Фурна и плот за вграждане - избор на марка и модел. Тема 3

  • 37 940
  • 727
# 150
При мен до стената на чупката са малките котлони, и се нагрява от тях.
Виж целия пост
# 151
Може ли линк към тази тройка на Бош?
Аз съм хвърлила око на тези, но не съм убедена в рационалността на това да си купя котлони по-скъпи от фурната. Май не е много смислено.
Виж целия пост
# 152
Може ли линк към тази тройка на Бош?



https://www.bosch-home.bg/productlist/cooking-baking/hobs/electr … crumb=electrohobs
Виж целия пост
# 153
Аз съм с фурна до хладилник, 8г, няма проблем.
Виж целия пост
# 154
Аз съм с котлони Bosch  3-ка стъклокерамични https://cdn.techmart.bg/assets/techmart/img/products/726/image/pkk611b17e.jpg, които са на 20 см от хладилника(не е вграден ) и нищо не се нагрява. Наистина най често ползвам най големия, защото е с разширяема зона и е най удобен за всякакви съдове.
Виж целия пост
# 155
А защо не искате индукция? Тя съвсем не грее.
Виж целия пост
# 156
Аз съм с котлони Bosch  3-ка стъклокерамични https://cdn.techmart.bg/assets/techmart/img/products/726/image/pkk611b17e.jpg, които са на 20 см от хладилника(не е вграден ) и нищо не се нагрява. Наистина най често ползвам най големия, защото е с разширяема зона и е най удобен за всякакви съдове.

Благодаря, точно на тези им се кумя от известно време! Притеснява ме, че големият се намира по-навътре и се чудя дали няма да е неудобен?
Виж целия пост
# 157
В интерес на истината индукцията ми изглежда адски практична,но с тези магнитни вълни...нещо не мога да се пречупя.Може би звучи дребнаво,но ме гложди постоянно от вътре тази мисъл.
Виж целия пост
# 158
Това е стар модел, ние го имаме от 5 години и съм много доволна ( пу пу ). Между котлоните и стената има разстояние около 1см. А като се сложи тенджера или тиган той е на около 5-6 см от стената. На мен лично ми е много удобен.
Виж целия пост
# 159
Моят е този, понеже на старото gorenje ми се бяха прецакали разширителите, реших да е без такива този път:
https://www.bosch-home.bg/productlist/cooking-baking/hobs/electr … crumb=electrohobs
Виж целия пост
# 160
ЧС много ми беше полезно, че се включи с мнение за фурна Уирпул!

Аз съм се насочила към този модел https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-whirlpool-w7-om5-4s-p. Дали има някой ползвател?
Другата, за която се чудя е тази https://www.tehnomix.bg/furna-za-vgrazhdane-electrolux-eoc6p71x
Но ми се ще да са една марка с котлоните, а тях вече взех на Уирпул.
Виж целия пост
# 161
В интерес на истината индукцията ми изглежда адски практична,но с тези магнитни вълни...нещо не мога да се пречупя.Може би звучи дребнаво,но ме гложди постоянно от вътре тази мисъл.

Ти плуваш в електромагнитни полета - като почнем от земното такова, та разните антени и предаватели, телефона ти и като цяло всяка една жица, по която тече ток, създава електромагнитно поле.
Има и друго - в празно пространство електромагнитното поле се разпространява във всички посоки и отслабва по кубична зависимост от разстоянието ( т.е. много бързо). Когато обаче поставим метал до източника силовите линии все едно се засмукват и се концентрират в него,  а не в околността. И това става като сложиш тенджерата - магнитното поле се концентрира в нея ( ако не беше енергията му щеше да се пилее в пространството вместо да отива в тенджерата и нямаше да има греене). Е, излиза и нещо навън, ама не е много и на 30 см от котлона вече е пренебрежимо. Затова и ако вдигнеш тенджерата от котлона той спира веднага.

Та ако жена ти не е бременна проблеми няма - човек не се натиска в котлона и седи около него ограничено време. Но щом те гложди вземи си с реотани.
Виж целия пост
# 162
Как вредят индукционните котлони на бременните? Предполагам, че на плода. Като прави ремонт човек, все по някое време после може и деца да иска да има. Опасни ли са в такъв случай? Ако ще имаме деца, значи да гледам обикновените стъклокерамични. Joy
Аз бях много навита за индукционни, ама с това "ако не е бременна", малко се разубедих.
Виж целия пост
# 163
Жена ми в момента не е бременна,но преди 6 години беше...и от тогава да и помагам с почистването на  банята за да не вдишва химии тя си остана мое задължение.Сега ако забременее с второ не искам и с готвенето това да се повтори...ще си заложа на класичиските керамични полотове Grinning
Виж целия пост
# 164
Как вредят индукционните котлони на бременните? Предполагам, че на плода. Като прави ремонт човек, все по някое време после може и деца да иска да има. Опасни ли са в такъв случай? Ако ще имаме деца, значи да гледам обикновените стъклокерамични. Joy
Аз бях много навита за индукционни, ама с това "ако не е бременна", малко се разубедих.

Това е по-скоро презастраховане, а и нали издутият корем се навира повече в печката Smiley
На нас понеже не ни предстои забременяване си го ползваме индукционния котлон. И изобщо не ми отнема толкова време да изрязвам с ножичка за нокти странните зелени пипала, които ми поникват след готвене Stuck Out Tongue

https://desigusxpro.com/bg/plity/induktsionnaya-plita-vred.html
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия