Пети клас 2019/2020

  • 40 887
  • 777
# 555
Моята дъщеря обикновено на всяко контролно се оплаква, че не й стига времето и все остава по някоя нерешена задача. Надявам се да се забърза, че това много ще й пречи занапред.

В петък щели да имат контролно по музика. На мен това ми се вижда доста странно.
Виж целия пост
# 556
В петък щели да имат контролно по музика. На мен това ми се вижда доста странно.
И аз доста се бях позачудила миналата година. Моята имаше препитвания на лист за нотите редовно в 4-ти клас.

Въпреки това се беше постреснала от новата им учителка и входното контролно. Има 6 де, но няколко дена опяваше колко й било трудно. Виж, за математика не мрънкаше и има 5...
Виж целия пост
# 557
Входното по математика е минало добре. Има 6. Надявам се довечера да мога да видя задачите.
Входното по английски доста го е затруднило, не толкова въпросите, колкото формата. Правили са го на лаптопи в Moodle платформата. Това е обичайна практика в нашето училище от пети клас нагоре. Много контролни по всички предмети правят там. На дребоса обаче му беше за първи път и доста неща е оплескал. Думи, които с химикал на лист, със сигурност ще напише правилно, на електронния тест ги е объркал. Къде от притеснение, къде от невнимание какво точно въвежда. Резултатът е четворка. Учителката му обаче пусна теста свободно да се прави неограничен брой пъти за няколко дни и сега всяка вечер си го прави наново и като поправителен, и като обучение за работа с платформата.
Виж целия пост
# 558
На голямата ми дъщеря също вечно не й стигаше времето за последната задача, която и носеше съответно  най-много точки. Доста време ми отне да я науча да започва от зад напред и започна да изкарва по-високи ощенки.
Виж целия пост
# 559
Имат ли вашите деца свободни часове? При нас всяка седмица има поне по един. Сега пак ми се обади дъщеря ми - пуснали ги да си ходят последните два часа, защото учителят по ИТ отсъствал.
Виж целия пост
# 560
Нашите нямат свободни часове. Госпожата по музика беше болна една седмица и в часовете идваше друг учител, който ги занимаваше. Единият час музика беше първи час, но въпреки това си бяха на училище.
Виж целия пост
# 561
Нямаме свободни часове.

ninanb, не знаех, че последната задача носи най-много точки. В такъв случай и аз ще я посъветвам да започва от нея.
Виж целия пост
# 562
Такова нещо като свободен час в нашето училище не е имало откакто моите са ученици, а големият е вече 7-и клас.
По моето училищно време имаше понякога свободни часове. Те сега нямат. Ако някой учител отсъства поради болест или някаква друга причина, го замества друг. Всички часове се карат.
Виж целия пост
# 563
Да, и при моите деца не е имало свободни часове, още по-малко "пускане по-рано". А са, и винаги са били в различни училища. Ако някой преподавател отсъства, програмата се размества, влиза друг, понякога предварително са уведомени, че вместо БЕЛ ще имат нещо друго. Въпрос на организация на самото училище е, вероятно. Изобщо не знам как става реално такова нещо и какво коства на учителите - вероятно разни дупки или допълнителни часове за тях.
Сега, в гимназията на синът ми, вече се случва да нямат някой нулев или последен блок, но пак не е в средата на деня - прегрупират се часовете, така че да имат плътни часове и да си тръгнат преди последния блок, например. А и са уведомени в  Електронния дневник веднага, така че не може да има неразбрали.
Виж целия пост
# 564
До този момент не е имал свободен час.Два пъти закъснява г-жата по гоеграфия,около 20мин.,но си седят в стаята и си цитирам-лафят.
Виж целия пост
# 565
Не, БЕЛ и Математика са важни. Освен ако детето не кандидатства в Музикална гимназия, Спортно училище и т. н. По рисуване може да му трябва оценката за МГ за паралелка " Уеб дизайн".

И да се похваля щерката е изкарала на входното по ИИ - 5.
И аз смятам, че важните предмети са БЕЛ, АЕ и МАТ. Според мен не трябва да има оценки по тези предмети. Нашата госпожа по музика си е позволила да обижда децата, че били много глупави. И че по-глупави деца от тях не била виждала...

Аз влизам да ви видя как се движите и да сверя часовника. Моето момче от сряда е болно и си е в къщи. Опитвам се да обяснявам уроците у дома, да не изоставяме. В тази връзка, вашите деца по БЕЛ по кой учебник са?
Виж целия пост
# 566
Нашите учебници са на Просвета.
Само по ЧП е на Анубис, не знам поради каква причина.

По Математика вече попаднах на няколко тотално неясни задачи... Самото условие е така поднесено, че изобщо не се разбира какво именно трябва да се отговори. Но какво да се прави, ще се мъчим някак си.
Виж целия пост
# 567
utro77 не е задължително последната да носи най-много точки. Просто учителя по математика даваше такъв тип тестове, например от 1-8задача по 1т. 9-10 по 2т., 11-12 по 3т. 13 по 7т. и 14 по 15т.
Виж целия пост
# 568
В тази връзка, вашите деца по БЕЛ по кой учебник са?
Ние сме на Анубис, но нещо не ми харесва. Мисля да принта този на Просвета и да чете и по него. Но по литература много, много домашно. Не знам дали е нормално да им даде подробен преразказ 2 страници текст от учебника ("Древногръцки мит за произхода на боговете") и отделно урока и в учебната тетрадка, което пак е преразказ+упражнения.
Виж целия пост
# 569
По БЕЛ сме по Булвест, а по литература - Анубис. Но нямам наблюдения дали са добри изданията. Разчитам на обясненията на учителката. Голям плюс е, че децата я харесват и искат да й се доказват Innocent
ek_velika, домашното е много, но надявам се е инцидентно голямо. Усещам, че ще трябва да се разпределя времето през уикенда за уроци по разказвателните предмети или подобни преразкази. Да остават през седмицата само задачи и упражнения по БЕЛ. Този месец е втора смяна и времето е малко, ако иска да се наспи Blush  За това вчера след като се прибра от школа си отдели половин час да научи по история, преди да тръгне на другата школа Grinning Трябва да бъдат ангажирани и да се учат да разпределят времето си. Ако нямат задачи, почивния ден ще отиде в седене пред компютъра - нито е почивка, напротив ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия