Какво можем да правим на балкона в собствения си дом?

  • 8 858
  • 206
# 105
 hahaha Joy Въз основа на това, което си цитирала нито един адвокат или съд няма да те приеме сериозно, този член го четеш като дявола Евангелието, въртиш го както на теб ти изнася, което е пълна глупост. И сама знаеш, че е така, ако смяташе обратното, досега да си предприела мерки. Но ти единственото, което правиш, е да пускаш теми тук.
Говори нормално с тези хора, обясни какво те притеснява и пречи. Току виж стигнете до някакво решение.
Цитат
Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:
...
4. (доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) не извършват в своя самостоятелен обект или в част от него дейности или действия, които създават безпокойство за другите собственици, ползватели и обитатели, по-голямо от обичайното;
11. спазват санитарните и хигиенните норми;
Тютюнопушенето на открита тераса на съседите от долния апартамент едва ли се включва в някоя от указаните две хипотези.
Разбира се, че не се включва. Терасата е част от собствения ти дом, не е обществено място.
Виж целия пост
# 106
Предположих, че точно за чл.6, ал. 1 т. 4 ще се хванеш, защото е записана доста общо Stuck Out Tongue Winking Eye и реално там, може да се включи, дори и пускане на водата в тоалетната и силно кихане в часовете, в които се спазва тишина, от хора изповядващи твоите схващания за живот в общност! Но все пак закона е написан с идеята, че се чете и прилага от хора с минимални умения, да проявяват толерантност към заобикалящата ги среда!
Но с т. 11 вече ме изненада Joy явно освен пушачи, съседите са и мърльовци!
Само да те питам ти ремонт, правила ли си някога на апартамент?
Виж целия пост
# 107
Тези абсорбатори,аспиратори са голям смях.
Абсорбаторите са си "смях", но не и аспиратор,
който е правилно оразмерен и монтиран на правилното място във функционираща(профилактирана) система.
Не се хващай за думата.На правилното място е,там където преди беше мъничкото вентилаторче,което учудващо успяваше да издърпа всичко.Предполагам, че съм с аспиратор,от магазина за кухните ми го пробутаха,аз не го исках и знам,че има разлика между двете.Просто казвам,че новото и модерното не винаги е по-добро от старото.Никога не са ми се омазнявали по-бързо шкафовете от сега с това.
Виж целия пост
# 108
Санитарните и хигиенни норми нямат общо със скарите и цигарите, освен може би ако скарата работи по цял ден, но предполагам случая не е такъв.
По точка 4 е по - възможно да се уповеш, но пак много трудно ще убедиш съда.
Виж целия пост
# 109
Предположих, че точно за чл.6, ал. 1 т. 4 ще се хванеш, защото е записана доста общо Stuck Out Tongue Winking Eye и реално там, може да се включи, дори и пускане на водата в тоалетната и силно кихане в часовете, в които се спазва тишина, от хора изповядващи твоите схващания за живот в общност! Но все пак закона е написан с идеята, че се чете и прилага от хора с минимални умения, да проявяват толерантност към заобикалящата ги среда!
Но с т. 11 вече ме изненада Joy явно освен пушачи, съседите са и мърльовци!
Само да те питам ти ремонт, правила ли си някога на апартамент?


Санитарно-хигиенните норми са свързани изобщо със здравето. Не става въпрос мърльо ли е някой и дали си е избърсал сопола.
Виж целия пост
# 110
Че ти пречи до такава степен, че ти вреди на здравето. Масово се пуши и се използват скари, а оплакванията от това сигурно са редки, но може и да греша. Всъщност идеята ти е да подадеш жалба срещу използването на скара и тютюнопушенето на терасата, а очакванията ти са на съседите ти да им бъдат забранени тези действия? Правилно ли съм разбрала?
Виж целия пост
# 111
Не трудно, а изобщо няма да убеди съда, че миризмата на цигари представлява толкова необичайно безпокойство.
Законодателят затова е добавил точно този израз "по-голямо от обичайното", защото е ясно, че живеейки, все някого ще обезпокоиш. Общата формулировка "обичайно" предполага именно нормалните за едно живо същество "безпокойства", които може да причини на съседите си - да чуят шум, да усетят миризма на цигари, готвено и т.н. "По-голямо от обичайното" представлява нещо, което е по принцип нехарактерно за битови условия, например машинни шумове по цял ден, репетиции или подобни.

Това, че някой е нервноболен и всичко му пречи, не класира всяко действие на съседите му като обезпокоително "повече от обичайното".

Успех с жалбите, само не забравяй да се похвалиш и тук, когато съдът забрани на съседите ти да пушат... по т. 4 Grinning
Виж целия пост
# 112
Ми аз ти сложих закона за здравето, де. Прочети си какво е написано в него.
Май, наистина си изгубих времето в опити да ти помогна да разбереш къде е истината.

А да и ако успееш да осъдиш някого за пушене на терасата по чл.6, ал. 1, т. 4 или да го осъдиш за каквото и да било друго, моля ти се пиши ми на лични. От мен ще имаш една много голяма почерпка.
Не отговори за ремонт дали си правила, някога Wink но се досещам, защо нямам отговор.
Успех. И обмисли да се преместиш някъде, където няма да виждаш жива душа, вкл. и животни, щото и те ще те дразнят с нещо, убедена съм!
Виж целия пост
# 113
Не трудно, а изобщо няма да убеди съда, че миризмата на цигари представлява толкова необичайно безпокойство.
Законодателят затова е добавил точно този израз "по-голямо от обичайното", защото е ясно, че живеейки, все някого ще обезпокоиш. Общата формулировка "обичайно" предполага именно нормалните за едно живо същество "безпокойства", които може да причини на съседите си - да чуят шум, да усетят миризма на цигари, готвено и т.н. "По-голямо от обичайното" представлява нещо, което е по принцип нехарактерно за битови условия, например машинни шумове по цял ден, репетиции или подобни.

Това, че някой е нервноболен и всичко му пречи, не класира всяко действие на съседите му като обезпокоително "повече от обичайното".

Успех с жалбите, само не забравяй да се похвалиш и тук, когато съдът забрани на съседите ти да пушат... по т. 4 Grinning
Едва ли е обичайно в спалнята и детската да мирише на цигари, ако в дома няма пушачи. Но наистина, за това има съд, за да тълкува и реши.
Виж целия пост
# 114
На правилното място е,там където преди беше мъничкото вентилаторче,което учудващо успяваше да издърпа всичко.Предполагам, че съм с аспиратор
Недейте така да "подскачате".  Hug
Може да е на правилното място, но неправилно оразмерен (обратен ефект).
Може и неправилно да е монтиран,
визирайки, ако има клапа и не е спазено съосие.
Скрит текст:
При монтажа, ако антивъзвръщателния клапан не "ценриран",
т.е. да има съосие със струята, то "крилцата" не се отварят на макс.
Скрит текст:
Скрит текст:
Вашият е за изход Ф150.
Да не би да имате преходник към по-малък размер?
Скрит текст:
Максимално мощния, който намерих  за напълно вграждане, пак мирише.
При тази принудителна вентилация, ако въздуховодът (вертикален щранг) не е ф150,
тази мак.мощност не Ви върши работа, даже има обратен ефект, понеже се получава "тапа".
Никога не са ми се омазнявали по-бързо шкафовете от сега с това.

1. Почиствате ли филтрите?
2. Има едно лостче (не при всички модели), което разпределя въздухопотока.
(абсорбатор/аспиратор)
Виж целия пост
# 115
Жено, ти изобщо не можеш да докажеш в съда, че спалнята и детската ти миришат на цигари. Ще трябва да искаш вещо лице и съдебна експертиза, установяваща микроните навлязъл в дома ти тютюнев дим Grinning Още тук съдът, вместо да "тълкува и реши", ще те прати в санаториум, а съседите ти ще си отдъхнат. Сигурно не им е лесно с тебе, затова толкова пушат.
Виж целия пост
# 116
катфорпет, мен хем си ми смешна, хем ми дожалява, защото виждам колко сериозно те терзае. Разбери, на всеки нещо някъде му пречи. Наистина, пробвай с добро със съседите си. Внимавай колко си дразниш съседите като цяло, щото по ЗУЕС имаше някакво производство, в което ако се съберат на ОС и 75% гласуват "за", могат да решат, че те не искат да живеят с теб и да те изведат принудително, щото примерно упражняваш психически тормоз над тях.
Виж целия пост
# 117
 newsm78  А може пък у тях наистина да мирише на цигари?
Виж целия пост
# 118
Аз не знам в реала доколко е ходила да се саморазправя и да прави забележки на тия хора за това пушене. Допускам, че всичко е основно тук, анонимно. Затова толкова се пери, пожелавам ѝ да са разбрани хората и да не я погнат с нейните прийоми, че тогава други теми ще четем.
Виж целия пост
# 119
катфорпет, мен хем си ми смешна, хем ми дожалява, защото виждам колко сериозно те терзае. Разбери, на всеки нещо някъде му пречи. Наистина, пробвай с добро със съседите си. Внимавай колко си дразниш съседите като цяло, щото по ЗУЕС имаше някакво производство, в което ако се съберат на ОС и 75% гласуват "за", могат да решат, че те не искат да живеят с теб и да те изведат принудително, щото примерно упражняваш психически тормоз над тях.

Айде, свършиха аргументите и започнаха да валят заплахи.  Живея от 15 години в този блок, ако бях такова "ЗЛО" досега да са ме изхвърлили отдавна, а не да ми звънят всеки път при нужда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия