Какво ви дава воля да спазвате стриктно диета

  • 22 997
  • 529
# 435
Горджъс, карай с най-простите неща, които обичаш. Примерно, варено яйце, едно авокадо, една чушка, парче кашкавал или някакво филе, плюс кофичка кисело мляко и си готова. А да, и редче черен шоколад за душата.
Виж целия пост
# 436
Горджъс, карай с най-простите неща, които обичаш. Примерно, варено яйце, едно авокадо, една чушка, парче кашкавал или някакво филе, плюс кофичка кисело мляко и си готова. А да, и редче черен шоколад за душата.
Ох, злато си. Ето такъв съвет ми трябваше. Ставам да слагам кутията за утре, стигат ми оправдания.
Виж целия пост
# 437
На мен като не ми се занимаваше, от нарязания на слайсове бекон или консерва риба тон. Ако не е достатъчно мазно, може зехтин в салатата, масло или маслини.
Виж целия пост
# 438
Аз сега на работа не ям, но съм си носила печено месо, пържоли, яйца, пакетирани шунки, пастърми и евентуално нарязани краставици или моркови. Лесно и чисто.
Виж целия пост
# 439
Да обичаш себе си е най-важната мотивация за диета. Мислиш за здравето си и разбираш, че 2 шоколада не решават проблем, а просто носят временно успокоение, следвано от период на самообвинение, което пък е най-лошото нещо, което може да се случи.
Здравето трябва да е водещо, така че да не скачаш от диета на диета, търсейки бърз резултат, а генерално да промениш начина си на живот, включително храненето.
И още нещо. Да се стремиш към нещо оптимално за теб, а не някоя илюзорна фигура. Както казва аюрведа: Ако си кафа, никога няма да станеш вата."
Виж целия пост
# 440
Горджъс, карай с най-простите неща, които обичаш. Примерно, варено яйце, едно авокадо, една чушка, парче кашкавал или някакво филе, плюс кофичка кисело мляко и си готова. А да, и редче черен шоколад за душата.
Ох, злато си. Ето такъв съвет ми трябваше. Ставам да слагам кутията за утре, стигат ми оправдания.

Това щях да напиша.
2 години се налагаше да си нося храна. Не можех като останалите пици и баници да ям.
Примерно 2-3 яйца, парче сирене, маслинки, домат  и краставица. Или ако съм си направила домашни кюфтета взимам. Пак в друг съд зеленчуците.
Ако съм си сготвила по режима също взимам.
Често обаче съм си готвила яденета за работата. Примерно ставам в 6, а тръгвам в 8. Да си пия кафенцето, да си направя гимнастика, да се помотам и то вземе,че се опече във фурната.
Правила съм омлет във фурна. На хартия. Или пилешко месо с лук, чушки и тиквички, малко заквасена сметана и става бижу.
Сега не взимам. На нова работа съм и има стол.
Виж целия пост
# 441
Както казва аюрведа: Ако си кафа, никога няма да станеш вата."
Става се, повярвай ми, пък и чисти типове няма. Може да пазиш диета и ако се мразиш - анорексия невроза е точно това.
Виж целия пост
# 442
Както казва аюрведа: Ако си кафа, никога няма да станеш вата."
Става се, повярвай ми, пък и чисти типове няма. Може да пазиш диета и ако се мразиш - анорексия невроза е точно това.

Исках да кажа, че ако си висока 1.50 м, няма как естествено да станеш 1.85 м. Ако си с широки рамене, няма как да станеш с тесни рамене. Ако носиш 40 номер обувки, няма как да ги намалиш до 36 размер и т.н. Може би с пластични операции е възможно, но не съм компетентна в това, а и не ме интересува.
Анорексията си е психично заболяване. Говоря да това да обичаш себе си и да се приемеш.
Виж целия пост
# 443
Ръст не се променя, но широчина на рамена (със спорт) и номер на обувки - да. Аз като напълнявам/отслабвам имам разлика към един номер.
Рамената имат мускули, които се развиват. Както и гърба, бедрата и т.н. Вече легендата гласи, че някои развиват мускули по-бързо, но за мен е по-скоро оправдание за тези, които са на стероиди. Както и на по-едричките и груби. Колкото и да си мезоморф, чиста мускулна маса е почти невъзможно да развиеш без мазнина, както и да имаш мускули без да тренираш. Не може да си дебел по рождение, нито кльощав без други фактори. Висок или нисък ръст също може да е признак на някакъв бъг в развитието и да не е генетично обоснован.
Още едно нещо, което влияе и може да промени коренно външния вид, та дори от единия пол да станеш другия - хормоните.
Така че можем напълно да моделираме телата си в днешно време.
Виж целия пост
# 444
Лолита, какво се опитваш да ми кажеш? Не ме разбираш или просто така си пишеш, от любов към писането? Не съм писала промяна от 38 на 39 размер. Писах промяна от 40 на 36 размер.  Аз имам широки рамене. И колкото и да отслабна или напълнея, тесни мога да ги направя, само ако увелича обиколката на талията като ориентир.
В момента, когато се замислиш за здравето си, тогава търсиш причината - хормони, друго и т.н.
В крайна сметка, не е срамно да си болен, дебел, кльощав, нисък, висок. Срамно е да си тъп. Лично мнение.
Виж целия пост
# 445
Прави ми впечатление как с всяка изминала година се дискутира все повече и повече темата за здравословтото хранене, за диетите, за това как е правилно да се отслабва, а все повече дебели хора срещам по улиците.
От 20 г. поддържам 61-62 кг. и преди бях от пълничките в училище. Сега всяка втора ученичка е два пъти по-дебела и продължава да яде т.нар. забранени храни.
Виж целия пост
# 446
Прави ми впечатление как с всяка изминала година се дискутира все повече и повече темата за здравословтото хранене, за диетите, за това как е правилно да се отслабва, а все повече дебели хора срещам по улиците.
От 20 г. поддържам 61-62 кг. и преди бях от пълничките в училище. Сега всяка втора ученичка е два пъти по-дебела и продължава да яде т.нар. забранени храни.
Според мен проблемите идват не само от храненето, а и от липсата на спорт. Едно време тичахме като луди, на въже, на гама, на стражари-апаши, криеница. Сега вкъщи пред компютъра. При това положение каквото и да ядеш, няма да ти помогне.
Отделно има толкова информация за храненето, че е трудно човек да отсее, кое е здравословно, кое е заради определен здравословен проблем и кое просто някой си го рекламира.
А и на младите като гледам хич не им пука дали са дебели и какво ядът, важно е с какво са облечени и какъв им е телефона.
Виж целия пост
# 447
Съжалявам за... грубия израз, ама то на дебело дупе каквото и да облечеш, все стои грозно. И как няма да са дебели, като масово се изхранват с джънк фууд...
Виж целия пост
# 448
... И как няма да са дебели, като масово се изхранват с джънк фууд...

Според мен за това, освен младите, голяма вина имат и родителите им, които не са положили усилия да им създадът правилни хранителни навици.
Аз не преставам да се изумявам колко семейства вечерят храна закупена от фаст фууд заведения, с оправданията, че по-бързо ставало, пък жената нямала време да сготви. Каква вина имат невръстните деца, че на мама и е по - лесно/а може и по- евтино/ да купи пица на парче за вечеря.
Виж целия пост
# 449
Punk_GirL, за съжаление си много права. Имам около мен такъв случай и майката понеже не може да готви, предпочита да взима храна отвън или да поръчва. Лошото е, че все поръчва пици, KFC, китайско и подобни, понеже и тя това обича. А нейната майка и свекървата преди носеха сготвено, но никой не искаше да го яде и двете жени спряха да го правят.

Както родителите дават пример с тези телефони вечно в ръце и без да прочетат и една книга, същото е и с храненето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия