Първокласници. Тема 2

  • 24 038
  • 756
# 240
Кроки,нашите учат да пишат буквите,да делят думата на срички и коя дума колко букви има.Също и гласни(оцветяват ги в червено)и съгласни(оцветяват ги в синьо).
За занималнята не бих го пуснала,за да си почива поне час и тогава да пише домашни.
Виж целия пост
# 241
Kroki, ако сте с електоронен дневник може да видиш там какво учат (в Школо има табове Седмично разписание и Тематично разпределение). Поне нашата класна отбелязва всеки ден какво са взели и дали е нов урок, преговор или упражнение.
Виж целия пост
# 242
И моето дете посещава занималня. Според мен се чувства добре там и успява да напише домашното, докато вкъщи е по-разконцентрирана.
Харесва й, че после играят в двора на училището и даже иска да я вземам по-късно. Дано да й харесва, че в градината имаше голямо мрънкане и всеки път с уговорки ходеше.
Виж целия пост
# 243
Аз съм доволна от занималнята, вечер всичко е научено, написано. Проверявам какво са взели през деня (дават ни тетрадките вечер), под формата на игра я препитвам. Има дъска за писане вкъщи и аз съм ученичка, тя учителка и ми обяснява кое как се пише, после нарежда куклите и обяснява на тях. С голямата ми дъщеря беше голяма мъка. Нямаше занималня, на обяд едва се нахранваше и лягаше да спи. После не мога да я вдигна да пишем. Детето се изнервяше, аз също, пък и съм много взискателна и беше ужасно. Сега съм много доволна. Имах притеснения дали няма да и' се доспива на училище (и двете ми деца спяха в детската градина), дали ще издържа, но щом вечер едва я слагам да легне в 22ч. , а сутрин без проблем става в 7ч., значи всичко е наред. През почивните дни я оставям да спи колкото иска, както и на обяд.
Виж целия пост
# 244
Моето в занималнята се разсейва повече. Поне тя така твърди. Но пък иначе иска да я вземаме късно.
Виж целия пост
# 245
Kroki, ако сте с електоронен дневник може да видиш там какво учат (в Школо има табове Седмично разписание и Тематично разпределение). Поне нашата класна отбелязва всеки ден какво са взели и дали е нов урок, преговор или упражнение.
Имаме ел. Дневник, но малко само от темите не мога да се ориентирам, какво точно са взимали. Пише например, писане на малка буква м и такива, но например видове изречения и по подробно, не пише.
Виж целия пост
# 246
Е да, сега като е топло и излизат навън и играят. Като застудее ще са само вътре по 9+ часа на чина, което си е множко. Не че в градината спеше, още от 2 група стпря.
Виж целия пост
# 247
При нас госпожите на родителската среща казаха да им слагаме книжки за оцветяване или нещо да си рисуват,ако времето е лошо.
Виж целия пост
# 248
Нашите деца ги изкарват след 5,30 навън. И пак има изтрити неща, които да пише вкъщи. А според мен ги е написал много добре, по-красиво от повечето почерци, които съм виждала.
Виж целия пост
# 249
Спрях я от занималня по няколко причини. Първо е някакъв адски шум, направо не знам как издържат тия госпожи. Дъщеря ми се оплаква от това, казва, че й пречат. Занималнята принципно не е училище и е с по-свободен режим. Госпожата не може да наложи елементарна дисциплина. Уж си пишеха домашните, но вкъщи ги пише по-хубаво. Отделно преди да започне да пише, правим почивка. Другото е, че ходят пеша до голямата сграда, за да обядват. Сама госпожата ми се оплака, че е притеснена като пресичат и ни предупреди да сме им говорели. Какво да им говорим? Моята няма 7! Уча я да пресича, но още не може да съобразява скоростта на колите.
Виж целия пост
# 250
Имам чувството, че всячески училищните служители правят така, че децата да не се чувстват добре в училище, да се отказват хората от занимални, да се пращат децата на частни такива, или в краен случай на децата да преподават родители, баби и дядовци или детегледачки.
Виж целия пост
# 251
Имам чувството, че всячески училищните служители правят така, че децата да не се чувстват добре в училище, да се отказват хората от занимални, да се пращат децата на частни такива, или в краен случай на децата да преподават родители, баби и дядовци или детегледачки.

Аз нямам такова чувство. Да, шумно и там повече се разсейва както казах, но пък в градината беше още по-зле. Там точно заради шума не искаше да ходи най-вече. Предпочитам да ходи на занималня, защото аз с други приятели почти не я събирам и рядко има около нас деца на нейната възраст, с които да играе.
Виж целия пост
# 252
Аз съм доволна от занималнята. Госпожата даже им измисля да майсторят разни неща в дните с лошо време. И домашните винаги са написани. Понеже времето се разваля, сега след написване на домашните си играят разни настолни игри. Понеже моят син много обича, е доволен, че няколко дни играе и на карти с другарчетата.
Лошото обаче е, че нещо се разболява и не знам дали ще закрепим положението до понеделник. Не ми се искаше толкова скоро да отсъства, защото тъкмо започна да посвиква.
Виж целия пост
# 253
Имам чувството, че всячески училищните служители правят така, че децата да не се чувстват добре в училище, да се отказват хората от занимални, да се пращат децата на частни такива, или в краен случай на децата да преподават родители, баби и дядовци или детегледачки.
При нас не е така. Докато го бях спряла усещах силно недоволство, че не ходи на занималня и домашните не са написани по вкуса на госпожата. Последният ден тя си и каза: ама хайде какво е това, ще вземе така да свикне.
За щастие от втори клас занималня има само за половината деца и моят няма да го пускам сигурно в училище.
Виж целия пост
# 254
И при нас не е така, има занималня за всеки клас и се пишат отсъствия като в училище. Дисциплината е на ниво, детето успява да свърши всичко. Пак казвам, имах резерви от подочуто тук и там, слава Богу, нещата са различни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия