Имало едно време в Чукурова | ВВ, Кьосем и други исторически сериали №16

  • 28 580
  • 735
# 405

Виж целия пост
# 406
Привет! Hug
Ваня, за фрагмана bouquet

С рус. суб.

https://vk.com/video571217721_456239053?list=3010a53974edca84ab

Благодаря за коментарите. bouquet
Демир не позволи на майка си да го докосне, а той се докосна до жена, която не го обича, била е жена на друг мъж и се ожени за него бременна от друг мъж. Честта му не пострада, нямаше вътрешна борба в онази ситуация. Сега някак си пресилено се сърди, че честта му е накърнена.

Много оригинална фотосесия на Берен newsm10, гледах я като филмче.


Виж целия пост
# 407
Здравейте! 😍

Благодаря ви за споделеното! 💐

Аз успях да си открадна време за 46 епизод. Сега с нетърпение очаквам 47, но преведен.

46 епизод много ми хареса. Играта на Вахиде е великолепна, възхищавам й се. Как успя да строи Демир в две редици. 😀

Не проумявам действията на Зюлейха. Защо отиде при Мюжгян?! Какво постигна с това- видя дома им и какво? Сякаш цели да страда колкото се може повече.

А Йълмаз- сякаш проумя, че Зюлейха съществува и е в съседния конак, когато Сабахаттин му каза. Тогава ли се сети, че тя страда?! И как като и двамата толкова много се обичат, търпят да се гледат с други хора. Да не казвам голяма дума и дано никога не ми се налага!, но аз не бих могла да издържа това.
След като опита за бягство беше провален защо Зюлейха пак се върна при Демир? Защото няма друг изход сигурно, но защо не му заяви в очите, че не го обича, че не иска да е с него, че иска развод. А тя какво- Йълмаз щом не е с нея, тя ще използва опеката и сигурността Демирова. Въпреки че и да беше казала тези неща на Демир след бягството, той нямаше да я пусне, но бъде искрена с него, а не да се прави на обичаща мъжа си съпруга. Напоследък не съм очарована от поведението на двамата разделени влюбени...

И сега в новия фрагман Аднан отново казва тате на Йълмаз, а преди на Демир не искаше да каже. 😀 И тук е момента, в който може би Мюжгян ще се досети за някои неща.

Фекели наистина е най- добрият измежду всички тях! 😍

Хубава вечер!
Виж целия пост
# 408
Зюлейха пак е на гости в съседите, по - точно при съседа. Или Аднан, по примера на прабаба си, сам е отишъл на гости. Той първо каза "тати" без свидетели, в колата. Сега пред Мюжган, следва Демир. Mr. Green
Мюжган реши в знак на любов към Йълмаз да го последва в близостта му до Зюлейха. Тези и двете са мазохистки.
Хюнкар и Фекели се хванаха за ръчичка, но все ми се струва, че щастието им ще е кратко.



Рускините писаха, че почивката след Нова година ще е само една седмица, тоест няма да излъчват сериали.
Виж целия пост
# 409
Лу 😍 ,
Абсолютно!!!
Не знам защо си го причиняват и двете жени, Мюжгян пък доброволно се съгласи на това.
А когато Зюлейха й даде съвет да сложат еди коя си снимка в уголемен размер на стената- паднах! 🤪😀🤪
Виж целия пост
# 410
Гръмотевици и светкавици, Демир пак е извадил пистолета.
Лучия, честта му не пострада, но се държи на косъм. Когато удари Дженго пред министъра и всички говореха за предишните отношения на Зюлейха с Йълмаз, Демир сериозно се изплаши за честта си и даже каза, че вече само за нея ще мисли. Но пак забрави. Защото Зюлейха го лъже в очите, че му е вярна, а той не знае какви ги върти зад гърба му. И за детето мислят, че тайната е само между тях тримата. Страх го е, но е тръгнал по този път и за него няма обратен завой.
Ира, този път „татко“е пред Мюжгян. Съгласна съм, аз отдавна очаквам тя да се сети кой е бащата. За Йълмаз съм изгубила надежда, той за мен е напълно непознат вид мъж. Мюжгян има информация. Но точно тя, която и без това е накрая на силите си, ако се досети, може и с детето да напусне Чукурова и нищо да не каже на Йълмаз. Само каква нелепа ситуация: пред нея бременната детето на бившата му го нарича „татко“.
Нищо не харесвам в любовта между Зюлейха и Йълмаз на Чукуровски терен и особено в последно време.
За мен това вече не е любов, примесите са много.
Но най-много не харесвам това, че и двамата използват други хора и си играят с чувствата им заради собствената си любов. Откъде накъде, Демир какво и е направил на Зюлейха, освен да я обича и нея, и детето и, което тя доведе при него.
След Истанбул и срещата при крепостта Зюлейха се чуди какво да прави и започна да следва Йълмаз, вслушва се в новините от него, партнира през разстояние. И двамата в момента отмъщават, отблъскващо ми е това: Йълмаз с поглед в конака на Яман, а Зюлейха всеки път в някоя нова поредна поза на стопанка. Любов ли е това или желание за богатството на Яман? Йълмаз има всичко в момента – пари, власт, достъп до всичко и ако той наистина обича Зюлейха, щеше да търси път как да бъдат заедно. Но той не прави това, приближава се все повече до нея, до канака, но я оставя тя там вътре да подготви каквото трябва. И ето, тя съучаства в изгонването на Хюнкяр. Защо не каже на Демир, че не го обича, че иска Йълмаз да знае, че е баща на детето. Кой е чистият: Зюлейха или Демир? Тъкмо заради тази лакомия Зюлейха и Йълмаз ще изгубят всичко. Зюлейха седи на два стола и ще падне на земята, но преди това ще разбере кой наистина я обича.
Хубава новина от рускините.


Виж целия пост
# 411
Ваня 😍 ,
Но най-много не харесвам това, че и двамата използват други хора и си играят с чувствата им заради собствената си любов. Откъде накъде, Демир какво и е направил на Зюлейха, освен да я обича и нея, и детето и, което тя доведе при него. ”
Абсолютно!!!
Въобще с целия ти пост съм съгласна.
Просто не си обяснявам действията им- няма никаква логика в това.

Хюнкяр много добре й каза на Зюлейха - да оценява това, което има, защото след неосъщественото бягство, ако го нямаше Демир, не знам какво щеше да прави сам сама, с едно дете на ръце, а другото в корема й.
Че го използва - използва го, но можеше поне да го подкрепя и да му помага в тези тежки моменти, а тя злорадства. Но да не забравя, че това злорадстване, че майка и син са скарани и разделени, може да се върне и на нея.
Аз си мисля, че когато Йълмаз разбере за Аднан, ще иска да го вземе при себе си- на 100% съм сигурна даже, че ще стане така. Да видим тогава Зюлейха какво ще прави...
[ ако стане де, че все пак са си мои приумици 😀]

За разлика от нея, поне Йълмаз се държи приемливо с Мюжгян и е с нея, а не против нея, както тя с Демир...
Виж целия пост
# 412
Ира, Йълмаз се държи възпитано, но това, че накара Мюжган да живее врата до врата със Зюлейха, е жестоко. Жестоко е и към Зюлейха. Обърнете внимание - Йълмаз винаги говори как се чувства той, какво са сторили на него. Вижда какво преживяват Фекели и Мюжган, но му липсва съчувствие, защото е решил да мине през Демир, без да се съобразява какво причинява на най - близките си. С Мюжган са като съквартиранти. Съгласна съм с Ваня, той не беше такъв.
За отношението на Зюлейха към Хюнкар и прислужниците вече писах, но защо отмъщава на Мюжган. Някакво фино, перверзно отмъщение - не само, че се намърда в дома им, не и в обявеното ѝ желание за "приятелство", а също като Йълмаз - той заяви на Мюжган, че ще унищожава Демир, но не довърши за важното - ще го унищожи заради Зюлейха и себе си. Зюлейха пък каза на Демир - това, че вие с Йълмаз сте врагове, не означава, че и ние с Мюжган ще сме такива. Каква приятелка с Мюжган, ако не е Йълмаз. Много прозрачно. Отидоха във Фекели и тя първа махленка, уж търси вода, а отрови Мюжган, заявявайки историята на познанството с Назира...

Най - голямата грешка на Йълмаз е, че реши да лекува незарасналата рана Зюлейха с друга жена. Фекели също се е оженил, имал е семейство, но сам каза, че са минали години след брака на Хюнкар. Какво да се прави, сценарий...


Скрит текст:
Баба ми, лека ѝ пръст, казваше - дали е жена или мъж, първо трябва да се проветри и тогава да отиде при друг/а.

И аз се радвам, че ще почиват само една седмица. Нашите нали имаха заснети серии преди лятната ваканция, та може да приключат снимките в началото на м. май, преди големите жеги в Адана.
Виж целия пост
# 413
Привет Simple Smile,
Благодаря за фрагмана и превода! Flowers Hibiscus
Благодаря и за коментарите! Flowers Cherry Blossom
Моите отговори на въпросите, защо Зюлейха не е искрена с Демир и какво е направил Демир на Зюлейха, освен да я обича и нея и детето й, са следните:
Демир много добре знаеше, още преди да предложи брак, че Зюлейха обича друг, сгодена е за друг и носи неговото дете. Демир се надяваше на безнадеждното положение на Зюлейха в онзи момент, за да я обвърже в брак, а впоследствие сподели на Хюнкяр, че е щял дори да стигне до изнудване и да положи всички услилия, за да я има. Т.е. Демир много добре е осъзнавал в какво се вкарва. Това е първо. Второ: как Зюлейха да не е била искрена с Демир?! Та, тя многократно му каза в лицето, че обича Йълмаз и си иска свободата, но какво стана...Демир реши да стреля по Йълмаз и на няколко пъти го кърпиха Йълмазча. Какво стана, когато Зюлейха избяга с детето у Фекелиеви - Демир устрои стрелба по къщата, където имаше невинни хора, които можеха да пострадат, стреля и по Йълмаз пред очите на Зюлейха. След всичко това, как точно се очаква Зюлейха да говори по същество?! Тя даже се осмели. Зюлейха няколко пъти каза на Демир, че обича Йълмаз, каза му, че иска развод, каза му и че Аднан е син на Йълмаз. Това малко ли е? Зюлейха беше пределно ясна и искрена с Демир, но него го интересува единствено собствената му любов и нищо друго. На всички им е ясно, че Зюлейха я е страх от него по много причини и с право, защото той каза, че ще убива и няколко пъти почти се стигна до там.
И какво направи Демир на Зюлейха, освен да я обича....ама сериозно, ли Simple Smile? Ами, отговарям: каза й, че ако свали брачната си халка ще отреже пръста й; отнемаше й многократно детето, след бягствата й и поведение, считано за неприемливо; заплашваше я с детето, когато изискваха от нея конкретно държание и изказване на лъжи, така че да се постигне определено внушение; душеше я, удари я, насочи оръжие срещу нея, говореше за гробове, ако някой се опита да ги раздели или ако тя си позволи определени неща.
Не знам, защо се очаква, че ако Зюлейха помоли Демир за развод, то тя ще го получи. Наистина ли се вярва в това? А, Демир е пределно наясно с всичко. Така че, аз не го съжалявам изобщо, защото няма за какво. Той сам си причини всичко това и продъжава да си го причинява. Не видях нито един опит от негова страна за искрен разговор със Зюлейха...той дори избягва тези теми. Явно на него му е добре така.
Но, съгласна съм със споделеното за поведението на Зюлейха и Йълмаз, нелогично ми е, но и те така си "построиха" нещата. Една любов винаги има примеси, има болка, нараняване, сълзи, гняв и т.н. Чистата любов е само в приказките Simple Smile.
Съгласна съм с Лучия.
Скрит текст:
Права е била баба ти! Blush Човек трябва да "преболедува", да се "изчисти" душевно и като емоция, а Йълмаз не стори това.
Йълмаз "изтрещя" и това е факт...но нека не забравяме, че все пак се "върна на Земята" и се извини на Зюлейха, че й е причинил страдание, предложи веднага да напуснат малкия конак. Спря го Зюлейха - искала да вижда лицето му. Желанието за близост независимо от начина е типична проява на реакция при невъзможна любов. Често се вижда това и в реала и то в наше време.
Виж целия пост
# 414
На една майка да ѝ отнемат детето - бебенце..., и на Хитлер методите не са били чак до там.Такава женица като Хюнкяр не мога да я погледна. Ненавистта ми ще е огромна.
Виж целия пост
# 415
Лу😍 ,
“Йълмаз се държи възпитано, но това, че накара Мюжган да живее врата до врата със Зюлейха, е жестоко. Жестоко е и към Зюлейха.”
Точно така е в интерес на истината. Точно затова написах, че Йълмаз се сети за Зюлейха, едва когато Сабахаттин го подсети за нея. Но като гледам на Йълмаз не му е чак непосилно трудно да я гледа с Демир. А Зюлейха му разказа, че не е щастлива с него и все пак той я остави у Яманови и на всичко отгоре им стана съсед... Просто нямам думи мъстта до какво може да те доведе. 🤢
И аз честно казано се питам - това ли е голямата любов на Йълмаз и Зюлейха?! Да спят с други хора, да се гледат с други хора и да си разменят някакви поздрави...
Йълмаз можеше да поеме отговорност към детето от Мюжгян и без да са заедно с нея, поне според мен.

Дана 😍 ,
Демир не насилвал Зюлейха да се омъжи за него. Майка му го направи, не той.
Зюлейха можеше да избяга от конака и да намери някакъв начин да стигне до Истанбул, но тя сама избра да сключва такава сделка. Разбира се, под заплаха за живота на Йълмаз, но тя сама взе решение.
Хюнкяр постъпи ужасно и сега плаща цената си. Зюлейха усещам, че също ще я плати....
Демир доста издевателстваше над Зюлейха, въобще не го оправдавам. Никоя жена не трябва да бъде насилвана по никакъв начин!!!
Зюлейха е жена с принципи, трябваше да ги следва. Реши да играе игра, за да спаси живота на Йълмаз и след като за Йълмаз нямаше опасност реши да излезне от тази игра, а въобще не помисли за последиците. Това, че излъга Демир, че детето е негово нима е правилно?!
Аз за това се ядосвам, защото Демир не е светец, но и Зюлейха не е толкова добра за колкото се мисли, защото тя също го използва, както той се възползва от нейната нерешителност в началото.
Виж целия пост
# 416
Ира Blush...ами филм да става...то на що нелогично поведение ще сме свидетели още Stuck Out Tongue Winking Eye. Нали трябва да има интрига. Всеки разбира по свой начин голямата любов...аз лично не съдя, защото не съм изпадала в подобно положение и не знам. Имало е момент в живота ми, когато съм си мислела, че еди как си няма да постъпя и че няма начин да реагирам еди как си, но после съдбата те поставя в ситуация, при която се чудиш на себе си. Лично аз, единствено не одобрявам и не приемам насилието над жени - психологическо, емоционално и физическо. А, за мен, Демир си позволи тормоз над Зюлейха. Всякакъв. Така че, аз неговата любов нито я приемам, нито я разбирам. Демир също спи със Зюлейха знаейки, че тя обича Йълмаз. Тя му каза в прав текст, че винаги когато я докосва, тя си мисли, как да издържа на ласките му и че го прави за живота на Йълмаз, дори и той да я намрази за това (казаното беше при скандала след разбирането за бременността). Аз такъв тип мъже не мога да приема.
За саможертвата на Зюлейха вече съм писала много. Тя можеше да стори много неща, но не направи нищо. Зюлейха и Йълмаз също имат своите грешки и тъмни страни. Съгласна съм, че Йълмаз използва друг човек - Мюжгян и се възползва от чувствата й, но не съм съгласна, че това прави Зюлейха. Демир е наясно с всичко. Той сам решава да остане в този брак. Можеше след като излезе от затвора да поговори със Зюлейха и да й даде свободата, за която спомена, когато го арестуваха. Но, вече на свобода, Демир бързо забрави за всичко това...явно тогава цялата му тирада е била, с цел да вмени вина на Зюлейха и тя да му съчувства и да го съжали. Хитър е Демир, признавам му го.
Всички ще си платят за едно или друго. Ще видим Simple Smile.
Чудя се следното: явно много напредват нещата по разбиране на истината за Аднан. Това ме навежда на мисълта, че истината ще излезе много преди края на сериала. А, това значи, че Йълмаз ще влезе в битка за детето си и ще се окаже срещу Зюлейха. Мисля, че нещата ще се получат така, че Демир и Зюлейха ще се сближат именно в тази битка и от другата страна - Мюжгян и Йълмаз също Thinking
П.П. Харесват ми думите на Фекели...всеки обича по различен начин. Така, че кой истински или кой не...аз не мисля, че мога да бъда съдник. Но, на насилието мога да каже, че не го приемам и не вярвам на любовта, която върви паралелно с насилие, заплахи, изнудване или възползване от брачен статут.
Виж целия пост
# 417
Вярно е, че логиката и готовите модели за разбиране тук не обясняват случките и характерите. Между впрочем има едно интересно есе на Орхан Памук за трудностите в разбирането от европейците на турците. И една от причините, доколкото си спомням е, че в това общество се преплитат средновековни и модерни форми на живот, без да са осмислени нито едните, нито другите. А също и в амалгамата от страсти, които мотивират често пъти действията. Може би пък затова са и интересни и драматични. Simple SmileНищо рационално няма в това да обичаш една жена без отклик от нейна страна и да й предложиш брак, като й описваш какъв разкош ще й осигуриш, без да я попиташ тя иска ли този брак. Нищо логично няма и в това две жени, по същество мразещи се, да живеят в един двор и да се самоизмъчват. Двама човека с несподелена любов, амбицирани да притежават другия и двама със споделена, но невъзможна в условията любов. Някакъв ориентир в този лабиринт от страсти може да бъде кой и какво стои в началото на поредицата от събития.
А ако някой отговоря на условията за човек на честта в този сериал, това е единствено Фекели. Само той притежава устойчиви добродетели на честта и живее според тях.   
Виж целия пост
# 418
Дана, не мога да си представя как Мюжган би застанала на страната на Йълмаз в битката за детето му. Освен ако Зюлейха не е жива - тогава е различно.

Аз в началото, когато Зюлейха беше изправена пред избор, искрено ѝ съчувствах. Ето, сега стигнах до момент да не приемам поведението ѝ. Тъжно ми е за Хюнкар, защото любовта само е минала край нея, още по - тъжно ми стана, когато с Фекели се хванаха за ръка. Те вече не са същите... каква ли ще е любовта им сега, остаряла с 40 години. Вкусът ѝ сигурно ще е различен, но ми се иска да го опитат. В този сериал бързо се дистанцирах емоционално от героите. След смъртта на Джевдет и Азизе, която преживях сякаш загинаха истински хора, а не сериални герои, реших, че или няма да гледам сериали, или ще сложа стена. Обаче с "Доктор Чудо" не ми се получи, Танер Йолмез е виновен. И сценаристите, разбира се. Невероятен образ създадоха, превзема мисли, чувства, не оставя безразличен и най - твърдо решените да му устоят.
Виж целия пост
# 419
Когато напредне един сериал, нещата започват да се забравят. Демир се омъжи за Зюлейха, говорейки и само за своята любов. Нищо повече. Че тя е говорила с майка му той да прави нещо в замяна, че тя идва с дете, той откъде да знае, когато Зюлейха мълчи. И той се възползва от това. Защо не, той я обича и е готов да чака. Той е в брак, който, ако се разбере каква е истината за него, Демир умира социално. Той сключва този брак с голям риск за себе си, за честта си и този брак е завинаги. Прави го с мисъл колкото за себе си и своята любов, толкова и за Зюлейха, която той вижда в онзи момент в безизходица. Той знае в какво е обвинен Йълмаз и колко години му предстоят в затвора, ако остане жив. Тези неща вече не ми е интересно да ги пиша, отдавна съм си формирала мнението за тях и съм го писала тук. Демир крие от Зюлейха своето дете, дълго време след брака то е негово, чие е всеки от тях знае, но те се изясниха помежду си едва в края на първи сезон. Значи, Демир крие своето си дете, което Зюлейха иска да заведе при друг мъж. Това е пиесата, в която той играе, а партитурата е написана от самата Зюлейха и майка му. Не му е приятно, показа го в много моменти, но виновна за това е и самата Зюлейха. В същото време Зюлейха  се възползва и разчита на неговата неспособност да има собствено дете и смята утре или вдругиден да си вземе детето и да си отиде където иска. Ами не дават така, това не е честно. Демир се е оженил за нея  завинаги, а тя за два дни. Това е разликата. И той я държи, колкото може. Защото, ако другите разберат това, ще го „изядат“ по правилата на всякакви там чест и други подобни. Демир за какво е виновен в тази история? Зюлейха да е мислила. Но тя искаше да го използва, без дори да му каже за какво, и като видя, че не става, си взе детето и багажа, само че...
Аз продължавам да си се ядосвам, но нека никой тук да не си мисли, че това е специално внимание към него. Чета различни мнения, далече от нашата тема, превеждам си понякога и мнения от турски. Безобразно отношение към невъзможността на Демир да има дете. Ето това също ме ядосва. Нека всички, които това ги радва и забавлява и си позволяват да издевателстват и да говорят с насмешка за такъв проблем, разберат от живота какво означава да чуеш това от лекар. Тогава ще спрат да пишат мнения като от средновековието. Защото по това време са се отнасяли към хората, неспособни да създадат потомство по такъв начин. А близките им е трябвало да търсят решения и те са все около това, което гледаме в сериала. Иначе обществото те изхвърля, без ти да имаш някаква вина. Днес никой не трябва да си позволява да мисли повече така.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия