НОЕМВРИйки 2019 - тема 5

  • 28 933
  • 770
# 405
И при мен е опасна ... за жалост я лепвам втори път . Не знам как ! Вече ми писва дано не се срещаме повече с нея 😂  .
Мойра, каква бактерия ти откриха?



За месото да кажа, почти не ям месо. Не мога да го докосна или помириша дори, а нямам проблем с желязото. Но ям много зелени, плодове, домати и пия Floradix Iron formula. Съвсем натурална добавка без химия.
Днес ми звъняха за резултатите от изследванията за гестационен диабет, всичко ми е перфектно, каза акушерката явно бебенцето си върви голямо и това е.
Каза продължавай в същия дух с храна и разходки. Също от месец и половина не съм качила нищо, стоя си същите кг и съм много доволна.

Момичета, запазих час в частния кабинет на Д-р Йончев, на Иван Вазов. Сега вторник ще си пусна и кръвни в Ремус, бързо ли излизат резултатите?
За Йончев мнения има ли?
Иначе аз пратих малкия с баба му на Велинград, мъжът ми се върна в Лондон да поработи малко и лети обратно за почивката. Та аз си почивам самичка и се наслаждавам на времето сама със себе си 😂😂😂😂
Оцелявам на салати и плодове, голям кеф 😂
Виж целия пост
# 406
За Кристия Йончев ли имате предвид?
Виж целия пост
# 407
За Кристия Йончев ли имате предвид?
Не знам първото име, честно да си призная. Може би е същия.
Виж целия пост
# 408
Здравейте бъдещи майчета. Отдавна ви следя , но сега се осмелявам и аз да пиша ☺. В 24г.с. съм с термин 19 ноември. След фм в 20 г.г. при д-р Игнатов , като шамар ми дойде неговото становище за висок риск от преекламсия. Според моята лекарка всичко с мен и бебето е наред, но вдигам кръвно на нервна почва от дете. И моето бебе е било свикнало с моят ритъм, няма изоставане в размерите си. За всеки случай ми изписа допегит 2×1 за да го нормализираме и магнематрикс също 2×1 заради липсата на магнезии. Чудя се има ли някоя като мен с кръвно и какво лечение получава. За следващата ФМ си запазих час при доц. Марков , тъй като първият беше изключително груб и малодумен ☺
Виж целия пост
# 409
Ifka за втори път лекувам стрептококи група Б .... Помня , че и при теб се беше появила , нали?
Виж целия пост
# 410
Ifka за втори път лекувам стрептококи група Б .... Помня , че и при теб се беше появила , нали?
Да, аз точно затова питам. При мен е в урината, освен Това доктора ми изрично подчерта, че е опасна по време на раждане, като цяло гледат да не я третират, защото става резистентна към антибиотиците. Аз направих само курс Цефалексин, 2 седмици, защото имах и друга изолирана бактерия. Сега ще си пусна кръвни, стерилна урина и микробиология, но без да ме бърка някой дълбоко.
Малко прекалено ми идва със спекулум за тази бактерия специално.
Виж целия пост
# 411
Не бях аз със спекулим . За друга бактерия и друго майче Simple Smile . На мен ми обясниха , че има опасност от пукане на мехура , опасна е при раждане също .
Виж целия пост
# 412
Ifka за втори път лекувам стрептококи група Б .... Помня , че и при теб се беше появила , нали?
Да, аз точно затова питам. При мен е в урината, освен Това доктора ми изрично подчерта, че е опасна по време на раждане, като цяло гледат да не я третират, защото става резистентна към антибиотиците. Аз направих само курс Цефалексин, 2 седмици, защото имах и друга изолирана бактерия. Сега ще си пусна кръвни, стерилна урина и микробиология, но без да ме бърка някой дълбоко.
Малко прекалено ми идва със спекулум за тази бактерия специално.

Да, не давайте със спекулума. Аз кръвнах от него в понеделник...и още ми изтича кафяво, много е неприятно и стресиращо. Иначе аз бях с уреаплазма, слава Богу микробиологията е чиста.
Виж целия пост
# 413
Не бях аз със спекулим . За друга бактерия и друго майче Simple Smile . На мен ми обясниха , че има опасност от пукане на мехура , опасна е при раждане също .
Да, да аз видях, но просто го казах, не знам аз не давам да ме пипат отдолу, камо ли да бъркат. После няма да си простя ако стане нещо.
Тони, Слава Богу само си прокървила леко, аз не знам какво бих и направила на тая лекарка ако нещо такова ми се случи.
Виж целия пост
# 414
Да, да аз видях, но просто го казах, не знам аз не давам да ме пипат отдолу, камо ли да бъркат. После няма да си простя ако стане нещо.
Тони, Слава Богу само си прокървила леко, аз не знам какво бих и направила на тая лекарка ако нещо такова ми се случи.

[/quote]

Ами аз се поизнервих доста...На нея й стана доста кофти определено... Каза, че не в стигала до шийката и лихавицата външно се е наранила, въпреки това ме провери с 1 пръст и каза, че е ок. Понамаля значително течението да чукна на дърво, обаче имам чувството че от тук нататък ще се провврявам по 100 пъти на ден. Голям стрес Sad
Виж целия пост
# 415
Измерването на шийката на матката става с вагинален ехограф. Ако има определени усложнения и специфични състояния също се използва.
Незнам, но ако нямаш друг избор и от това зависи износването на плода ще важи ли "не давам да ми бъркат от долу".
Виж целия пост
# 416
Не само с вагинален Simple Smile и с коремен и с палпация .
Виж целия пост
# 417
 Измерването с коремен няма нищо общо с истината, да не говорим, че по - добре вагинален, отколкото някой да пипа с ръце.
Виж целия пост
# 418
Не само с вагинален Simple Smile и с коремен и с палпация .
Така е да, има различни варианти, които са с различна точност.
Виж целия пост
# 419
Здравейте, на мен АГ ми каза ако пия желязото сутрин, да пия магнезия вечер, защото не правели добра реакция...
Бебка е много активна тези дни, и с все по-силни удари, сутринта така се преобърна,че ми изкара акъла Laughing

Здравейте, ако трябва да пиете магнезий 3 пъти на ден, незнам как ще е възможно да се пие само вечер.
В листовката на магнезия, който аз приемам пише: при едновременен прием на желязо трябва да се има предвид, че магнезият може да наруши усвояването на желязото. Необходимо е да се спазва интервал от 2-3 часа между приемите на двата продукта.
Аз пия л-тироксин в 8, магнезий в 12, 6 и 12 (ако не забравя) и май е най-подходящо да пия желязо в 9 вечерта. Каквото се усвои - усвои, и без това едва ли ще успея да спазвам всичките часове точно. И фраксипарин за разкош, поне това не реагира с останалите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия