Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 9

  • 57 818
  • 736
# 285
Единствения начин да разберете дали ембрионите са с добро качество е пид. Така на външен вид, може да изглеждат добре, но да са некачествени. Имам дете от ембрион 4ав с пид. И два неуспешни трансфера преди това с ембриони 5аа,5ав но без пид.
Виж целия пост
# 286
Здравейте, разказвам малко предистория и ще завърша с въпрос.
Имам няколко спонтанни бременности: 2015- извънматочна бременност; 2016 две бременности с покачващо се чхг до към 500 и после цикъл, 2017 бременност със здраво бебе, но поради слабост на маточната шийка и ненавременна реакция на лекарите в Надежда, загуба в 18 седмица.
През юни 2019 бяхме на преглед при д-р Карликая за втори път( за първи път се видяхме през 2015 и той ми отстрани едната тръба, която беше увредена). Като цяло отидохме с идея за повторна проверка на тръбите( едната тръба в моя случай) и да обсъдим евентуална инсеминация. Отидох да правя снимка в Ачик Емар и лекаря, който беше там каза, че се съмнява за хидросалпингс. Само да вмъкна тук, че през 2015 като правих снимка я правих в Ехомар и съм 1000 пъти по- доволна. За мен имаше огромна разлика в екипа и апаратурата е полза на Ехомар, да не говорим, че в Ачик Емар 10 минури поне не можаха да наместят катетъра онова, с което защипват шийката и беше отвратително, идеше ми да стана и да си тръгна, особено знаейки колко гладко може да протече тази процедура. Болка и двата случая по- скоро нямах.
Занесох веднага снимката на Карликая и той каза, че вече не е ок тръбата, няма хидросалпингс, но има нещо като прищипване в ампуларната част на тръбата откъм яйчника. Каза или инвитро или лапаро за оправяне на тръбата.
Избрахме инвитро. Септември 2019 започнахме процедура с Гонал 225 няколко дни и 150 последните два дни. Всичко протече нормално. Пунктираха 12 я, оплодиха се 11, на трети ден бяха 8. Разбрахме се за свеж трансфер на 5 ти ден. Като отидохме за трансфера ни казаха, че ни връщат много хубав, даже идеален ембрион( после видях, че е с оценка на качеството 4 ab). Попитахме за останалите 7 ембриона и се оказа, че само два от тях евентуално можем да замръзим, но ще се изчака до 6 ти ден, защото се развиват по- бавно.
Резултат от свежия трансфер- отрицателен чхг0
Резултат от първия ЗЕТ- отрицателен чхг 0( ембрион с качество 4bc).
Коворих с Карлъкая и му казах, че искам лапаро, защото нещата явно няма да се получат така и той каза да пробваме 5 месвца по естествен начин да стане и ако не тогава лапаро. Напомних му за тръбата, изпратих му снимките, на база на които каза, че естествено няма как да стане, но този път ми каза, че е съвсем реално да се получи.
Сега ми предстои ТВЛ в БГ за да видим в крайна сметка тази тръба добре ли е или не, има ли хидросалпингс или не.
Не сме пробвали естествено, защото след зет на следващия цикъл задържах фоликул и го влачих два месеца, но с противозачатъчни се резорбира.  
От отношението в клиниката съм доволна, винаги са ми отговаряли бързо и на всички въпроси. От резултатите очевидно не съм доволна. Не казвам, че не са си свършили работата, но при нас нещо не се получи.
Така, въпроса ми е- Някой има ли последвала успешна бременност от ембрион с качество 4 bc? Много пъти е коментирано тук, че от перф. изглеждащи ембриони не винаги настъпва бременност и обратното от не добри ембриони се получава понякога, има и много други фактори разбира се , но все пак бих искала да чуя вашия опит какъв е, защото ни остана едно замръзено ембрионче с това качество.
Попитахме защо така не се получиха хубави ембриони, защото реално имахме един 4ab  и два 4bc като краен резултат от всичко, но не получихме отговор, само казаха, че са очаквали по- добри резултати. Няма как да е заради възрастов фактор, защото аз бях на 31 тогава.
Здравейте,аз имам успешна бременност с близнаци с трансферирани 2 ембриона ,Грейд 4АВ ,единият развил се на 5 ден,другият на 6 ти след ЗЕТ. Аз също бях с двустранен хидросалпингс,правих лапароскопия в Турция за прекъсване на тръбите и след това забременях от първи опит. Преди това имах 4 неуспешни точно заради увредени тръби. Вие сигурно сте запозната,че,ако сте с увредена тръба,трябва да се прекъсне или премахне,иначе всеки следващ опит е обречен на неуспех. Късмет ви желая и мечтата ви да се сбъдне!
Виж целия пост
# 287
Здравейте, пациент на Д-р Карлъкая съм. Записа ми час за хистероскопия този четвъртък, но това , което ме притеснява е, че не каза и дума за микробиологично изследване на влагалищен секрет, пълна кръвна картина и всички други задължителни изследвания, които винаги са ми изисквали преди предните хистероскопии в България. в Адела дори искаха кардиограма. Въпросът ми е - практика ли е това при Карлъкая - хистероскопия без никакви предварителни изследвания? И не е ли опасно да се прави тази процедура без да има информация дали всичко във влагалището е чисто и ОК? Моля да споделите, ако имате опит с това?
Виж целия пост
# 288
В Турция не правят микробиологии освен, ако видимо има инфекция във влагалището. Това важи за инвитро процедури, цветна снимка, трансфер, инсеминция, предполгам и хистероскопия.
Такъв е и принципът на работа в доста други страни. В България просто прекаляват с изследванията. Последните години беше доказано, че матката не е херметически затворена и лекарите в другите страни започнаха да гледат на бактериите като нещо нормално в тялото. При наличие на инфекция разбира се се взимат мерки, но иначе не се прави нищо.
Ще цитирам един френски лекар: "Ако на всяка жена й правим микробилогия, то 90% от забременелите от инвитро, нямаше да стигнат до инвитро изобщо."
Виж целия пост
# 289
Здравейте, пациент на Д-р Карлъкая съм. Записа ми час за хистероскопия този четвъртък, но това , което ме притеснява е, че не каза и дума за микробиологично изследване на влагалищен секрет, пълна кръвна картина и всички други задължителни изследвания, които винаги са ми изисквали преди предните хистероскопии в България. в Адела дори искаха кардиограма. Въпросът ми е - практика ли е това при Карлъкая - хистероскопия без никакви предварителни изследвания? И не е ли опасно да се прави тази процедура без да има информация дали всичко във влагалището е чисто и ОК? Моля да споделите, ако имате опит с това?

Nika,  направи си изследвания тук, за да си спокойна. След като имаш опит с Адела, използвай за база исканото от тях. Както знаеш, изписват се профилактично и вагинални глобули няколко дена преди хистерото- в Адела дават Бетадин. При такива рутинни изследвания, които се подценяват в Турция може да изскочат неочаквани проблеми. И не само по отношение на МБ. При мен се оказа притеснителен коагулационен статус до степен да се наложи хистерото да бъде преместено в друга клиника, защото Адела нямаха разрешение за кръвопреливания, ако се наложат. Тествай също и алергия към упойки и им представи резултата. Успех!
Виж целия пост
# 290
И ние сме с неизяснен стерилитет -в България не успяха да ни го изяснят - взеха ни парите, източиха фонда, същото ни се случи и в Турция - Истанбул(без фонда за асистирана репродукция), но там дадохме много, много пари.  Не сме доволни от качеството на обслужване, нито в София, нито в Истанбул. Може би ако изясните "неизясният стерилитет"... ще успеете, до тогава не си давайте парите напразно. Успех в трудния път!

Здравейте, след няколко години неуспешни опити в България, аз и мъжът ми стигнахме до заключението, че трябва да опитаме в клиника Бахчеджи. Вече съм в отчаяно състояние, което сигурно е познато на много от вас.

Видях телефоните на координаторките на български и пише да им пишем във вайбър. Писах на Хафизе с проблема си и как да запиша час за преглед. Та имам въпрос към вас - трябва ли да и звъня след като съм писала на вайбър и изобщо какво следва след като съм и писала - как се развиха при вас нещата?
И още един някой знае ли за кой месец записва в момента др. Карликая?

Благодаря ви!

Забравих да кажа, че сме с неизяснен стерилитет.
Виж целия пост
# 291
Здравейте,моце ли някой да ми каже на каква цена са тези генетични изследвания,ще съм благодарна!
   1.Фактор V  лейден
   2.Фактор ||
   3. Периферен кариотип
Виж целия пост
# 292
Практика е при Карлъкая, да не се интересува, и да не търси, и да не изследва микробиология, паразитология, хормони, да не говорим за имунология и т.н. - това е най-новата мода в турската такава медицина от 2018 насам.
Опитът ми беше едно към едно, както в България, нямаше разлика, освен в това, че си спазват часовете - в Истанбул.


Здравейте, пациент на Д-р Карлъкая съм. Записа ми час за хистероскопия този четвъртък, но това , което ме притеснява е, че не каза и дума за микробиологично изследване на влагалищен секрет, пълна кръвна картина и всички други задължителни изследвания, които винаги са ми изисквали преди предните хистероскопии в България. в Адела дори искаха кардиограма. Въпросът ми е - практика ли е това при Карлъкая - хистероскопия без никакви предварителни изследвания? И не е ли опасно да се прави тази процедура без да има информация дали всичко във влагалището е чисто и ОК? Моля да споделите, ако имате опит с това?

Nika,  направи си изследвания тук, за да си спокойна. След като имаш опит с Адела, използвай за база исканото от тях. Както знаеш, изписват се профилактично и вагинални глобули няколко дена преди хистерото- в Адела дават Бетадин. При такива рутинни изследвания, които се подценяват в Турция може да изскочат неочаквани проблеми. И не само по отношение на МБ. При мен се оказа притеснителен коагулационен статус до степен да се наложи хистерото да бъде преместено в друга клиника, защото Адела нямаха разрешение за кръвопреливания, ако се наложат. Тествай също и алергия към упойки и им представи резултата. Успех!
Виж целия пост
# 293
Практика е при Карлъкая, да не се интересува, и да не търси, и да не изследва микробиология, паразитология, хормони, да не говорим за имунология и т.н. - това е най-новата мода в турската такава медицина от 2018 насам.
Опитът ми беше едно към едно, както в България, нямаше разлика, освен в това, че си спазват часовете - в Истанбул.


Здравейте, пациент на Д-р Карлъкая съм. Записа ми час за хистероскопия този четвъртък, но това , което ме притеснява е, че не каза и дума за микробиологично изследване на влагалищен секрет, пълна кръвна картина и всички други задължителни изследвания, които винаги са ми изисквали преди предните хистероскопии в България. в Адела дори искаха кардиограма. Въпросът ми е - практика ли е това при Карлъкая - хистероскопия без никакви предварителни изследвания? И не е ли опасно да се прави тази процедура без да има информация дали всичко във влагалището е чисто и ОК? Моля да споделите, ако имате опит с това?

Nika,  направи си изследвания тук, за да си спокойна. След като имаш опит с Адела, използвай за база исканото от тях. Както знаеш, изписват се профилактично и вагинални глобули няколко дена преди хистерото- в Адела дават Бетадин. При такива рутинни изследвания, които се подценяват в Турция може да изскочат неочаквани проблеми. И не само по отношение на МБ. При мен се оказа притеснителен коагулационен статус до степен да се наложи хистерото да бъде преместено в друга клиника, защото Адела нямаха разрешение за кръвопреливания, ако се наложат. Тествай също и алергия към упойки и им представи резултата. Успех!
На мен първият път не ми е искал,но срга след аборта ми изпратиха лист с нужните ритинни и генетични изслвдвания,които да си пусна,преди трансфера.
Виж целия пост
# 294
Здравейте,моце ли някой да ми каже на каква цена са тези генетични изследвания,ще съм благодарна!
   1.Фактор V  лейден
   2.Фактор ||
   3. Периферен кариотип

В Геника  https://www.genica.bg/disorders/159
може да видиш цени и видове изследвания за тромбофилия.

А за кариотип в МБАЛ Надежда съм го правила 2018г - струваше 150лв на човек. Сега мисля, че е по 180 лв.
Виж целия пост
# 295
Здравейте! И така....започнах 2 стимулация с Мерионал, с 3 антрални фоликула. След 5 дни инжекции, на 6 ден- само 1 доминантен. Доктор Карлъкая ми изписа инжекции за още 3 дни плюс 2 цетротида. Не знам какво се прави в случая. Трябва ли да се откажа отново? Миналия път прекратихме стимулацията на 7 ден, тъй като фоликулите бяха изчезнали. Толкова хормони за един единствен фоликул. Моля за съвет, ако някой е изпадал в подобна ситуация.
Виж целия пост
# 296
Не разбрах защо да се отказваш?
Нали доминантния нараства?
След като ти е изписал още инжекции значи има надежда.
Виж целия пост
# 297
Здравейте момичета. Имам въпрос за пътуването с автобус до Бахчеджи. Една приятелка ще ходи за първи път с автобус  от България и не знаят как да продължат след автогарата. Ако хванат такси много ли е далече? Или четох че предлагат безплатни автобусчета по кварталите след това, моля които има опит да сподели. Ние пътувахме само с кола и не мога да съм и полезна с такава информация.
Виж целия пост
# 298
Здравейте момичета. Имам въпрос за пътуването с автобус до Бахчеджи. Една приятелка ще ходи за първи път с автобус  от България и не знаят как да продължат след автогарата. Ако хванат такси много ли е далече? Или четох че предлагат безплатни автобусчета по кварталите след това, моля които има опит да сподели. Ние пътувахме само с кола и не мога да съм и полезна с такава информация.
От автогарата се хваща метрото, слизат на Йеникапъ, оттам се прехвърлят на др метро, и слизат на спирка Шишли Меджидиекьой. Оттам с такси е 10 20 лири, не помня вече, но пеш, само надолу, и от големия завой вляво и пак само надолу, се стига за 20 мин макс пеша.
Виж целия пост
# 299
Здравейте момичета. Имам въпрос за пътуването с автобус до Бахчеджи. Една приятелка ще ходи за първи път с автобус  от България и не знаят как да продължат след автогарата. Ако хванат такси много ли е далече? Или четох че предлагат безплатни автобусчета по кварталите след това, моля които има опит да сподели. Ние пътувахме само с кола и не мога да съм и полезна с такава информация.

Аз си бях разпечатала точното описание тук от форума и с листчето в ръката намерих болницата много лесно. Приготви си за метрото дребни пари за автоматите за билети. Не приема по-едри от 20 лири, а толкова рано сутрин няма къде да развалиш пари. Поне на нас на 3-4 места отказаха да ни ги развалят. Пускам описанието, което ползвах аз.

От  Otogar (Bayrampaşa) или  летище  Atatürk  - М1 червената линия на метрото  на  спирка Yenikapi  /това е последната спирка /. Слизате и тълпата ви води по ескалатора ниво нагоре, ниво надолу,  тук има топла връзка,  гледате зелената маркировка  М2    и табели   - Vezneciler,   чекирате се  и  сте на спирката на зелената  линия  М2. 
 Ако сте  в посока Osmanbey  на мотрисата  ще пише  Hacioman,   ако се връщате от Osmanbey   ще пише Yenikapi .    Качвайки се на зелената линия на метрото от  Yenikapi,  следва  -Vezneciler,  Haliç,  Taksim,   Osmanbey – тук е вашата спирка, където ще слезете  и ще се пуснете надолу към Бахчеджи, освен ако решите да се поразходите повечко от  Таксим(
От метро станция  Osmsnbey  излизате към изхода за  -  Halaskargazi Cd., Rumeli Cd,...-    трябват ви четните числа на оживения булевард  горе-  Halaskargazi , възходящи номера ....112, 114,  номер 116 ( е точно на ъгъла,  където трябва да свиете   на дясно по Ebe Kizi Sokagi   и точно там пак ваше дясно  е ресторант Garden Iskender  на нивото на очите ви.   Тръгвате надолу, само направо, покрай магазините, дясно от тротоара - закрит паркинг,  продължавате по права линия, преодолявате надолнището с помоща на стълби, срещу вас е училище  – Galatasaray lllkokulo ve Ortakulu  намира се като на топик, свивате на дясно долу при училището и сте при малките баничарници на тясната уличка  -Kevser Sk.,  Няма и 20 метра в ляво  -  Inan Kirac Sk. и  леко лъкатуши на дясно самата улица, по нея,  само надолу и напред и  се влива в друга , преодоляваме пак  надолнище,  покрай котешката площадка.  Озоваваме се на  кръстовище – дясно автопарк, ляво хотел Lausos Palace.    Вървим по тротоара покрай автопарка,  вече сме на оживения  Hakki Yeten,  на дясно  5-6 минути  -  №11- Бахчеджи.  Задайте маршрута в гугъл / Osmanbey  metro – Bahceci Fulya/ и ще ви се изясни.    Разбира се това е примерен  маршрут, може да си изберете друг  сукак(.   Вместо разходка  15  минути,  може да се метнете на такси до  долу.
На връщане по същия маршрут – катерене до Osmanbey  - M2 зелено  до   Yenikapi  и от там  вземаме M1 червено посока  Atatürk. 
Още един  начин  от  летище  Atatürk , споменат по-горе от  Puket  -   платен шатъл на фирма Хаваташ до Таксим.  От Таксим до  Бахчеджи  - пеш  или   такси или  метро до  Osmanbey  и пеш надолу.
Много полезно приложение, неведнъж споменавано в темата  за придвижване с градски транспорт  - Buradan Orayа.
 Пластиката за чекиране в обществения транспорт  -Istanbulcart , подробни обяснения и снимки как се ползва  има в тема „Истанбул” на подфорум Туризъм тук във форума.  Вече струва 8-10 лири.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия