СЕПТЕМВРИЙЧЕТА 2019г. - тема 1

  • 26 207
  • 746
# 360
Да питам мамите, които хранят с АМ, вашите бебоци колко често акат, че ние сме веднъж на 2 дни?

С Аптамил и малката акаше веднъж на 2 дни, смених го с Хип Комфорт и вече ака по веднъж - дваж дневно и то стабилно количество.

По отношение на смукането на палци - не палец, ами половината юмрук си смуче и явно й е много сладък, защото го предпочита пред биберон Grinning

А аз да попитам, някоя от вас пробвала ли е да изкарва бебче с онези палта/якета, в които можеш да го сложиш като в кенгуру? На картинка изглеждат много добре, но не знам до колко са удобни за мама или бебче Thinking
Виж целия пост
# 361
Дааа звероукротител е точна дума. Сега е сремнал само 30мин и добре, че от няколко дни зяпа играчката над кошарата тя и аз да ида до тоалетна например 😂
От осно оставянето успокоихте ме... та ще пробвам таИ събота.
За палец, биберон при този младеж не съществуват, мноооого рядко палеца.Само гърдите ми признава.
Залъгалка му е и като пея и пускам музика по—силничко.
Виж целия пост
# 362
Цял ден ви чета и аха да пиша и хоп започва да се църка. Бибата я давам аз още от родилното, но така и не се научи да си я задържа. Или нарочно я плюе, или я изпуска. Събужда се и почва пак църкане, пак тикам бибата и така почти цяла нощ бяхме. Не че като давам биба не си лапа и ръцете, понеже от скоро си ги откри и така доста умело успява да ги вкара в устата. Аз вчера бях на първия преглед след раждането и се забавих 6 часа... Е трябва да ви кажа, че ми беше страшно напрегнато и притеснено за малкото човече. Иначе и аз гледам как да поизлизам и никак не се чувствам гузно от това. При нас всеки ден е различен. Вчера не му се е чул гласа цял ден, а днес следобяд до сега голямо плакане. И плача докато спи ми е най-жален.
Виж целия пост
# 363
Здравейте мами! И аз отдавна не съм писала и имам едно въпросче за тази имунизация за ротавирус. Не съм запозната с нея. Ако може малко повече инфро. И плаща ли се тя понеже в нета видях цяна от 100лв 🤔🤔🤔
А иначе ние с коликите вече спряхме, но покраи тях се научи на ръце и сега незнам как да я отуча.Биберон не давам тя не го и иска плюе го.. Но си лапа ръцете постоянно и ми казаха, че било заради венците започвали да я сърбят. Аз не вярвах ама един ден като си дадох моя пръст и тя като започна да го хапе със съла и се уверих че наистина е от венците. Ехх то коликите срвършиха и зъбите веднага много гадно. След 2 седмици ставаме на 3 месеца.. Вече се обръща от корем по гръб и прави някъкви опити да се обърне от гръб по корем но не й се получава абе като цяло много бързо ми се развива. Като и дам да ми хване пръсчетата и се мъчи да се надига... Когато е будна отказва да стои в легнало положение иска все права да я държа
Виж целия пост
# 364
Ние бяхме на първия прием Ротарикс и добре му понесе. Тя е лека ваксината. Не се плаща вече.
Виж целия пост
# 365
Момичета, отдолу как е положението при вас. Аз като се погледна с огледалцето и зее една ми ти дупка.... а вече над 2 месеца минаха... Не знам ще се свие ли.... Ужасно се чувствам просто
Виж целия пост
# 366
Момичета, има ли от вас такива, които са на Хип Комбиотик и бебчетата да не си дояждат..ние от 100 мл.на хранене, днес не си дояждаме и яде по 60мл... направо съм в истерия от притеснение...
Виж целия пост
# 367
Ротавирусната я понесе добре. Тя се слага през устата и няма странични ефекти. Следващата седмица сме на първата ваксина с инжекция. Доста се притеснявам как ще я приеме, ще има ли странични ефекти. Гледам максимално да огранича контакта с хора да не се разболее точно сега.

Ние не излизаме, само днес за малко, така я бях екипирала, че едва мърдаше. Утре може би пак за малко ще излезем, ако не вали. В мъгла не бих я извела, ако не е наложително.

Малката също няколко пъти се обърна от корем по гръб, но мисля, че е случайно. Рано е да се обръщат още. Иначе така се радва на активната гимнастика и на музикалната въртележка. Много е сладка като започне да гука на играчките и да мята ръчички и крачета.

Мислите ли да правите коледно фотосесии на бебчетата?
Виж целия пост
# 368
https://
Момичета, има ли от вас такива, които са на Хип Комбиотик и бебчетата да не си дояждат..ние от 100 мл.на хранене, днес не си дояждаме и яде по 60мл... направо съм в истерия от притеснение...
И аз давам от 1 седмица хип комбиотик и ми направи впечатление че детето не си изяжда дажбата,даже педиатъра ми каза да увелича дозата,ми то няма смисъл...Trudy,ти какъв хип даваш английски ли?
Tooclose,и аз се притеснявам за първата ваксина,нз какво да очаквам,не съм чела нищо именно-за да не си набивам филми..
Виж целия пост
# 369
Ротавирусната я понесе добре. Тя се слага през устата и няма странични ефекти. Следващата седмица сме на първата ваксина с инжекция. Доста се притеснявам как ще я приеме, ще има ли странични ефекти. Гледам максимално да огранича контакта с хора да не се разболее точно сега.

Ние не излизаме, само днес за малко, така я бях екипирала, че едва мърдаше. Утре може би пак за малко ще излезем, ако не вали. В мъгла не бих я извела, ако не е наложително.

Малката също няколко пъти се обърна от корем по гръб, но мисля, че е случайно. Рано е да се обръщат още. Иначе така се радва на активната гимнастика и на музикалната въртележка. Много е сладка като започне да гука на играчките и да мята ръчички и крачета.

Мислите ли да правите коледно фотосесии на бебчетата?
При нас обръщането не е случаино. След всяко къпане я оставям голичка да си поседи и когато я оставям по корем се объща всеки път.. Първите няколко пъти много се мъчеше докато се обърне но го прави абе показа си че е инат..а сега вече се научи и се обръща без проблем..бях чела, че е хубаво честичко да се оставят по кпрем за по 2 3 минутки и го правя на ден по 5 6 пъти в началото не и харесваше а сега и е хубаво даже понякога си слага главичката на една страна и си лежи.
И извън темата за бебетата да направя една смешна реклама. Ако си търсите сешоар вземете си PHILIPS. Много издражлив излезе моя от началото на колилите до сега спим само когато е включен, което означава, че го спирам само когато сме навън и ето след почти 3 месеца ползване почти по 16 17 часа той все още работи, а аз си мислех, че след първия месец ще отиде на боклука 🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂 И сега незнам както навик ли и остана обаче заспива само когато го пусна😅🤣
Виж целия пост
# 370
https://
Момичета, има ли от вас такива, които са на Хип Комбиотик и бебчетата да не си дояждат..ние от 100 мл.на хранене, днес не си дояждаме и яде по 60мл... направо съм в истерия от притеснение...
И аз давам от 1 седмица хип комбиотик и ми направи впечатление че детето не си изяжда дажбата,даже педиатъра ми каза да увелича дозата,ми то няма смисъл...Trudy,ти какъв хип даваш английски ли?

Не, купувам го от аптека в бг...
Ние утре сме на ваксина...
Виж целия пост
# 371
Момичета, има ли от вас такива, които са на Хип Комбиотик и бебчетата да не си дояждат..ние от 100 мл.на хранене, днес не си дояждаме и яде по 60мл... направо съм в истерия от притеснение...

Ние сме на същото мляко, един път си изяжда всичко, друг път не. Аз не я насилвам, да яде колкото ѝ е сладко😀
Като питах лекаря каза, че щом не е всеки път и си качва килограми всичко е наред. Забелязах, че не изяжда всичко или когато много ѝ се спи или когато напъва. Явно ѝ става тежко на коремчето и трябва нещо да излезе, за да влезе другото😁
Виж целия пост
# 372
Момичета, аз пак съм стресирана... Май това ми стана постоянно състояние. Нашия бебок от няколко дни има периоди, в които започва да реве истерично и дори на ръце не можем да го успокоим. Днес обаче имаше и слуз в акото... изглеждаше като голям сопол. Извинявам се за определението, но на някой случвало ли му се е?
Виж целия пост
# 373
Ние сложихме ваксините в петък, не е вдигала температура, ама голям рев изгрева докато я боднат в крачетата. Направо и на мен ми се дорева, ама... Сложихме и ротавирусната ваксина по препоръка на педиатъра. Относно реванено, след баня е истерично положението, но гушната се успокоява в повечето случаи. Ако това не даде резултат я слагам на гърда.
Виж целия пост
# 374
Момичета, аз пак съм стресирана... Май това ми стана постоянно състояние. Нашия бебок от няколко дни има периоди, в които започва да реве истерично и дори на ръце не можем да го успокоим. Днес обаче имаше и слуз в акото... изглеждаше като голям сопол. Извинявам се за определението, но на някой случвало ли му се е?

Да сте сменяли млякото или нещо ново да е приемало?....
Все пак звъннете на педиатъра! Ако се сетите снимайте го за да му го покажете..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия