Изследване на ХОРМОНИ – 19 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 45 242
  • 740
# 120
Денис, повторих днес Пролактина и е още по-висок...
532,2 при горна граница 496.
Андростендион ми е 5,08 при реф. 1,0-11,5.
Да, висок е -трябва да се коригира дозата. Трябва да е около 250.
Браво, че Андростендиона е Ок., защото, ако той е причината, по-трудно се коригира.

Как беше ТСХ при теб, че не помня? Ако там има проблем, това също може да е причина за по-високите нива на Пролактина и трудностите при неговото нормализиране.
 
Виж целия пост
# 121
Денис, повторих днес Пролактина и е още по-висок...
532,2 при горна граница 496.
Андростендион ми е 5,08 при реф. 1,0-11,5.
Да, висок е -трябва да се коригира дозата. Трябва да е около 250.
Браво, че Андростендиона е Ок., защото, ако той е причината, по-трудно се коригира.

Как беше ТСХ при теб, че не помня? Ако там има проблем, това също може да е причина за по-високите нива на Пролактина и трудностите при неговото нормализиране.
 
TSH ми е било 1,83 в края на март.Днес не го пуснах.Ще го проверя пак след месец заедно с Пролактина...док коригира дозата, да...да видим ще има ли ефект.

А по принцип...ако не се цели бременност, може ли да не се приемат медикаменти и да се остави висок тоя хормон?За пролактина говоря...
Виж целия пост
# 122
Скрит текст:
Денис, повторих днес Пролактина и е още по-висок...
532,2 при горна граница 496.
Андростендион ми е 5,08 при реф. 1,0-11,5.
Да, висок е -трябва да се коригира дозата. Трябва да е около 250.
Браво, че Андростендиона е Ок., защото, ако той е причината, по-трудно се коригира.

Как беше ТСХ при теб, че не помня? Ако там има проблем, това също може да е причина за по-високите нива на Пролактина и трудностите при неговото нормализиране.
 
TSH ми е било 1,83 в края на март.Днес не го пуснах.Ще го проверя пак след месец заедно с Пролактина...док коригира дозата, да...да видим ще има ли ефект.

А по принцип...ако не се цели бременност, може ли да не се приемат медикаменти и да се остави висок тоя хормон?За пролактина говоря...
При контролата на ТСХ, изследвай и Т3 и Т4.
За пролактинът - не е желателно да е висок, защото макар и в началото да не ти създава проблеми ( неприятни странични ефекти, от типа на депресия, нервност, сънливост, гадене, отпадналост и т.н.), той влияе на другите хормони и причинява хормонален дисбаланс - проблем с ЩЖ, високи андрогени, инсулин, кортизол и т.н.
То и без това, сега е редно да се разбере каква е причинита за тези, по-високи нива.Пролактинът няма как, просто ей така, да се повиши от нищото.
Трябва ти добър ендокринолог, макар че на никой не му се занимава да търси причината - по-лесно е да се назначи медикамент директно за пролактина.
Липсата на Прогестерон ( и О.) също може да е причина.
Виж целия пост
# 123
Мерси, Денис! Вярно не му се занимава...особено и като ЯМР-то не отчита промяна...

Май последното ще е окаже/вече не усещам дискомфорт при О както преди, а и така или иначе не се случва бременност...и АМХ-то като сложим, че е в долна граница и май се навързват нещата./...

Прогестерон-а кога се изследваше?
Виж целия пост
# 124
Мерси, Денис! Вярно не му се занимава...особено и като ЯМР-то не отчита промяна...

Май последното ще е окаже/вече не усещам дискомфорт при О както преди, а и така или иначе не се случва бременност...и АМХ-то като сложим, че е в долна граница и май се навързват нещата./...

Прогестерон-а кога се изследваше?


Прогестерон - точно на 7-ми ден след О., но е добре да се пуска заедно с Е2. (ако аз ще го коментирам  Wink )
Пусни тогава и Пролактин - да видим, как си влияят. Ако прогестеронът е достатъчно висок, би трябвало да потисне синтеза на Пролактин, освен ако пролактинът не е толкова висок, че да потиска по-силно Прогестерона.
Виж целия пост
# 125
То хубаво, ама как да хвана има ли О? С тестове едва ли...
Освен сл.месец ще ги пусна заедно.
Благодаря ти!
Виж целия пост
# 126
То хубаво, ама как да хвана има ли О? С тестове едва ли...
Освен сл.месец ще ги пусна заедно.
Благодаря ти!
С ФМ (УЗ) или с тестове за О. + БТ, която трябва да мериш от М до М.
Когато засечеш О. - тогава пускаш хормоните.
Ако няма О. няма смисъл да се изследват.
Виж целия пост
# 127
С тия нива на Пролактина е сигурно, че няма.
Разбрах...благодаря!
Виж целия пост
# 128
Здравей Денис, не знам дали е тук мястото, но ме извинете ако бъркам. Може ли да те помоля и за коментар над резултатите на приятеля ми? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 129
Здравей Денис, не знам дали е тук мястото, но ме извинете ако бъркам. Може ли да те помоля и за коментар над резултатите на приятеля ми? Благодаря предварително!
Здравей!
ТСХ е висок, добре е да провери Т3 и Т4 ( + отново ТСХ, защото се тълкуват заедно).
Пролактинът е висок, може да е от ТСХ - това лекар го преценява.
Има висок Е2 и нисък тестостерон, това не е добре, трябва да е обратното.
Добре е да направи изследване за ИР ( обременяване с глюкоза).
Тези отклонения, може да са причина за проблем със СГ ( ако вече има такива, но това трябва да се обсъди с андролог)
Виж целия пост
# 130
Да, СГ е зле и точно заради това му бяха назначени тези изследвания от андролог.
Благодаря ти Денис.
Виж целия пост
# 131
Здравей Денис. Понеже бях ти писала, че имам много нисък прогестерон и ме карат всяка седмица да пия Оргаметрил, но аз не искам и си купих Див Ям на добавка. Същот така и чай от бял равнец. Мисля така да пробвам. А може ли да ми кажеш дали двете мога да ги пия заедно или само едното ? Благодаря
Виж целия пост
# 132
Здравей Денис. Понеже бях ти писала, че имам много нисък прогестерон и ме карат всяка седмица да пия Оргаметрил, но аз не искам и си купих Див Ям на добавка. Същот така и чай от бял равнец. Мисля така да пробвам. А може ли да ми кажеш дали двете мога да ги пия заедно или само едното ? Благодаря
  Аз мисля,че щом имаш нисък пригестерон,най-вероятно имаш проблеми с яйчниците и нямаш овулация,Прогестерона се отделя от жълтото тяло след настъпила овулация,нама.как да го има без нея.Търси добър лекар я клиника и да се разбере от къде идва проблемът.
Виж целия пост
# 133
Здравейте! Моля за коментар на тези резултати. ТСХ преди два месеца беше 3,34, така че има подобрение (не пия лекарства, само хранителни добавки). Другите два пускам за първи път.
Виж целия пост
# 134
Имам въпрос, извинявайте, ако не е за тук.
Гинеколожката ми назначи изследвания на хормони FSH,LH, естрадиол и прогистеон на 3-ти, 15-ти и 21-ви ден от цикъла. Но! Моят цикъл е 22 дни. Това пропуснах да и го кажа и предполагам, че тя ми ги е назначила като при обикновен цикъл от 28 дни, което ще рече, че ако ги пусна на 15-ти и 21-ви ден, няма да види, това което всъщност иска да проследи. Моля за съвет как да процедирамм, тъй като нямам номер да и се обадя, а тя е много заета и часът,който съм си записала е чак за през август за да и занеса резултатите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия