Тежък регрес на дете

  • 184 333
  • 1 441
# 375
Поли, писала ли си къде живеете? Ако не, моля дай информация,  за да не питаме глупави неща. Ти си невероятна майка и болногледач и всички ти се възхищаваме и подкрепяме! Но примерно аз ти дадох контакти на психотерапевт в София, а ако вие живеете в Разград, не можете да го посещавате. И т.н. Едно е да ходих до София за 2 изследвания, друго да търсиш комфорт и да ходиш през ден с месеци при психолог...
А пък ако живеете в София, бих препоръчала проверен човек (собатвеното му дете е под непрекъсната грижа и чести медицински контроли...), за да монтира незабелязано оптималната за вас видеосистема.
Виж целия пост
# 376
Благодаря Ви за отговорите ♥️
Дорис - няма томография на мозъка, имаме само ЯМР от септември 2019 г. Като заспи понякога се върти, да и спи леко, примерно една нощ кихнах малко по - силно и веднага се събуди. Трудно заспива определено, така си е от малка.
Ходили сме на клиничен психолог, казва да си чакаме резултати, познато. Сега в неделя ще имаме среща с друг, но и тя казва да ги чакаме. Имам координати на още една, днес ще и звънна. Не мога да разбера защо те не си работят с нея, пък резултати, когато станат.
Рори - ходихме на басейн в едно селце Старосел , на Велинград и някак си имам чувството, че хем се радва, хем не. Играе си с водата с ръка, но само това. Не се движи сама в басейна.
Благодаря Ред Балун, ще помислим е и върху твоето предложение.
Заслон - да, често ходим до София за изследвания и прегледи, но си е път. От Монтана сме и сме на час и половина от София. Не е проблем да ходим 2 пъти седмично до София, като се налага, стига да намерим правилния специалист.
Виж целия пост
# 377
А аз все си мислех, че сте от София. Така е още по- трудно. Навремето моето дете е работило с психолог в София без диагноза. С Румяна Милушева, но тя май вече е възрастна.  Жулиета Темникова предложих, много е добра, но е в София. За нея от позната съм чувала, че не и трябва диагноза.
Виж целия пост
# 378
Познавам я Румяна Милушева, минахме и при нея. Тя работи към педиатрията, на Найден Геров, нали? Каза да чакаме резултатите и ни изготви документ за отлагане на уч.год.
За Жулиета Темникова имах и други предложения, ще я търся пак, че не можах да се свържа. Ако трябва ще пътуваме 2 пъти седмично, не сме чак толкова далече от София, стига с детето да се работи и да има резултат.
Виж целия пост
# 379
Да, явно Р. Милушева не става. Пробвайте за Ж.Темникова. Тя май работи и към Логос АБВ. Трябва да търсите в интернет координати. Но пък като написах Логос, защо не направите консултация с Олга Георгиева, логопед е там. Нали детето не говори. Трябва ви и логопед. От опит ви го пиша, моето дете също претърпя регрес, но на друга възраст. Трудно беше с психолози, и ние не сме от София, но на логопеди случих и съм доволна.
Успех и скоро да забравите трудностите!
Виж целия пост
# 380
Благодаря!
Днес пак се обадих на Геника да ги питам за резултатите. Казаха края на другата седмица имало вероятност да са готови. Искали да обобщят и анализират последно, тъй като това било рядка находка. Последно чакаме, ама лечение дали ще има?
Тази седмица имаме вероятно ходене към В. Търново, някоя мама да предложи там психолог / психотерапевт / логопед там? Благодаря предварително. ♥️
Виж целия пост
# 381
Благодаря!
Днес пак се обадих на Геника да ги питам за резултатите. Казаха края на другата седмица имало вероятност да са готови. Искали да обобщят и анализират последно, тъй като това било рядка находка. Последно чакаме, ама лечение дали ще има?
Тази седмица имаме вероятно ходене към В. Търново, някоя мама да предложи там психолог / психотерапевт / логопед там? Благодаря предварително. ♥
Аз съм от Велико Търново, но не мога да препоръчам никой. Имайте предвид, че тук в нашия град, ако някой има сериозен проблем, търси специалисти в Плевен и София.
Виж целия пост
# 382
Аз съм от Велико Търново, единствено бих препоръчала Кристина Дешкова 0888348373.
Виж целия пост
# 383
Вече имаме резултати от дългоочакваното генетично изследване.
Както ни казаха и преди, има мутация в един ген, като два негови вида са унаследени от бащата. Обаче....сегашното и състояние не е сигурно дали е от мутацията на този ген, може и да е, може и да не е, вероятно е. Така ми казаха. За гена пише с неясен произход.
Така го разбирам аз.
Чакаме доктор Кадъм да ни разясни какво ще правим, има ли лечение.
Общо взето пак сме насред нищото...
Виж целия пост
# 384
Поли извини ме, но как е дъщеря ти ? Има ли подобрение? Аз водих малкият ми син на едно изследване ЕЕГ -Лорета.
Прави се пак със шапка но се вижда мозъка как работи в реално време  на компютър и показва ако има нещо извън рамката. Всичко. Чувства, аутизъм, моторика, каквото се сетиш. Прегледа е със записване и се чака доста. 2-3месеца. Прави се само на едно място в страната. В София във Едикта. Доцент Колев го прави и разчита, той е невролог и шеф на неврология във ВМА  и струва 90лв. Не знам дали  ви е нужно, но аз не съжалявам за нито една стотинка. Изключително много обяснява...
Успех и ако имаш въпроси съм на среща.
Виж целия пост
# 385
С две думи - пак нищо конкретно не излезе!
Реално всички изследвания са на здраво дете, а детето не е добре Sad
Ужасно е мила Поли, неизвестността е толкова разсипваща и болезнена!
Прегръщам те силно!
Кураж! И Бог да е с вас!
Ще се намери какво се е объркало! Ще оздравее детенцето! Ти се успокоиш и ще сте щастливи! Така да бъде!
 
Виж целия пост
# 386
Gena, изследването показва аутизъм...за първи път разбирам за това,разясни ни ще е интересно и полезно,а и при вас какви са резултатите
Виж целия пост
# 387
Благодаря Ви! ♥️
Правих и това ЕЕГ - Лорета октомври 2019 г.
При доц.Колев имаше доста напред часове и го правихме при Нели Паева, където направихме и няколко процедури биофийдбек.
Излезе, че има ниски тета - вълни, няма никакво увреждане на мозъка. Но не са ни казвали, че се вижда и аутизъм. 
Имам снимки от него.
Носихме го и в Турция, и при нашите лекари, но не го поглеждат и някак си го отхвърлят.
Спряхме фийдбека, понеже тогава беше много агресивна, не даваше да я докосват и беше невъзможно.
При Нели Паева работи или дава консултация, не знам как е точно, синът на доц.Колев. Тогава той беше говорил с баща си, с доц. Колев, и той беше казал, че е психоза. Психиатрите обаче казват,че основният проблем е нещо органично и вследствие на него се проявяват такива психиатрични симптоми като агресия, само агресия, не даваше да я докосваме, неговоренето, неправенето на нищо и апатията.
И общо взето времето си минава и нищо и нищо...
Сега доктор Кадъм каза, че ще и направи диета и добавки и е изпратила с екипа и запитване в цял свят за евентуално лечение, ако има☹️☹️☹️
Чета за някаква Криспър технология, заместване на увреден ген с ензим или нещо подобно...
Вече не знам какво Да и давам да пие и към кой да се насочим. А времето минава и вече 8 месеца е така 😭
Виж целия пост
# 388
Поли, мила, ти правиш всичко! Дръж се и продължавай. Не знам какво да кажа... Прегръщам те! 😘
Tomella  методът се базира на огромна база данни на деца в различни възрасти в норма. Показва всяко отклонение и във каква степен е то. И под и над нормата не е добре. Гледа се на компютър как работи мозъкът в реално време но със картина а не линии. Много е интересно. При моят син който е на 7г. показа това което вече знам, високо функционален аутизъм + дислексия. Не, функциониращи алфа вълни които са мостът от малкият мозък към останалата част от мозъка. Тоест малкия мозък
  отговаря за сензориката, възприятията както и Бета вълните които са над нормата ...и това го прави прекалено чувствителен и поемаш всякаква информация но не може да я предаде и обработи напред към другите дялове. Едните вълни (не помня точно кои са му в норма и заради това е високо функционален. Алфа вълните са ниски честоти и те се задействат по време на покой, медитация. При синът ми точно това е проблем. Поема всичко и трудно си задържа вниманието само към една дейност която не го интересува. 😊
Виж целия пост
# 389
...
Кураж! И Бог да е с вас!
Ще се намери какво се е объркало! Ще оздравее детенцето! Ти се успокоиш и ще сте щастливи! Така да бъде!
 
Да бъде!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия