Защо българското законодателство защитава майката, а бащата кучета го яли?

  • 10 045
  • 454
# 315
Към автора на темата: с коя си норма българското законодателство пренебрегва бащата, че не съм видяла такава досега ?

Към Гогодиф: Какви стъпки предприехте при първите откази за срещи с детето?
Виж целия пост
# 316
и аз това бих попитала Гогодиф? и защо сега когато детето Ви търси за издръжка не седнете да си поговорите като големи хора, защо толкова време не сте имали контакти и да си оправите взаимоотношенията? все пак вече сте големи хора и всеки може да изкаже какво мисли и чувства без да е подвластен на нечие втълпяване примерно
Виж целия пост
# 317
Не сте прочели внимателно какво съм писал.Първата жалба до полицията я подадох през 1999 г.И след това още сумати жалби до полиция и прокуратура.Ама кел файда.За мен не е свирен мач.Аз вярвам,че някога в бъдещето той ще реши да се запознае с баща си и ще ме потърси.Написал съм какви стъпки съм преприел.Първо през далечната 1999  година подадох жалба до полицията.След това и до прокуратурата.След като не даде резултат заведох съдебно-изпълнително дело.Обърнах се към социалната служба в района.Когато откриха Агенцията за закрила на детето през 2001 г.ги сезирах и тях.В крайна сметка едно голямо нищо.Ми,няма други законови възможности,които не съм предприел.
Виж целия пост
# 318
Той и сега те търси...Видно за какво.
Жалба до полиция, социални и т.н., жалби за несъдействие и какво ли не. На мъжете лесно ви писва, така ми се струва
Виж целия пост
# 319
Уважаема,akoiskash-vqrvai,ваше право е ме мислите за женомразец.Ще добавя,че след това живях с друга жена 17 години  и си имаме дете.С нея също неотдавна се разделих.Само че по коренно различен начин и отношенията са ни коренно различни.Защото е прекрасен човек.И аз си я обичам точно толкова,когато се запознахме.Проблемът е,че първата ми жена е друга и в българското законодателство,което толерира неизпълнението на съдебно решение от жени.
Виж целия пост
# 320
Ясно, отдал си се на новата жена и дете и дотам с опитите за контакт...
Виж целия пост
# 321
Значи, попитах те кое е това, дето само в България било така. Не отговори.

Цитат
...което толерира неизпълнението на съдебно решение от жени.
И това ти го споменах, и там не коментира, затова повтарям пак. Женската работа е да се гледат децата, мъжката - да се дават едни пари и повече да не те занимават, освен когато искаш да заведеш детето на разходка, затова така делиш решенията, задълженията и изпълненията не според друго, ами според пола на мъжки и женски, нали?
Виж целия пост
# 322
gogodif ,
Донякъде си прав. Преди новия Семеен кодекс от 2008 година, беше почти невъзможно баща да вземе родителските права. За режима беше сложно- нямаше частни съдебни изпълнители, ДСИ си питаха ушите. Но ако си бил настоятелен, поне някоя и друга глоба да е отнесла. Не забравяй, че е издръжката беше от 30 до 80 лева. И винаги си е бил в сила чл. 182 от НК и можеше да се възбуди наказателно преследване срещу родител, който не изпълнява съдебното решение. Дори има и присъди над майки по този член. Ако човек е бил упорит , ама наистина, и то не толкова да си заявява чувствата към детето по съдебен път, колкото с реални действия , да си успял. Особено, след като дете навърши 10 години. Но си се отказал.
Сега има много промени, вече престъплението по чл. 182 от Наказателния кодекс се доказва лично от тъжителя, тоест- образуваш си сам дело, сам си си прокурор.
Законодателство си има и си върви напред. Не зная кога ще въведат санкции не за нарушени права, а за неизпълнени задължения. Най-вече , от гледна точка на ощетяване на детето, заради точно отказ от правата на някой родител.
Виж целия пост
# 323
Таис, няма съществена промяна в съдържанието на уредбата на родителските права при новия СК от 2009. Нищо в новия СК не прави по-лесно "вземането" на родителските права от бащата, едно и също е. Изслушването на децата също е отпреди новия СК.
Виж целия пост
# 324
Точно след навършване на 10 години вземат и мнението на детето и е много по-вероятно то да каже, че не иска при баща си, ако вече е зомбирано.
Виж целия пост
# 325
Таис, няма съществена промяна в съдържанието на уредбата на родителските права при новия СК от 2009. Нищо в новия СК не прави по-лесно "вземането" на родителските права от бащата, едно и също е.
Така е, но на практика все повече бащи ги вземат. Вече няма мантрата , че детето е за мама.
Има социални, има си цял състезателен процес, който не е изначално обречен.

Като казахте за децата и се сетих за пресен пример, от преди две-три години. Детето си иска таткото, вече на десет. Мама не го дава, защото получава издръжка 400 лева, иначе го гони няколко пъти при баща му. Очевидно не се справя. Доклади, тинтири минтири, преговори , майката не и не. Защо , бе , жена ? Щото съм майка. И ще се изслушва малкият. Спроили се всички пред съда, в т.ч. и социалната работничка . И детето се изцепва : Аз в съда няма да влизам , да обяснявам на някакъв си съдия какво искам. Вие сте ми родители и знаете какво искам, вие му кажете. ТУШЕ !!!
Виж целия пост
# 326
То е от времето това, не се дължи на разлика в СК и законодателството. Wink
Виж целия пост
# 327
Както лека-полека си проби път идеята мъжете да участват в домакинство и гледане на дете поравно с жените си, така и идеята, че не непременно майката е най-добрият вариант.
Виж целия пост
# 328
Както лека-полека си проби път идеята мъжете да участват в домакинство и гледане на дете поравно с жените си, така и идеята, че не непременно майката е най-добрият вариант.
Така е. Младите майки научиха бащите да се справят наравно с тях в отглеждането на децата.
Сега ще си носят и меда, и жилото.
Не че е лошо, де. Просто медалът има две страни.
Виж целия пост
# 329
Уважаема, tays, дайте имейл-адрес и ще Ви изпратя решението делото по чл. 182,ал.б от НК, което водих срещу майката. Наказателно дело от частен характер. Защото и това съм опитал. Въобще всичко възможно съм опитал. Безпорно се доказа, че майката не ми е дала детето. Но тя твърдеше, че било болно. И въпреки че според личния лекар състоянието не му е пречело да осъществи свиждане с мен, съдът каза:Добре и за майката нямаше никакви последствия. В момента за издръжката има само минимум. Тогава беше от 19 до 39 лв. Аз се съгласих да плащам 40 като разчитах, че по този начин ще си купя благоразположението на майката да ми дава детето. Майкя! Твърдя, че в България една майка може да не изпълнява съдебно решение. Защото аз имах съдебно решение, според което имах право да си виждам детето два пъти в месеца. Обаче няма кой да го изпълнява. Твърдя, че в нормалните държави това е невъзможно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия