16.07 - 27.07.2019 СЕДМИ КЛАС Успех на второ класиране!

  • 125 528
  • 1 854
# 1 380
Моля, да потвърдите дали правилно съм разбрала : който се е записал на 2ро класиране и реши да кандидатства за 3то, следва да си изтегли документите  и след това да кандидатства за 3то (дотук, добре). Третото класиране обаче няма да е онлайн, а физически, в някое училищно гнездо ? За третото класиране се кандидатства с оригинална диплома и отивайки в някое училищно гнездо подаваш заявление за всички училища, за които искаш да кандидатстваш ?
Виж целия пост
# 1 381
Скрит текст:
Аз всъщност имах предвид паралелки, за които поне един от профилиращите предмети е Мат, не само профил Математически, което е различно. Една такава паралелка може да е профил Чуждоезиков, но в 3 профилиращ да е мат. Има такива в 1 АЕГ и 2АЕГ, примерно. Хорариума за профилираща подготовка по мат си е хорариум....
Мисля, че Русалка беше споделяла, че девойките са били с такъв профил в НЕГ и беше доволна.
И, да, смятам че в 125то има хора, които могат да дадат много на децата по математика!


Скрит текст:
Да, права е Слънчева, освен паралелките Математически, пишете и от езиковите гимназии с профилираща математика, разбира се ако (дано) има места на 3-то. Но вече дали ТУЕС/Джон Ат. или Езикови с МАТ, да пишете първо, не знам. Но примерно в 125-то математиката сигурно ще е по силно застъпена  от математиката в една езикова гимназия/паралелка. За 31 също си спомням, че имаше добри отзиви от наши набори. Но пък в езикова гимназия детето ще научи език.  Скоро ще стане ясно какъв ще е изборът Ви, още малко търпение...
Скрит текст:
Не знам дали ще съм в помощ, но тъй като и аз следя сагата на Cool Baby да кажа. Преди шест години, големият ми син бе приет в ТУЕС. Тогава си имаше отделен изпит по мат. и паралелно класиране. Когато проучихме обаче се оказа, че в професионалната подготовка са супер, в 11 и 12 клас още си намират работа като програмисти, но останалото им образование е почти тотал щета. Имаше бая дълъг списък с деца на поправителен по мат., което доста ни притесни. Служителите, като разбраха, че моя има леко двоумене между ТУЕС и СМГ (беше му хрумнало да става рошаво IT) и се опулиха с думите: "Момче, ти наред ли си, не се занимавяй с глупости моля, връщай си се в СМГ.", нещо от този род.
Не знам как е сега положението, училището е много желано, заради развитие на сектора и глад за кадри, дано са вдигнали останалото ниво, но ако не е убеден, че точно и само това ще прави го мислете.
Повтарям, че впечатленията са ми от преди шест години.
Бейби, успех, всичко ще се нареди. Simple Smile
Кетегорично не съм съгласна с изказаното мнение за ТУЕС. Синът ми учи там и нивото на изучаваните общообразователните предмети, бих казала, е на едно доста високо ниво. А що се касае до поправките - да тях ги има, но това е така, защото за да има някой три, то той трябва да е усвоил материала на мин. 50%, а не да поназнайва нещичко.
Дано съм полезна на някой!
Радвам се да го прочета. Споменах, че информацията ми е стара.
Виж целия пост
# 1 382
Моля, да потвърдите дали правилно съм разбрала : който се е записал на 2ро класиране и реши да кандидатства за 3то, следва да си изтегли документите  и след това да кандидатства за 3то (дотук, добре). Третото класиране обаче няма да е онлайн, а физически, в някое училищно гнездо ? За третото класиране се кандидатства с оригинална диплома и отивайки в някое училищно гнездо подаваш заявление за всички училища, за които искаш да кандидатстваш ?


Да, за които искаш, от рези, в които има свободни места
Виж целия пост
# 1 383
Третото класиране обаче няма да е онлайн, а физически, в някое училищно гнездо ? Пак е онлайн, но в у-ще-гнездо. Но, да, в у-ще-гнездо трябва да се отиде.
За третото класиране се кандидатства с оригинална диплома и отивайки в някое училищно гнездо подаваш заявление за всички училища, за които искаш да кандидатстваш ?  Не за всички у-ща, а за свободните места само.
Виж целия пост
# 1 384
Важно е да знаете:
1.Учениците, които не са приети на първо и второ класиране или не са участвали досега в класирането, могат да подадат заявление за участие в трето класиране електронно (онлайн).
2.Учениците, които са се записали на първо или второ класиране в училищата, в които са приети, но имат желание да участват за свободните места на трето класиране, следва да изтеглят оригиналните си документи от училището, където са записани. С тях могат да подадат заявление за участие в трето класиране, но само в училищата-гнезда. Не могат самостоятелно да подадат заявление за участие в трето класиране електронно. При изтегляне на документите, учениците не запазват местата си, на които са били приети!
За третото класиране се обявяват само незаетите места останали след втори етап на класиране. В заявлението могат да се подреждат само паралелките, в които има свободни места, в ред по избор на заявяващия.
Виж целия пост
# 1 385
Успех на всички,които мислят да пробват късмета си на трето класиране! Flowers Four Leaf Clover
Някъде мернах или чух инфо,че свободните места за трето класиране ще бъдат обявени днес до/около 17 часа.Ясно си спомням 17 часа и се зачудих РУО цял ден ли ще се информират за свободните места.
Виж целия пост
# 1 386
Светна ми бутонче трето класиране, но засега е празен списък.
Където е приет след това... Това... И пускам Милена Славова"неам нерви", пия бутилка вино и записвам на другия ден.
Успех на участниците!
Виж целия пост
# 1 387
В осем области свободните места вече са обявени. В големите градове вероятно още обработват информацията за записалите се ученици.
Виж целия пост
# 1 388
Успех на всички,които мислят да пробват късмета си на трето класиране! Flowers Four Leaf Clover
Някъде мернах или чух инфо,че свободните места за трето класиране ще бъдат обявени днес до/около 17 часа.Ясно си спомням 17 часа и се зачудих РУО цял ден ли ще се информират за свободните места.
                           РУО този път не са виновни!За да подадат точна информация е необходимо  ВСИЧКИ у-ща да изпратят инфо за записали се .До преди малко и 1 АЕГ не беше отразила записването.Като има още 2-3 мотаещи се как очаквате справка?
Виж целия пост
# 1 389
Ох, чак сега се загледах в аватара на Дидева Joy
Успех на всички, които ще участват в 3то!
Виж целия пост
# 1 390
Еее, даже cool baby иска да приключва, аз сама ли ще си седя до средата на септември Joy
Виж целия пост
# 1 391
Еее, даже cool baby иска да приключва, аз сама ли ще си седя до средата на септември Joy
У ля ля станах и мерило за непоклатимост. Споко... Спокойна.. Ако не стане ще атакуваме с копията на дипломите.)))
Дори нотар. заверено съм направила.
Виж целия пост
# 1 392
Еее, даже cool baby иска да приключва, аз сама ли ще си седя до средата на септември Joy
Aaaaa. Спокойно, Спокойна, и ние сме във филма до септември.  Simple Smile
Виж целия пост
# 1 393
Дидева,както обикновено аватарът ти е право в десятката! Laughing
Виж целия пост
# 1 394
Ох, вече съм Спокойна, че не съм сама Wink
Ще се борим до последен дъх.
От Испания препращах задачите, които Русалка решаваше преди матурата. Сега от друга част на средиземноморието ще дебна класиранията. Мноооого зор...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия