16.07 - 27.07.2019 СЕДМИ КЛАС Успех на второ класиране!

  • 125 529
  • 1 854
# 1 290
А дали някой знае къде могат да се видят миналогодишните свободни места за т.нар. четвърто класиране...

Извинете- открих ги , но не успявам да изтрия съобщението си....
Виж целия пост
# 1 291
Оф така си е! Ама какво да го правя пусто, да оустее.. Не искам и да ме обвинява и като излезе 3тото и да ми каже" на виждаш ли щеше да стане работата". Трудно ми е
Виж целия пост
# 1 292

 И аз от снощи задавам такива подобни въпроси, но не прочитам кокретни отговори.
[/quote]

Всички места, освободени на основание изтеглени документи преди трето класиране не участват в третото класиране, а остават за четвърто класиране. Без значение е часът на оттегляне на документите.

Виж целия пост
# 1 293

Чета отговорите и пак не съм съвсем сигурна че е така.
Искам да попитам пак, за да съм сигурна какво да правя.
1.На 23-ти в сайта на РУО Сф.град  публикуват свободните места. Ако в паралелката, за която се борим има места, трябва до 17 ч. на 23-ти да се отпишем; статуса ни в системата да се промени от " Записан" на "Не записал се" и на 24- ти системата да ни пусне да кандидатстваме он лайн ( не в гнездо) за 3-то класиране за желаната паралелка ли? Малко насоки за разсъждение: публикуването на свободните места може да стане в 9, в 10 или в 17 часа. Никой не знае кога точно. Ако ги публикуват късно, може да няма време да отпишете детето в същия ден, заради работното време на у-щата.
 2.Тъй като по различно време на 23-ти ще има отписващи ( рискуващи  ) се деца и освобождаващи места, значи ли че РУО-то  ще прибавя тези места и ще трябва през време да актуализира вече по-голяма бройка на свободните места за дадена паралелка? Както знаем РУО-то не обичат навреме да публикуват актуална информация?!? Тези места няма да са добавени към местата за 3то класиране, сочи опитът от минали години.
Например: Ако утре към 11-12 ч. ( след като си изядат баниците, изпият си бозата и след това кафето ) РУО обяви свободните места- дете класирано например по 4 или 5-то желание и записано, види, че има свободно място в паралелката му по 1-во или второ желание и реши да се отпише от сегашната си и да се пробва за по-желаната; отпише се  и освободи място около 14-15 ч. то тогава списъка на РУО от обяд няма да е реален. Кога ще е видно това освободено място? Ще е видно на 4то класиране.
А това, че Единственото сигурно е да си запишеш детето и да не го отписваш ми е пределно ясно
[/quote]
Виж целия пост
# 1 294
А дали някой знае къде могат да се видят миналогодишните свободни места за т.нар. четвърто класиране...
В линк от първия пост.
Виж целия пост
# 1 295
Наминавам да пожелая успех на участващите в трето класиране.
Виж целия пост
# 1 296
Чета отговорите и пак не съм съвсем сигурна че е така.
Искам да попитам пак, за да съм сигурна какво да правя.
1.На 23-ти в сайта на РУО Сф.град  публикуват свободните места. Ако в паралелката, за която се борим има места, трябва до 17 ч. на 23-ти да се отпишем; статуса ни в системата да се промени от " Записан" на "Не записал се" и на 24- ти системата да ни пусне да кандидатстваме он лайн ( не в гнездо) за 3-то класиране за желаната паралелка ли? - Да, ако стигне времето да се отпишете от училището, където сте записани и информацията да се актуализира
 2.Тъй като по различно време на 23-ти ще има отписващи ( рискуващи  ) се деца и освобождаващи места, значи ли че РУО-то  ще прибавя тези места и ще трябва през време да актуализира вече по-голяма бройка на свободните места за дадена паралелка? Както знаем РУО-то не обичат навреме да публикуват актуална информация?!?  - Не
Например: Ако утре към 11-12 ч. ( след като си изядат баниците, изпият си бозата и след това кафето ) РУО обяви свободните места- дете класирано например по 4 или 5-то желание и записано, види, че има свободно място в паралелката му по 1-во или второ желание и реши да се отпише от сегашната си и да се пробва за по-желаната; отпише се  и освободи място около 14-15 ч. то тогава списъка на РУО от обяд няма да е реален. Кога ще е видно това освободено място?  - Четвърто (директорско) класиране
А това, че Единственото сигурно е да си запишеш детето и да не го отписваш ми е пределно ясно
Виж целия пост
# 1 297
Благодаря   Bis и eternity
Мислих си,че съм се примирила със  записването ни по 3-то желание, но като че ли нещо ме човърка отвътре и се изкушавам дали да не гоним паралелката ни по първо желание.
Виж целия пост
# 1 298
Оф така си е! Ама какво да го правя пусто, да оустее.. Не искам и да ме обвинява и като излезе 3тото и да ми каже" на виждаш ли щеше да стане работата". Трудно ми е
                  Е,това е рискът - да има възможност и да си я изпуснал.Да се чудиш кое е по-вярното решение! Thinking
Виж целия пост
# 1 299
Благодаря на всички, които помогнаха да разсеем неяснотите. Всеки да си направи извода и
Бон шанс на участващите!
Виж целия пост
# 1 300
Аз бих погледнала колко места има свободни в желаната паралелка/у-ще миналата година на 3то класиране. Бих погледнала бала за същите на 3то класиране. Бих преценила дали с настоящия си бал моето дете би могло да се класира, като се вземат предвид и баловете от тази година, които, както знаем, са доста по-високи.
После бих се запитала дали има смисъл да се рискува реално? Дали обучението в желаната паралелка/у-ще е толкова пък по-добро от настоящата, в която е прието, или просто сме имали очаквания/мечти, които не са се изпълнили, поради различни причини?
Виж целия пост
# 1 301
Здравейте,
аз записах дъщеря ми в Петък сутринта в 1 АЕГ и още нямам сменен, статус на "Записал се". Някой друг подал документ в Петък в 1АЕГ да сподели дали му е сменен статуса? Благодаря!
Виж целия пост
# 1 302
Все пак ще е като миналата година.
Важно е да знаете:
1.Учениците, които не са приети на първо и второ класиране или не са участвали досега в класирането, могат да подадат заявление за участие в трето класиране електронно (онлайн).
2.Учениците, които са се записали на първо или второ класиране в училищата, в които са приети, но имат желание да участват за свободните места на трето класиране, следва да изтеглят оригиналните си документи от училището, където са записани. С тях могат да подадат заявление за участие в трето класиране, но само в училищата-гнезда. Не могат самостоятелно да подадат заявление за участие в трето класиране електронно. При изтегляне на документите, учениците не запазват местата си, на които са били приети!
За третото класиране се обявяват само незаетите места останали след втори етап на класиране. В заявлението могат да се подреждат само паралелките, в които има свободни места, в ред по избор на заявяващия.
Виж целия пост
# 1 303
Все пак ще е като миналата година.
Важно е да знаете:
1.Учениците, които не са приети на първо и второ класиране или не са участвали досега в класирането, могат да подадат заявление за участие в трето класиране електронно (онлайн).
2.Учениците, които са се записали на първо или второ класиране в училищата, в които са приети, но имат желание да участват за свободните места на трето класиране, следва да изтеглят оригиналните си документи от училището, където са записани. С тях могат да подадат заявление за участие в трето класиране, но само в училищата-гнезда. Не могат самостоятелно да подадат заявление за участие в трето класиране електронно. При изтегляне на документите, учениците не запазват местата си, на които са били приети!
За третото класиране се обявяват само незаетите места останали след втори етап на класиране. В заявлението могат да се подреждат само паралелките, в които има свободни места, в ред по избор на заявяващия.

Липсва ми вариантът на приети (само на второ или приет на първо класиране, заявил участие за второ, отново приет на второ), но не са се записали. Къде отиват: в точка 1 или точка 2?
Виж целия пост
# 1 304
Точка 1 според мен. При тях статусът ще си е незаписал се. В стремежа си да бъдат изчерпателни са го пропуснали .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия