Витамин В12 - тема 6

  • 41 097
  • 759
# 585
Здравейте, след едно внезапно сърцебиене и последващо ходене по доктори, кардиолог, гениколог, и куп изследвания, излезе че имам дефицит на витамин Б12, стойност 60 при долна граница 151. Други симптоми - тревожност, изстръпвания, слабост в краката, замаяност, депресия. Два месеца пих капки Амброзия Б12,. Вчера изследвах витамина, след 10 дни почивка, и нищо, същото 62.Витамин Д също ниско, фолиева също ниска. Сега съм на инжекции, дано те помогнат и ако тези оплаквания са реално от дефицита, да отшумят. Интересното е че при такива ниски стойности на витамина, желязото и хемоглобина са ми ОК.
Изписаха ми 6 инжекции в шест поредни дни, и после подезични таблетки +б6 +фолиева+витамин Д.
Кога трябва да се натрупа и да усетя подобрение?
Виж целия пост
# 586
Здравейте, след едно внезапно сърцебиене и последващо ходене по доктори, кардиолог, гениколог, и куп изследвания, излезе че имам дефицит на витамин Б12, стойност 60 при долна граница 151. Други симптоми - тревожност, изстръпвания, слабост в краката, замаяност, депресия. Два месеца пих капки Амброзия Б12,. Вчера изследвах витамина, след 10 дни почивка, и нищо, същото 62.Витамин Д също ниско, фолиева също ниска. Сега съм на инжекции, дано те помогнат и ако тези оплаквания са реално от дефицита, да отшумят. Интересното е че при такива ниски стойности на витамина, желязото и хемоглобина са ми ОК.
Изписаха ми 6 инжекции в шест поредни дни, и после подезични таблетки +б6 +фолиева+витамин Д.
Кога трябва да се натрупа и да усетя подобрение?
Много зависи какви са инжекциите мн е нисък б12 ,консултирате се доктор Кадъм,явно не усвоявате добре б12 трябва да откриете проблема.С инжекции ще е хубаво да приемате и  желязо защото вероятно то ще падне при тази ударна доза,купете си Фолат на Солгар и вит Д и тях приемайте щом са ниски.Предполагам слагате 1000гами б12.
Vici75  консултирайте се с лекар зная,че при такъв тип заболяване не е препоръчително да се приема б12.Ако вече е здрав човека е съвсем друго но пак е нужна консултация, пишете и вие на  споменатия от мен доктор.
Виж целия пост
# 587
cia_maritima, да ѝ пиша на докторката, но живея в чужбина и не знам дали ще иска да поеме отговорност. Не знам и как ще ѝ платя, на място няма как да отида. Иначе сме излекувани от 5-6 години вече. Не се приемат никакви лекарства. Ходим на проверка веднъж годишно.
Благодаря ти.
Виж целия пост
# 588
Да инжекциите са 1000гами
Виж целия пост
# 589
cia_maritima, да ѝ пиша на докторката, но живея в чужбина и не знам дали ще иска да поеме отговорност. Не знам и как ще ѝ платя, на място няма как да отида. Иначе сме излекувани от 5-6 години вече. Не се приемат никакви лекарства. Ходим на проверка веднъж годишно.
Благодаря ти.
Тя прави онлайн консултации страхотен човек ,ще ви отговори или поне насочи.100неща да я питате на всичките ще отговори, така че го направете, пари не взема мисля за онлайн консултация.
Виж целия пост
# 590
Има ли някъде статия или информация за хора прекарали онкологично заболяване, редно ли е да суплементират с Б12? Знам че трябва най-добре с доктор, но доктора нищо не казва. ЧУдя се какво да правим. Вит. Б12 е на долни граници, дали да се суплементира или не?

Не е редно да се приемат витамини от групата B, защото туморните клетки се хранят с тях и им подпомагат метаболизма.
Виж целия пост
# 591
Здравейте, много информация сте дали, четох, но искам да попитам конкретно. След много ходене по лекари и всякакви тестове реших да си направя тест за б12 и фолиева киселина. Резултатите са ми б12 399 (реф стойности 145-569) и фолиева киселина 12,2 при реф. 10,4-42,4. Виждам че фолиевата е близо до долната граница, достатъчно ниско ли е за да ми създава проблеми?
Виж целия пост
# 592
Не мисля, но все пак трябва да си ги изследвате на половин година, за да се види как върват, и дали има нуждаот лечение.
Виж целия пост
# 593
Благодаря за бързия отговор.
Виж целия пост
# 594
Трябва да се вдигне фолиевата определено. Вземете обаче фолат, не фолиева киселина.
Виж целия пост
# 595
Колко време трябва да я пия, за да има ефект? От две години приблизително съм все уморена, отслабнах, имах болка в мускулите, сърцебиене. След много изследвания и предположения че е на нервна почва ми откриха  кандида във фецес. Предположих че от нея се чувствам така. Лекувах я, правих и диети за кандида, но продължавам да не се чувствам добре (е по-добре съм от преди) и реших да търся на др място. След като б12 ми е добре, ще пия само фолат, но възможно ли е от това да съм така или да продължавам с търсенето?
Виж целия пост
# 596
Желязото как е? Щитовидната?
Иначе трябва прием поне 2 месеца, то зависи и каква доза ще пиеш. Ако е профилактичната от 400mcg поне 2-3м.
Виж целия пост
# 597
Желязо, пкк, глюкоза всичко в норми. Тсх в норма, дори ехография на щитовидна жлеза всичко ок. Екг няколко пъти и то е ок. Имах стомашни и кожни проблеми вследствие на което ми откриха кандидата. Гинекологичните хормони са ок освен лсх малко над нормата но лекаря като видя вс др изследвания каза нищо ти няма.
Виж целия пост
# 598
Освен всичко това правих скенер на глава, защото ми се виеше свят, причерняваше ми и ми се повръщаше и там е ок
Виж целия пост
# 599
Посетете отоневролог. Може проблем да има във вестибуларния апарат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия