Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 40 356
  • 754
# 195
Дотук добре. Но да вземе да ти назначи терапията и след + тест, че тя трябва да се почне веднага. Иначе докато запишеш час, докато отидеш ...
Виж целия пост
# 196
Скрит текст:
Дотук добре. Но да вземе да ти назначи терапията и след + тест, че тя трябва да се почне веднага. Иначе докато запишеш час, докато отидеш ...

На този етап мисля са ни отписали от спонтанно забременяване(нищо, че аз си се надявам). До края на седмицата ще подавам документи за 3та заповед. Та мисля затова не ми е и назначила терапия за след това.
Аз все пак имам нейни координати, та ако стигна до положителен тест преди следващата процедура, веднага ще се свържа с нея.
Предишните ми две спонтанни бременности ми се случиха точно преди да си взема заповедите от фонда. Сега ще видим как ще е Blush Надявам се на трета за щастие Blush
Виж целия пост
# 197
Между другото при инвитро терапията се започва още от деня на трансфера заради килограмите медикаменти. Има момичета и по-рано започват.
Виж целия пост
# 198
Между другото при инвитро терапията се започва още от деня на трансфера заради килограмите медикаменти. Има момичета и по-рано започват.

Ясно, предполагам, че в процеса на самата процедура ще ги доуточняваме нещата.
Благодаря ти, delisardeli за разясненията по хилядите ми въпроси Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 199
Здравейте, мили дами.
Откриха ми мутация /хетерозигот/ в гена, свързан с усвояване на фол. к-на и витамин Б. Според генетика, нямам повод за притеснение /нямала съм загуби досега, но не съм и забременявала/ и нямало нужда от допълнителни изследвания.

Въпреки това аз самоинициативно освен Б12, пуснах и хомоцистеин, и това са резултатите ми. Някой може ли да изрази коментар? Хомоцистеинът не е добре да висок , нали така?
А, и от 2 седмици съм спряла всякакви добавки.


Vitamin B12        385.7       pmol/l     145 - 569   
Folat        26.6       nmol/l     10.4 - 42.4    

Хомоцистеин/Homocystein        6.7       umol/l     5 - 15
Виж целия пост
# 200
keep - хубаво е да е по-нисичък да. Мисля че твоят е добре.
Виж целия пост
# 201
Хей, Джеси, благодаря за включването HugFlowers Hibiscus
Виж целия пост
# 202
Витамините можеш да ги повдигнеш, да са по-близо до горната граница преди забременяване.
Виж целия пост
# 203
keep  - За нищо! Flowers Four Leaf Clover
Виж целия пост
# 204
Освен Д и Б9, пусни и Б12. Тромбофилия пускала ли си?

Преди обременяване с глюкоза пусни кръвна захар и инсулин на гладно. Обременяване се пуска при гранични резултати, ако е необходимо.

Попитай лекарката си за генетично изследване на ембрионите преди трансфер, предимплантационна диагностика / ПИД.
Ако трябва да се пусне само кръвна захар кое от тези изследвания трябва да се назначи - Кръвно-захарения профил ли?
Това трикратно ме обърква.
Виж целия пост
# 205
55Rush, първоначално се пуска инсулин и кръвна захар еднократно, сутрин на гладно. Изрично им кажи, че искаш да се включва в резултата и т.нар. Homa index. По логиката на техния ценоразпис, би трябвало да струва 18+3=21 лв. Не видях да се заплаща допълнително за Homa index-a.
И вече при гранични стойности на homa index-a, може да направиш обременяването с глюкоза-трикратно изследване на инсулин и глюкоза, през определено време в рамките на един о същ ден . Това мисля има предвид Delisardeli.
Виж целия пост
# 206
Момичета,
каква е цената на консултацията при проф. Паскалева?
Виж целия пост
# 207
70лв е консултацията, но обикновенно върви с допълнителни изследвания и става повече.
Виж целия пост
# 208
Най-вероятният вариант е 129 лв. - 70 лв. за консултацията и останалите са за Д-димер, Анти10а и (мисля, че се казваше) фибриноген. Тези й трябват задължително, за да се ориентира за терапията за кръвосъсирването.
Виж целия пост
# 209
Благодаря ви за бързия отговор Simple Smile
А тези изследвания там ли се правят и трябва ли да са на гладно и без кафе или може по всяко време?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия