Изпитвам радост най-голяма - иде ДЕКЕМВРИ и ще стана мама! Тема N10

  • 25 952
  • 749
# 300
Здравейте мами,
Ние оцеляхме с малкия герой. Предполагам от поста в фб групата сте разбрали, че го родих с планувано секцио в Щерев на 15.11.2019г. В 9:05 3130кг. 50см. Казва се Николай. Раждането мина много добре, бързо се случиха нещата. На деня ме приеха, направиха процедурите подготвиха ме и нещата се случиха като на лента за 3-4 мин се случи цялото раждане. Тежката част поне за мен и то не толкова болките бяха колкото убийственото лежане... Едвам издържах, бях много мобилизирана и явно това ми беше добър помощник, защото още на същата вечер ме вдигнаха като ме видяха, че шавам в леглото. Другите 2 майки в реанимация чак на следващата сутрин ги вдигнаха и им беше доста тегаво. На следващия ден ме качиха вече в стая, през деня бях добре но в следобедните часове не се чувствах изобщо добре доста ми се виеше свят и на 2 пъти щях да припадна. От 3тия ден вече нещата са коренно различни и се чувствам добре, движа се постоянно и имам доста лек дискомфорт при ставане и лягане, нищо кой знае какво. Сигурно се чудите в цялата картинка къде е бебето.... Е за жалост бебето беше през цялото това време в кувьоз на антибиотици и кислород... Защо се случи така нямам обяснение, единственото което ми казаха е, че от неизчистена инфекция през бременността която е останала се е предала на плода и при такъв случай такава е процедурата. Малкото ми юначе добре се справя там даже го захраниха с АМ и се надявам днес за първи път да го прегърна вече. Съжалявам за дългия пост, но просто така се случиха нещата. Не планирах изобщо така да бъде, но понякога си правим "сметки без кръчмар". Единствено искам да се приберем и целия тоя стрес да свърши. Първия път като го видях в кувьоза целия ми свят се срина... Нищо вече нямаше значение, не го пожелавам на никой. Дано имате само положителни емоции. Лека седмица на всички.
Виж целия пост
# 301
Ледена кукла, пожелавам ви скоро да сте вкъщи и всичко да е наред с бебчо Blue Heart Каква е тази инфекция? Не ти ли казаха нещо повече Rolling Eyes
Иви, и аз като стана да пишкам сутрин и после не мога да заспя. Днес се насилих да лежа и съм заспала. Иначе щях да стана в 5 ч.... ужас направо.
Виж целия пост
# 302
Честито, Ледена кукла! Да ти е жив и здрав малкия Николай. На теб бързо възстановяване и най-вече скоро да се гушкате двамата.
Виж целия пост
# 303
Ледена Кукла, честито! Blue Heart Точно днес като станах се замислих за теб, че тези дни те нямаше. Simple Smile Жив и здрав да ти е Ники, много да те радва и скоро и двамата вкъщи да се гушкате! Revolving Hearts
Виж целия пост
# 304
Инфекция по пикочно-половите пътища аз антибиотик бях пила ама явно не е било достатъчно и е останало нещо в организма. Благодаря зузи, беарче надявам се днес да ми го донесат вече да се гушнем за първи път.
Ледена кукла, пожелавам ви скоро да сте вкъщи и всичко да е наред с бебчо Blue Heart Каква е тази инфекция? Не ти ли казаха нещо повече Rolling Eyes
Иви, и аз като стана да пишкам сутрин и после не мога да заспя. Днес се насилих да лежа и съм заспала. Иначе щях да стана в 5 ч.... ужас направо.
Виж целия пост
# 305
Асе, честито пак и от мен! Тази инфекция как се е предала при положение, че си секцио? Извинявам се, че питам, просто не знаех въобще, че е възможно... Дано да си гушнеш детенцето Най-накрая ❤️ и да ви изписват бързо
Виж целия пост
# 306
Ледена кукла, честито бебче 🥰
Бъдете щастливи с малкия Николай! Той е силно момченце и скоро ще се гушка в мама! На теб прегръдки и всичко ще бъде добре!

Супрема, бебчето е добре, хапва, спи и расте. Вече е 2700 г. Simple Smile Понякога повръща по малко, вкл и през носа, но засега не е притеснително. Няколко пъти ме изплаши да не аспирира, защото си обърна главата напред.
Аз се възстанових много бързо след естественото раждане, даже и от хемороидите няма и следа, но предпочитам да бях родила секцио и близо до термин, но.... друго било писано.
Сега безсънието е изтощително, но и с това се свиква.

Хубав ден на всички 🍀
Виж целия пост
# 307
Ледена кукла, честито бебче!😊💙
Пожелавам ви съвсем скоро да си се гушнете и да се приберете вкъщи!
На теб бързо възстановяване😉
Виж целия пост
# 308
Ледена кукла, честито бебче, бъдете здрави и благословени! Heart
Виж целия пост
# 309
Ох, Ледена кукла, сви ми се сърцето сега като прочетох! Аз също с баткото преживях кувьоз, незнание и най-мъка ми беше, че моето бебе го няма, а всички други гушкаха своите Sad
Но малките са големи герои, сама ще се увериш! Ние сме по-слаби в случая! Желая ви бързо напасване и скоро вкъщи!
Irmir, супер за наддаването. А за съняя, то си знаеш, че ще е мираж известно време. Аз се примирих... 🤪
Виж целия пост
# 310
Значи знаеш какво имам впредвид. Най-гадното е, когато водят бебетата на всички а твоето го няма. ☹️🥺Иначе за инфекцията това, че съм секцио по никакъв начин не ме предпазва така казаха лекарите.
Така, че момичета имате ли инфекции лекувайте се и правете каквото казват лекарите, защото всяко нещо оказва влияние.
Ох, Ледена кукла, сви ми се сърцето сега като прочетох! Аз също с баткото преживях кувьоз, незнание и най-мъка ми беше, че моето бебе го няма, а всички други гушкаха своите Sad
Но малките са големи герои, сама ще се увериш! Ние сме по-слаби в случая! Желая ви бързо напасване и скоро вкъщи!
Irmir, супер за наддаването. А за съняя, то си знаеш, че ще е мираж известно време. Аз се примирих... 🤪
Виж целия пост
# 311
Тези инфекции са много неприятни. Аз два пъти пускам обикновена урина и ми излизат бактерии. После като пусна стерилна и нищо.... Не мога да разбера от какво се получава така. Моята АГ е спокойна, та се надявам, че няма нищо сериозно. А тия прословути антибиотици не винаги помагат от първия път Confused Важното е, че сте овладели ситуацията. Дано днес вече се гушкате Hug
Виж целия пост
# 312
честито на новата мама, да е жив и здрав и да се гушкате скоро BalloonChampagneFlowers Bouquet

относно избора на датите, аз си мисля, че независимо дали е планирано секцио или естествено, детето си избира начина на раждане, датата, че и часът.

повечето от вас не са планирали зачеването по дата и както не сте имали власт над това, така нямате според мен власт и над точното време на раждането. така де, искам да кажа, не се шашкайте за тези неща, а когато-тогава. все хубаво:)

за мен детето си е индивидуална личност още от зачеването, а нашата роля е да ги посрещнем, учим и подкрепяме по пътя им, а не да им определяме съдбата. тя си е в техните ръце и никой не може да им отнеме това право.

така си мисля аз...

Тези инфекции са много неприятни. Аз два пъти пускам обикновена урина и ми излизат бактерии. После като пусна стерилна и нищо.... Не мога да разбера от какво се получава така. Моята АГ е спокойна, та се надявам, че няма нищо сериозно. А тия прословути антибиотици не винаги помагат от първия път Confused Важното е, че сте овладели ситуацията. Дано днес вече се гушкате Hug

Симона, обикновената урина може да бъде замърсена от теб при даването, или в лабораторията при изследването, затова ако покаже наличие на бактерии се пуска стерилна и с нея се определя дали наистина има растеж на такива култури.
Виж целия пост
# 313
Ledena kukla да ти е жив и здрав юнака! Blue Heart Скоро да се гушкате! Kiss
Аз всеки път давам урина в пластмасов контейнер като за стерилна, но изследването в единия случай е само под микроскоп и може да бъде замърсена пробата или от мен или от лаборанта. Така винаги ми е давало бактерии и епителни клетки в урината. И като пусна изследване за стерилна, където правят посявки за развитието на бактерии вече нищо нямам.
Виж целия пост
# 314
Ledena kukla, честито бебче! Всичко ще се нареди. Прави ми впечатление като чета и другите теми, че много бебета са с инфекции... Иначе и аз ще раждам в Щерев живот и здраве. Кои лекари бяха на твоето раждане? Анестезиолозите иначе са много готини. Пожелавам ти да се възстановиш бързо и да се приберете скоро у дома на спокойствие.
Аз урина всеки път си нося в контейнерче. Винаги има по някой левкоцит, а понякога и нитрити, но никой не ми казва да е проблем. Веднъж бях настинала и левкоцитите бяха в повече, но след седмица бяха драстично намалели. Не съм пила антибиотици, не е ставало и дума за инфекции... И сега се притесних да не би да са неглижирали нещата. Предполагам, че ако е имало проблем да са обърнали внимание.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия