ПАРИЖ - 15

  • 53 610
  • 754
# 645
Ние взехме билети за 22.03, двама възр. и 1дете на 9г- 63 евро до горе.
Виж целия пост
# 646
Здравейте! Бих искала една от вечерите в Париж да е вечеря на корабче по Сена. Разбрах, че има няколко опции с различно времетраене и меню. Може ли някой, който има опит да сподели- цена на различните варианти, от къде и може ли предварително да се купят билети?
Виж целия пост
# 647
Здравейте! Бих искала една от вечерите в Париж да е вечеря на корабче по Сена. Разбрах, че има няколко опции с различно времетраене и меню. Може ли някой, който има опит да сподели- цена на различните варианти, от къде и може ли предварително да се купят билети?
Ние ползвахме тези корабчета
https://www.marina-de-paris.com/en/
Предварително купих билетите. Можеш да си избереш дали да е с алкохол или без, както и място. Аз бях избрала маса по средата, но тъй като нямаше много хора ни настаниха на маса до прозореца. Цялото корабче е в прозорци, всъщност. Много доволни бяхме. Доколкото си спомням разликата в цената на куверта с и без алкохол беше голяма. На място си поръчахме бутилка вино и излезе доста по-изгодно.
Виж целия пост
# 648
Благодаря за информацията!
Харесах този хотел: https://www.floride-paris-hotel.com/en/services
Дали ще е удобен за  връзка до летище Шарл де Гол и от Дисни до хотела?
Виж целия пост
# 649
Само да отбележа, че зелен сертификат за ваксинирани е с 3 дози след 7мия мисец.

Тъкмо разглеждах за това изискване на сайта на посолството на Франция.

Дали някой, ходил наскоро, може да сподели дали това се след стриктно? Моята 3та доза е поставена след 8мия месец ;/

Дами, благодаря за всички, които се отзоваха на въпроса ми. Вчера се завърнах от Франция и притесненията ми за пътуването бяха напразни, всичко мина много гладко. С три ваксини съм и никъде нямаше проблем. На влизане в страната просто погледнаха сертификата, даже не много задълбочено. Беше необходимо да се попълнят две декларации, едната е Passenger Locator Form, а другата е декларация, че нямаш сиптоми и не си бил в контакт с болен. На влизане в страната никой не ги и погледна, но все пак препоръчвам да си ги подготвите.

При влизане в музеи проверяват сертификата и го сканират, не сме имали проблеми, а при посещение на заведения никой не ни го търси.

При влизане обратно в България, отново проверката на сертификатите не беше много задълбочена. Франция е в тъмно-червена зона и би трябвало да се прави и тест и за ваксинираните, освен ако не си с три дози. Е, проверяващите даже не ни питаха от кой полет сме, само погледнаха сертификата.

Споделям, защото може би ще е полезно за някой, който ще пътува скоро.
Виж целия пост
# 650
Здравейте, някой може ли да ме ориентира за бусчето-шатъл от Бове до Париж и обратно? Билети виждам, че може да се купят онлайн без специфична дата и/или час и просто човек се качва на което хване или?
Виж целия пост
# 651
Билетите от Бове до Париж са валидни до определена дата. Няма значение в кой час и ден ще се качите, стига да е в периода, отбелязан на билета.
Виж целия пост
# 652
Здравейте Simple Smile

Някой да има информация дали след 15-ти Февруари ще има възможност да се влиза в забележителности с антигенен тест? Имам планирана почвка в Париж между 4-8 Април и се чудя дали изобщо да тръгвам, тъй като сертификата ми за ваксинация изтича на 29-ти Март според техните изисквания, а никак не ми се иска да слагам бустер 3 месеца след втората ми доза....
Виж целия пост
# 653
Здравейте Simple Smile

Някой да има информация дали след 15-ти Февруари ще има възможност да се влиза в забележителности с антигенен тест? Имам планирана почвка в Париж между 4-8 Април и се чудя дали изобщо да тръгвам, тъй като сертификата ми за ваксинация изтича на 29-ти Март според техните изисквания, а никак не ми се иска да слагам бустер 3 месеца след втората ми доза....

Има почти два месеца до планираното Ви пътуване.
Едва ли някой от сега може да каже как ще се развият нещата до април, дори и ако за 15 февруари да има нова информация.
Виж целия пост
# 654
Нали сертификата важи 270 дни преди поставяне на бустерна доза. Моята втора доза е на 12. 11.Имам билет за 04.03.Това са 3 месеца и половина след втората доза
Виж целия пост
# 655
От средата на януари втората доза важи само 7 месеца.
Вашата ще важи, разбира се. Уточнявам, за да се знае от другите хора срока, който приеха.
Виж целия пост
# 656
От средата на януари втората доза важи само 7 месеца.
Вашата ще важи, разбира се. Уточнявам, за да се знае от другите хора срока, който приеха.
Благодаря. Притесних се че чета за някакви новости от 15.02.Та се зачудих дали ще мога да пътувам и да се разхождам без проблем
Виж целия пост
# 657
От средата на януари втората доза важи само 7 месеца.
Вашата ще важи, разбира се. Уточнявам, за да се знае от другите хора срока, който приеха.

Да 7 месеца в момента, но и аз прочетох в сайта на МнВР, че от 15.02 втора доза ще важи само 4 месеца и след това трябва бустер за посещаване на забележителности и други.
Виж целия пост
# 658
От средата на януари втората доза важи само 7 месеца.
Вашата ще важи, разбира се. Уточнявам, за да се знае от другите хора срока, който приеха.

Да 7 месеца в момента, но и аз прочетох в сайта на МнВР, че от 15.02 втора доза ще важи само 4 месеца и след това трябва бустер за посещаване на забележителности и други.
А за Пътуване до там
Виж целия пост
# 659
От средата на януари втората доза важи само 7 месеца.
Вашата ще важи, разбира се. Уточнявам, за да се знае от другите хора срока, който приеха.

Да 7 месеца в момента, но и аз прочетох в сайта на МнВР, че от 15.02 втора доза ще важи само 4 месеца и след това трябва бустер за посещаване на забележителности и други.
А за Пътуване до там
[/quote
Само за пътуване, без забележителности мисля, че 2 дози важат 270 дни. Но не съм сигурна, не живея там и аз планувам пътуване и се интересувам от актуална информация...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия