефект.

Няма как да се даде задоволителен отговор за всички кожни заболявания!

При някои от тях има наследствено предразположение (розацея, витилиго, акне, псоризис), но при други не (пиодермии).

Лека вечер!
Виж целия пост
# 128
При мен дерматологичен проблем са пигментни петна по лицето и "слънчева алергия" - получавам ситни много сърбящи пъпчици върху много зачервен участък. За пигментните петна консумирам повече магданоз, а за "слънчевата алергия" нямам решение, освен да не излизам на слънце (слънцезащитните не успяват да се справят напълно).
Виж целия пост
# 129
Имам себореен дерматит и така и не съм намерила решение на проблема. Лошото е, че и едно от децата ми има същото. Ако може да ми препоръчате нещо?


За себореен дерматит ще имаме отделна публикация, но все още не е ясно кога!

Изключително упорито заболяване с много трудно лечение! И доста често с кратки ремисии.

Бих Ви препоръчал 2 шампоана на ISISPHARMA (ако не сте ги ползвала).  Ilcapil DS  и Ilcapil KR (https://www.isispharma.bg/range/ilcapil/).
От няколко години са в производство, с интересен състав и имам доста доволни пациенти от тях.

Друга опция са шампоаните на ACM  Novophane.K (https://acm.bg/novophane-k.html) и Novophane.DS (https://acm.bg/novophane-ds.html)

  Поздрави!
Виж целия пост
# 130
И аз се интересувам от наследствеността, на дъщеря ми бузките се зачервяват като при мен.

Наследственото предразположение при някои дерматози е известно отдавна!

Трябва навреме да се вземат профилактчни мерки, разбира се когато е възможно!

  Поздрави!
Виж целия пост
# 131
Имам болезнено зачервяване около носа през цялата зима, опитвам със всякакви кремове, но от нищо не се подобрява.

Опитвали ли сте от серията Ruboril на ISISPHARMA (https://www.isispharma.bg/range/ruboril/)?
Виж целия пост
# 132
Имам изключително суха кожа на лицето , склонна към зачервяване , сърбеж и лющене дори. За да не се влошава , я хидратирам най-малко 2 пъти на ден.

Използвайте Sensylia 24 крем на ISISPHARMA (https://www.isispharma.bg/product/sensylia/).

Един път на ден обикновено е достатъчен!

  Поздрави!
Виж целия пост
# 133
поставиха ми диагноза розацея в начален етап,какви продукти да използвам проблема да не се задълбочи,

Отговорът е ясен - серията Ruboril на ISISPHARMA (https://www.isispharma.bg/range/ruboril/).

  Поздрави!
Виж целия пост
# 134
Голямото ми дете е със себореен дерматит, малкото е с атопичен. С малкия за сега се справяме, но с големия още не мога да намеря решение, а сега и в пубертет навлиза и положението е много зле.

Опитайте с шампоаните от серията Ilcapil на ISISPHARMA (https://www.isispharma.bg/range/ilcapil/).

   Поздрави!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия