Математически турнири 1-4 клас. Тема №55

  • 50 536
  • 747
# 390
През 2018-та е било и в 125-то и във 2-ро.
Виж целия пост
# 391
Освен в 119-то има ли друго училище, в което да се провежда Коледното? Нищо не намирам, а вие сте врели и кипели.

125-то СУ в Младост.
Виж целия пост
# 392
Скрит текст:
СЪЮЗ НА МАТЕМАТИЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ
СЕКЦИЯ „Изток” – ул. Никола Генадиев 1, ст.402



ДО НАЧАЛНИКА
на РУО на МОН
                                                                              СОФИЯ


Уважаема г - жо  Началник,

На 15 декември/неделя/ 2019 г. от 8,30до 10,00 часа (за I и II клас) и от 10,30 до 12,30 часа (за III-XII клас) в 119 СУ, ул. Латинка11, в 125 СУ – Младост 1, добл.43 ,и във 2-о СУ в кв. Бъкстон ще се проведе  XXVII-то Коледно математическо състезание за ученициот 1до 12 клас. Темата за 11 и 12 клас е обща във вариант за зрелостен изпит, а за 7 клас – във формата на изпита НВО.
Класирането и наградените се обявяват в интернет-страница на секция „Изток” – http://iztok-smb.com/ до 19.12.2019 г. Наградите се получават в в ст.402 на 125 СОУ от 07.01 до 31.01.2020 г.
Заявките за участие с приложен списък се приемат в канцеларията на 119 СУ,  в стая 402 на 125 СУ , и в библиотеката на 2-о СУ до 12 декември 2019 г.
Таксата за правоучастие е 10лв.и се внася при записването или на следната сметка:                
АПЛИМАТ  ЕООД
IBAN  BG 93 STSA 9300 0001 6828 21
BIC CODE STSABGSF
БАНКА  ДСК ЕАД - КЛОН ГЕО МИЛЕВ
Организатор на състезанието е секция „Изток” към СМБ и РУО на МОН.
За контакти – тел. 0885932393 и 8720008 в 119 СУ и 0988903025 в 125 СУ
Моля информацията за състезанието да бъде сведена до директорите на сто-
личните училища.



Председател на секция „Изток” към СМБ:

  / ДимитърДимитров /
оттук:
http://iztok-smb.com/
Аз винаги плащам по банка и пиша училището и името на детето.
После им пускам мейл на    
info@iztok-smb.com да го запишат в съответното училище и те ми потвърждават.
Виж целия пост
# 393
Оуу, супер, щом може така и аз ще платя по банка. Че ще ми е малко трудно ходенето в работен ден да ги запиша,.
Виж целия пост
# 394
Защо трябва да е лесно, като можем да си го направим трудно. В нашия град детето си плаща на място при влизане в училището, в което се провежда съответното състезание.
Виж целия пост
# 395
При нас една от учителките по математика на горните класове се занимава със събирането на таксите. Тъй като щерката е в начален курс класната и казва кое състезание предстои, събира таксата и я предава на учителката, която се занимава с това. Ден преди самото състезание класната и дава бележка на която пише  в кое училище ще е и в коя стая. За нас остава само да я закараме и да рещава задачите.
За олимпиадата по математика нищо не и е казвала, тя класната си казва, че подбира за кои състезания да и казва, че нашата девойка се хвърля на всяко нещо, което чуе.
Виж целия пост
# 396
Здравейте,
някой има ли теми от предходни години на състезание Ребус за 2 и 3 клас?
Виж целия пост
# 397
Здравейте, може ли да ми обясните как се решава следната задача: Група от 52 деца садили цветя - зюмбюли, нарциси и лалета. Ако 18 деца садили точно по два вида цветя, зюмбюли са садили 37 деца, нарциси 23 деца, лалета - 28 деца, колко деца са садили и трите вида?
Виж целия пост
# 398
Здравейте, може ли да ми обясните как се решава следната задача: Група от 52 деца садили цветя - зюмбюли, нарциси и лалета. Ако 18 деца садили точно по два вида цветя, зюмбюли са садили 37 деца, нарциси 23 деца, лалета - 28 деца, колко деца са садили и трите вида?
Кръгове на Ойлер.
Виж целия пост
# 399
Здравейте, може ли да ми обясните как се решава следната задача: Група от 52 деца садили цветя - зюмбюли, нарциси и лалета. Ако 18 деца садили точно по два вида цветя, зюмбюли са садили 37 деца, нарциси 23 деца, лалета - 28 деца, колко деца са садили и трите вида?
18 деца са посадили по 2 вида цветя или общо 36 бр. цветя. Това означава, че 52 - 18 = 34 деца са посадили 88 - 36 = 52 цветя, като някои са посадили по едно, а други – по 3.
Ако тези 34 деца бяха посадил по 1 цвете, те щяха да са посадили 34 цветя, а те са посадили 52, с 52-34=18 цветя повече.
Децата, посадили по 3 цветя, са посадили с по 2 повече от тези, посадили по едно.
Оттам, 18:2=9 деца са посадили по 3 цветя.
Виж целия пост
# 400
Здравейте, може ли да ми обясните как се решава следната задача: Група от 52 деца садили цветя - зюмбюли, нарциси и лалета. Ако 18 деца садили точно по два вида цветя, зюмбюли са садили 37 деца, нарциси 23 деца, лалета - 28 деца, колко деца са садили и трите вида?
Всички засадени цветя са 88(37+23+28). Ако всяко дете е засадило по едно цвете, остават още 36 цветя(88-52), от тях 18 са засадили по две цветя и като ги извадим остават още 18цветя, които като разделим на две, остават 9 деца да са засадили по три.
Виж целия пост
# 401
Благодаря за обясненията.
Виж целия пост
# 402
Здравейте,
някой има ли теми от предходни години на състезание Ребус за 2 и 3 клас?

Ива, тази година е първото издание на турнира, няма предишни години. Доколкото знам, ще е близко до "Математически звезди", но с повече на брой и по-лесни задачи (каквото и да значи това) Wink
Виж целия пост
# 403
Във ФБ страницата на нашето училище са пуснали съобщение за турнира Иван Салабашев. Първо се засилих да записвам моя, но после се разрових, изтеглих задачите от миналата година и гледам, че има доста текст, за разлика от Коледното състезание. И тук ли просто връчват листа на детето и го оставят само да се оправя и да чете условията?
Виж целия пост
# 404
Здравейте! Днес класната на синът ни, ученик в 4-ти клас, ни съобщи, че Олимпиадата по математика ще се проведе на 7/12. Става въпрос за училище в София.
Не мога да проумея как е възможно датата да е дублирана с провеждането на Иван Салабашев? Още повече, че в 107-мо и двете състезания са от особена важност при формирането на общия резултат за прием след 4-ти клас. Някои други деца да са в подобна ситуация?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия