Вторите семейства

  • 20 696
  • 686
# 120
Даскалка,супер образование и парички. А темата е семейството. В семейството други неща се ценят, обичайно. Взаимност, подкрепа, стабилност и т.н. Те не се мерят с пари и не се купуват.

За съжаление, Хепи, много неща се измерват именно с пари, а в не малко случаи човек може да си купи не лоши заместители.

Ако, недай си боже, мъжът, който обичаш, се разболее, а нямате пари за адекватно лечение и той си отиде, друга песен ще запееш.
Виж целия пост
# 121
Даскалка,супер образование и парички. А темата е семейството. В семейството други неща се ценят, обичайно. Взаимност, подкрепа, стабилност и т.н. Те не се мерят с пари и не се купуват.

За съжаление, Хепи, много неща се измерват именно с пари, а в не малко случаи човек може да си купи не лоши заместители.

Ако, недай си боже, мъжът, който обичаш, се разболее, а нямате пари за адекватно лечение и той си отиде, друга песен ще запееш.
Точно! Ти твоя мъж с пари си го купила, но не си прозряла основният му дефект при покупката, а именно наличието на дете, което дете се оказа не временно явление, а постоянно до живот.
Виж целия пост
# 122
Иронията е, че точно през това съм минавала, с пеленаче на ръце... била съм с мъжът ми в болести и лошо, и той до мен, ама ти нямаш тази сигурност...Даскалка, не си уникална по никой параграф, сред ссф има много интересни дами, преживели какво ли не, с интересен и шарен живот...който има очи и уши, и е узрял, ще разбере и почерпи опит.
Виж целия пост
# 123
Даскалка,супер образование и парички. А темата е семейството. В семейството други неща се ценят, обичайно. Взаимност, подкрепа, стабилност и т.н. Те не се мерят с пари и не се купуват.

За съжаление, Хепи, много неща се измерват именно с пари, а в не малко случаи човек може да си купи не лоши заместители.
Ако това е вярно, как така ти с всичките си пари си си купила абсолютен боклук, който не струва и 5 стотинки?
Не би ли трябвало, по твоята логика, да си купиш "мъж за милиони"?
Виж целия пост
# 124
Даскалка,супер образование и парички. А темата е семейството. В семейството други неща се ценят, обичайно. Взаимност, подкрепа, стабилност и т.н. Те не се мерят с пари и не се купуват.

За съжаление, Хепи, много неща се измерват именно с пари, а в не малко случаи човек може да си купи не лоши заместители.
Ако това е вярно, как така ти с всичките си пари си си купила абсолютен боклук, който не струва и 5 стотинки?
Не би ли трябвало, по твоята логика, да си купиш "мъж за милиони"?
Права е - с пари спокойно може да си купиш мъжки заместител от съответния шоп.  Laughing

Те тези с милионите си чупят краката за Дасклаката.  Joy
Виж целия пост
# 125
Скрит текст:
Даскалка,супер образование и парички. А темата е семейството. В семейството други неща се ценят, обичайно. Взаимност, подкрепа, стабилност и т.н. Те не се мерят с пари и не се купуват.

За съжаление, Хепи, много неща се измерват именно с пари, а в не малко случаи човек може да си купи не лоши заместители.
Ако това е вярно, как така ти с всичките си пари си си купила абсолютен боклук, който не струва и 5 стотинки?
Не би ли трябвало, по твоята логика, да си купиш "мъж за милиони"?
[/quote]

От самото начало си мислех, че Даскалка, ако е умна, ще ползва този за каквото й трябва, а в крайна сметка ще си намери нейния match.
Виж целия пост
# 126
Франсоаз*, не можеш да бъдеш категорична в своята собствена промяна или липсата на такава, та камо ли на нечия чужда промяна. Има хора, които се променят ежедневно, а други никога; има едни които се променят на 30, други на 60. Няма някаква закономерност, така че моля те не избързвай със заключенията, звучат като предвещание!
Виж целия пост
# 127
Франсоаз*, не можеш да бъдеш категорична в своята собствена промяна или липсата на такава, та камо ли на нечия чужда промяна. Има хора, които се променят ежедневно, а други никога; има едни които се променят на 30, други на 60. Няма някаква закономерност, така че моля те не избързвай със заключенията, звучат като предвещание!
Всичко, което съм написала, е на база цялата сага, която ни поднесе Даскалка в 3-4-5 или повече нейни теми.
Тя е на около 40, 40+, доколкото помня.Не е склонна на никакви (почти) компромиси.Живее с напълно погрешното убеждение, че винаги ТЯ и винаги за Всичко е права.
Та, това е човек, който НЕ се променя.Не и на "дърти" години....То дете, станало на 6-7-8, вече трудно ще промениш, какво остава за възрастен индивид.
Наблюдавала съм го и в хора реални, около мен.....та не е само Даскалка "светлия ми пример".
Виж целия пост
# 128
Скрит текст:
Франсоаз*, не можеш да бъдеш категорична в своята собствена промяна или липсата на такава, та камо ли на нечия чужда промяна. Има хора, които се променят ежедневно, а други никога; има едни които се променят на 30, други на 60. Няма някаква закономерност, така че моля те не избързвай със заключенията, звучат като предвещание!

Не четете астрология. Там си пише всеки на колко години може да се промени, ако изобщо може и до колко. Чела съм малко по въпроса, но мисля, че не е заложено на всеки да се промени както си иска.
В този смисъл, Mom of 4 е абсолютно права! Едни могат да предприемат промяна всеки месец, други имат възможност едва на много по-дълги периоди.
Виж целия пост
# 129
Франсоаз*, не можеш да бъдеш категорична в своята собствена промяна или липсата на такава, та камо ли на нечия чужда промяна. Има хора, които се променят ежедневно, а други никога; има едни които се променят на 30, други на 60. Няма някаква закономерност, така че моля те не избързвай със заключенията, звучат като предвещание!
Всичко, което съм написала, е на база цялата сага, която ни поднесе Даскалка в 3-4-5 или повече нейни теми.
Тя е на около 40, 40+, доколкото помня.Не е склонна на никакви (почти) компромиси.Живее с напълно погрешното убеждение, че винаги ТЯ и винаги за Всичко е права.
Та, това е човек, който НЕ се променя.Не и на "дърти" години....То дете, станало на 6-7-8, вече трудно ще промениш, какво остава за възрастен индивид.
Наблюдавала съм го и в хора реални, около мен.....та не е само Даскалка "светлия ми пример".

Ти все едно описа мен. 😀Но аз СЕ променям, не с някаква бърза скорост, но все пак го правя. А ти звучиш сприхаво и сърдито. Как може нечия чужда промяна, която по никакъв начин не можеш да контролираш, те ядосва така? Дишай дълбоко, усмихвай се. Животът е хубав!
Виж целия пост
# 130
Popcorn на мен ми е интересно какво се пише по темата вторите семейства
Виж целия пост
# 131
Дами, жените отдавна не са чак такива жертви на обстоятелствата, както се опитвате да ни изкарате.

Майка ми остава сирак на 14, баба ми не сключва втори брак. Баща ми остава сирак на 18, дядо ми се преженва преди още да са изнесли 40 на баба ми, защото на село без жена не може. От всички баби и дядовци баба ми по майчина линия е с най-високо образование - завършено 4то отделение, защото е била слугиня на учителката. Представяте си какъв живот са живели, преживяли са и световна война. Втори пояс - майка ми, баща ми и леля ми са вече среднисти, с добри професии, осигурили са си децата на максимума, който можеше при предишния строй без да си по върховете. Трети пояс, от 4 братовчедки няма една без висше образование, някои от нас и с повече от едно. И всички сме добре финансово, не сме пуснали пеленгаторите да търсим кой да ни издържа.

Лично аз съм 78ми набор, преди промените бях видна пионерска активистка, Ястребино, лагери в чужбина, всичко, което се правеше за кадрите в моя възраст. Ако бях по-голяма щях сто процента да съм от назначените милионери. Възпитаник съм на Първа английска, на 15 години вече работех. Първата си фирма отворих преди абитуриентския си бал. Работила съм в няколко силно спекулативни сектори, направих сериозни пари. Давах си ясна сметка, че ще е до време. Какво сега, трябва да се чувствам втора ръка човек и жена само защото съм оценила уникалността на обстоятелствата и съм се възползвала максимално? Не е сериозно това.

Браво за професионалните ти и бизнес успехи. А в личния живот какво?

Настоящият ти партньор към успехите ли го броиш или към компромисите? Наличието на дете от предишен брак на настоящия ти партньор компромис ли е за теб?

Между другото имам приятели и познати от ПАГ близки випуски до твоя, но такава активна комсомолска дейност не са развивали. А още повече, че ти си 78 набор. 10 ноември 1989 година си била на 11 години и преди това са те пращали в Ястребино като пионерче активист - явно голяма натегачка си била или си имала дядо виден партизанин.

Нито едното, нито другото Simple Smile Мозък бях, награди от национални конкурси, по тази линия "дръпнах". На 5 четях и пишех, на 6 тръгнах на училище, по спомен бяхме първият такъв випуск. В онези години знаеш как беше с отличниците, особено ако бяха политически активни. До комсомол не стигнах, но ако се бяха забавили промените още някоя и друга година и там щях да съм в предните редици 🤣🤣🤣.

Настоящият партньор го броя за успех поради няколко съществени за мен причини. Мъжете ми преди него са от пъстър набор от професионални поприща, но само тук имам значими за мен обстоятелства. Ако държиш на подробности, ще обясня защо.

Детето ... Компромис не е точно. Повечето българи на тези години имат поне 1, някои и 2 деца, та в този смисъл нищо необичайно. Необходимото зло беше промяната на ежедневието ми, защото присъствието на дете, особено на неговата възраст, изисква определен начин на живот със сериозен превес на битовизмите. Ако отношенията между нас бяха ОК все още щеше да е тук и да се гледаме, в крайна сметка дете на мъжа ми е. Но в настоящата ситуация - абсурд.
Виж целия пост
# 132
Нито едното, нито другото Simple Smile Мозък бях, награди от национални конкурси, по тази линия "дръпнах". На 5 четях и пишех, на 6 тръгнах на училище, по спомен бяхме първият такъв випуск. В онези години знаеш как беше с отличниците, особено ако бяха политически активни. До комсомол не стигнах, но ако се бяха забавили промените още някоя и друга година и там щях да съм в предните редици 🤣🤣🤣.

Настоящият партньор го броя за успех поради няколко съществени за мен причини. Мъжете ми преди него са от пъстър набор от професионални поприща, но само тук имам значими за мен обстоятелства. Ако държиш на подробности, ще обясня защо.

Детето ... Компромис не е точно. Повечето българи на тези години имат поне 1, някои и 2 деца, та в този смисъл нищо необичайно. Необходимото зло беше промяната на ежедневието ми, защото присъствието на дете, особено на неговата възраст, изисква определен начин на живот със сериозен превес на битовизмите. Ако отношенията между нас бяха ОК все още щеше да е тук и да се гледаме, в крайна сметка дете на мъжа ми е. Но в настоящата ситуация - абсурд.
Браво Даски ти и дете чудо гений се оказа!

С такива успехи и бекграунд, човек да очаква да си намерила най-малкото мъж професор на детето си.

Щом настоящият ти мъж го броиш за успех, то не искам да си представям какви мъже са били предишните ти.
Виж целия пост
# 133
Zon, как ги правиш тези изводи, като не ми знаеш мотивацията, ми е безкрайно интересно Simple Smile
Виж целия пост
# 134
Zon, тя сега ще го прави професор, първо ще се запише студент, а после... ехее....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия