Частни училища - информативна тема 31

  • 31 359
  • 738
# 135
Ами права е фенси. Децата са неграмотни и родителите вярват, че имат талант другаде.
Че защо да нямат талант другаде? Какво означава грамотност в нашия глобален свят - да напишеш правилно диктовка по български, който аз никога не съм използвала в работата си, или да научиш няколкото десетки типове задачи за НВО, за да може след като те приемат в езикова да изгориш омразните сборници? За мен НВО говори колко са ограничени децата и не бих се чуствала винонва ако детето ми е неграмотно по този критерий, особено ако отменят НВО като приемен изпит и освободят училищата да имат собствени изпити, както беше едно време. Всъщност затова всички сте се вторачили в НВО, не заради грамотност и други ала бали.

Собствените изпити от едно време бяха едно към едно със сегашния втори модул на НВО.
С другото също не съм съгласен - не ти бил трябвал българския в работата ти, ама пишеш грамотно. Всички не можем да работим с американци и е срамота човек да не знае родния си език.
Защо ще гориш после омразните сборници и защо да са омразни? Математиката е важно нещо и трябва почти навсякъде после.
Абе въобще, как може в един кратък пост толкова много противоречиви и неверни според мен неща да се напишат, не знам.
Виж целия пост
# 136
Азбуки имат прием, даже сте изпуснали срока за заявления. Мисля, че през януари бяха пробните дни на децата. Но казаха да се говори английски с изречения и ние няма да кандидатстваме.
Иззи също имат прием. ще се радвам някой да разясни обаче за кой ПУК, защото по телефона казаха, че приемат директно за 5 годишни сега, веднага. По средата на годината?
Виж целия пост
# 137
Ами права е фенси. Децата са неграмотни и родителите вярват, че имат талант другаде.
Че защо да нямат талант другаде? Какво означава грамотност в нашия глобален свят - да напишеш правилно диктовка по български, който аз никога не съм използвала в работата си, или да научиш няколкото десетки типове задачи за НВО, за да може след като те приемат в езикова да изгориш омразните сборници? За мен НВО говори колко са ограничени децата и не бих се чуствала винонва ако детето ми е неграмотно по този критерий, особено ако отменят НВО като приемен изпит и освободят училищата да имат собствени изпити, както беше едно време. Всъщност затова всички сте се вторачили в НВО, не заради грамотност и други ала бали.

Собствените изпити от едно време бяха едно към едно със сегашния втори модул на НВО.
С другото също не съм съгласен - не ти бил трябвал българския в работата ти, ама пишеш грамотно. Всички не можем да работим с американци и е срамота човек да не знае родния си език.
Защо ще гориш после омразните сборници и защо да са омразни? Математиката е важно нещо и трябва почти навсякъде после.
Абе въобще, как може в един кратък пост толкова много противоречиви и неверни според мен неща да се напишат, не знам.
Категорична съм ,че човек трябва да е грамотен. Но въпросите на НВО не са за това. На кого е израза:....даден е цитат. Тук трябва да си назубрил сто цитата от книги. Друг въпрос е открий грешките : тази година имаше дума която беше спорна и в речника на БАН. Тоест колкото повече тестове си тренирал, колкото повече фрази си заучил толкова по-добре се представяш. За мен това е далеч от грамотността. Едно съчинение по дадена тема и оценяване на стил и грешки би било много по-добър измерител на същата. Но на НВО слагаме шаблонче...а ако има съчинение трябва някой да го проверява. Оказва се, че нямаме толкова много на брой грамотни учители.

Математиката е чудесна наука. Ако наистина се учи такава. ЗП е като за малоумни а допълнителните задачи до 4 клас се опитват да ги направят все по-безумни. Само за да могат да направят по някакъв начин пресяването на децата.
Виж целия пост
# 138
Скрит текст:
Ако сега трябваше да избирам училище, проблем за мен би било какво се случва след 4-ти клас? Ще има ли прогимназиален етап, няма ли да има? И как ще се случват нещата там? Защото едно местене до 7-ми клас е нещо, което по възможност трябва трябва да се избегне.
Каква е разликата в местенето след 4ти и 7ми клас? След 4ти има доста математически паралелки + СМГ, НГДЕК и дори имаше слухове, че НПМГ обмислят такъв прием.
Това сериозен въпрос ли е? Разликата е огромна. След 7-ми клас се реализира масов прием във всички гимназии - и държавни и частни. Сформират се ицяло нови класове. Изборът на училище вече се прави от детето, съобразно неговите интереси /или поне би трябвало да е така/. Навлиза се в нов образователен етап, да не говорим за степента на зрялост. Местенето след 4-ти клас е местене по средата. Детето /значително по-малко дете/ се откъсва от средата, в която е свикнало и попада в нова среда, с вече установени отношения и приятелства. Това все пак е тема за ЧУ и всичко, което си изброила изобщо не е опция за родителите и децата тук, освен СМГ и то за не голяма част от родителите. Да не говориме, че за прием там се иска доста сериозна и натоварваща подготовка на детето, което е още един източник на стрес, а и не всички деца са математически ориентирани все пак. Опциите за местене на дете от ЧУ след 4-ти клас са много силно ограничени.
Виж целия пост
# 139
Добре, ако Дрита се е сляла с Британика, в коя база са учениците от Дрита?

Скрит текст:
Ще пробвам да си уредя среща в ИЗЗИ и да разгледам, ако изобщо имат прием де.
В тази на Британика, не са го отразили в сайта, в Драгалевци. И по-добре, защото базата им в Симеоново не е добра, на мен поне не ми харесваше.
Виж целия пост
# 140
Азбуки имат прием, даже сте изпуснали срока за заявления. Мисля, че през януари бяха пробните дни на децата. Но казаха да се говори английски с изречения и ние няма да кандидатстваме.
Иззи също имат прием. ще се радвам някой да разясни обаче за кой ПУК, защото по телефона казаха, че приемат директно за 5 годишни сега, веднага. По средата на годината?

Става дума за по-горен клас. Имат прием за ПУК и 1 клас.
Виж целия пост
# 141
Добре, ако Дрита се е сляла с Британика, в коя база са учениците от Дрита?

Ще пробвам да си уредя среща в ИЗЗИ и да разгледам, ако изобщо имат прием де.
уж писах ама нещо се затри....
Учениците на Дрита се предполага, че са ученици на Британика вече, съответно ползват базата на Британика. Може да имат договорка някаква започналите да излзязат с диплома на Дрита, кой знае, а може и да са директно зачислени към Британика....
Във всеки случай вече не са в Симеоново, нито малките нито големите.
Виж целия пост
# 142
Не ща да гледам внуци, напълно ме отказахте😀 не знам Фран, ама аз се ошашавих окончателно. Ще ги давам в Ихтиман.
Виж целия пост
# 143
Дрита са в Драгалевци, в базата на Британика. Базата им в Симеоново не беше добра така или иначе. И винаги са се старали да бъдат академични, това не е от сега.
Виж целия пост
# 144
Не ща да гледам внуци, напълно ме отказахте😀 не знам Фран, ама аз се ошашавих окончателно. Ще ги давам в Ихтиман.
Не става.... търде близо е до София
Виж целия пост
# 145
Що? Купуваш ли в Резиденшъл Лозен или какъвто там Лозен, Герман си решиш и ей го къде е.
Виж целия пост
# 146
Чети, чети.... друго ти казвам!
Виж целия пост
# 147
Нотарис, с тази дестинация май Иззи са ти харесали Simple Smile  Нали се твърди, че ще имат самостоятелна сграда точно там Grinning

Лейка, може и да си права, малко ми е далече. Аз все още гледам от перспективата какво беше едно време и какво съм чувала сега. Близък сблъсък йок. По-скоро го преекспонирам с вземането на сертификат, може да си най-големия майстор, ама без дъмпове почти невъзможно да го вземеш. Всичко това е малко от моята вътрешна научна фантастика.
Виж целия пост
# 148
Класирахте ЧУ по критерии за БЕЛ и МАТ, е да, ама изненадааааа има и много арт деца, които някой ден ще станат арт хора, ще правят кино/театър, ще свирят по концерти и ще радват хората. Ако закарате такова дете в ЕСПА (Фран, на живо се изпотяваш 2 пъти повече, като ти обясняват за учене, учене, пак учене и само учене), то най-много да се депресира. Има деца, които не обичат да се състезават и ще дадат най-доброто от себе си в подходящата среда (ама не всички ще станат професори, налЕ). Това, че училище не е в ТОП не означава, че децата в него не са се развили добре, за да станат качествени хора.
А по какво да ги класираме? Аз дори да имам най-артистичното и талантливо дете, пак ще искам да е грамотно и трудолюбиво - това са навици, които се градят добре до 7 клас.

Да не говорим, че талантът за учене не е задължително да не може да се комбинира с артистичния талант. Често вървят ръка за ръка. Ти пък с лека ръка определи, че чувстващите се добре в училищата за зомбита нямат талант да свирят и пеят. Айде стига вече. Имат си талант децата и още как. Недейте да съдите за другите, без да ги познавате.

А това, че не е нужно всички да станат професори е повече от ясно.
Виж целия пост
# 149
Арт по никакъв начин не противоречи на учебна подготовка и резултати. Арт не е извинение за по-слаба подготовка.  Дори бих казала, че Арт и високи резултати вървят в комплект. Останалото са оправдания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия