Математически турнири 1-4 клас. Тема №55

  • 50 536
  • 747
# 315
Месечинке, на първа задача сумата на числата по трите страни на триъгълника трябва да е 7, т.е. трябва да се замести кръгчето с число. Втората задача - трябва да се преброят отделните видове фигури и да се напише бройката им.
Спокойно, на следващите състезания за 1 клас, задачите вече са с текст, а не с картинки.
Виж целия пост
# 316
А защо се дават 2 точки на сбора на трите книги? Това не се иска в условието. Дъщеря ми я е сметнала по друг начин и не е търсила сбора, съответно има само 5 т (второто подусловие ѝ е грешно).
Виж целия пост
# 317
Записвам се и аз. Дъщеря ми ходи на СМТ, има 29 т., аз доволна, предвид, че е от шестгодишните. Предполагам ще кажат скоро за Коледното математическо състезание, аз свалих стари тестове и започваме да ги правим. Желанието й е средно.
Виж целия пост
# 318
Здравейте! Някой има ли отговорите на МБГ за 4 клас от тази година?
Виж целия пост
# 319
Има ли друго дете от ПГ, което ходи на състезания? Големият го пуснах едно време само на Кенгуруто в ПГ и се справи прилично. Малкият обаче няма този късмет и още на СМТ го бутнах Mr. Green Изкара 49 т. и честно казано съм разочарована леко, предвид, че задачите бяха доста лесни. Не се е справил с логическите основно, вероятно е от възрастта- още е на 5 години. Ще го пусна и на Салабашев и Коледното. Вчера опита да решава и от Кенгуруто, но определено му е рано.
Виж целия пост
# 320
Не се заяждам, просто питам, защо е нужно да ходи на състезания за по-голям клас?
Има такива за ПГ. Не са много, но поне 2-3 през годината, които са достатъчни за тяхната възраст.
Виж целия пост
# 321
Защото така реших Simple Smile Всъщност ДАНИС си отмени много от състезанията. Има чак през май месец. Другото за ПГ е евентуално в частното училище "Дружба". Така че ще ходи с големите.
Виж целия пост
# 322
5 год. не е ли първа предучилищна. Мисля, аз моя син във втора да го пускам, като е на 6 и половина. Не знам как му задържаш вниманието за толкова време и как въобще разбира какво се изисква от него. Дори да е с брат/сестра в една стая за мен е трудно постижимо на тази възраст да се постигнат особени успехи. Салабашев за 1 - ви клас знам, че е бил лесен досега, но това не гаратнира тази година какви ще бъдат задачите. Да не го стреснеш и да го откажеш от математиката, може да реши, че не ти покрива очакванията.
Виж целия пост
# 323
Защото така реших Simple Smile Всъщност ДАНИС си отмени много от състезанията. Има чак през май месец. Другото за ПГ е евентуално в частното училище "Дружба". Така че ще ходи с големите.
Вижте и Малкият принц - имат много хубави логически загадки.
Виж целия пост
# 324
И моята дъщеря е 5г, но въобще не мога да й задържа вниманието за по-дълго време. Пък и не мисля, че е редно да я натоварвам със състезания още от тази възраст. Всеки сам решава за детето си, все пак трябва да имат и детство. Батко й ходи на състезания от втори клас и постига от най-добрите резултати в страната.
Виж целия пост
# 325
Освен, ако е някакъв математически гений детето, инак едва ли има нужда от състезания с по - големи деца.
Чак пък такъв зор. Да си драска задачи там на листче с мама или братче у дома. То какво ги чака нагоре не ми се мисли. Няма какво от сега за 5-6 годишно дете. GrinningGrinning То на чина мирно едва стои , та конкурси.
Виж целия пост
# 326
Desive, детето чете ли ? На Салабашев последната година е имало и не малко текст в задачите.
Аз даже се чудя дали да записвам моята първолачка, понеже сега почва да чете в у-ще, но е неопитна още. А първата тема от 2016г. я реши и ѝ беше интересно. Но там са само картинки.
Виж целия пост
# 327
За пет годишно дете 49 точки си е съвсем добре!
Виж целия пост
# 328
Има ли друго дете от ПГ, което ходи на състезания? Големият го пуснах едно време само на Кенгуруто в ПГ и се справи прилично. Малкият обаче няма този късмет и още на СМТ го бутнах Mr. Green Изкара 49 т. и честно казано съм разочарована леко, предвид, че задачите бяха доста лесни. Не се е справил с логическите основно, вероятно е от възрастта- още е на 5 години. Ще го пусна и на Салабашев и Коледното. Вчера опита да решава и от Кенгуруто, но определено му е рано.
Ако на детето му е интересно и има потенциал да решава задачи за "по-големи", няма нищо лошо да ходи на състезания. Ако обаче ходенето е свързано с изморителна подготовка, съм против. Прекалено много отделено време за това и евентуално коментар, че не се справило добре, може да доведе дори до отказ от състезателна математика по-нататък. На тази възраст децата трябва да играят. desive78, не визирам вашия случай, а говоря общо.
Виж целия пост
# 329
5-6 годишните имат доста свободно време, за разлика от първолаците, та лично аз адмирирам подобни напъни. Нямате си представа някои деца на тази възраст какви неща знаят и помнят, защо да не се използва времето за нещо полезно? Детството не виждам как ще им се отнеме, то насила нищо не става, а с кеф се постига много.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия