Студенти в UK - 12

  • 71 135
  • 764
# 60
Замислих се, че преди 6 години бях в ситуацията на майките на кандидатстващите сега. Много исках да приемат дъщеря ми в най-желания от нея университет. Някой от вас знаят, че това не се случи и аз страдах повече от нея. Ситуацията беше съпътствана с доста други "екстри" - липса на общежитие, избор на квартира без опция за оглед, липса на познати с които да живее... Няма да изреждам повече.
  Явно това е бил нейният път. Трудностите само затвърдиха и калиха характера й. Намери си прекрасни приятели в Бирмингам. През третата година беше на обмен в Австралия. Върна се и завърши бакалавър с First. Отиде на стаж в Австралийския университет, в който беше преди това, при това се ориентира към друга специалност. Остана и да поработи в лабораторията. Кандидатства за PhD там. Докато чакаше одобрението за стипендия се върна в БГ. Опита се да си намери работа тук и в УК, но не се получи. Успя да си разбие илюзиите за БГ действителността Wink, докато една нощ получи писмото за пълна стипендия за желаната докторантура.
  Вече 2 месеца отново е в Австралия. Освен докторантурата, работи и като тутор на студенти от бакалавърската си специалност. И за сега е доволна. Тя се влюби в Австралия още при първото си отиване там. Искаше да се върне отново. Отказите от другите апликации само улесниха решението й за Австралия.
 Защо написах всичко това: ние не знаем кое е най-доброто за нас. Просто трябва да даваме най-доброто, на което сме способни във всеки момент и да сме отворени за възможностите около нас. Трябва да опитваме! Толкова пъти, колкото е нужно!
 Желая успех на децата ви!
 Магистралата е бърза, но скучна! Интересни са второстепенните пътища Wink
Моята дъщеря също е одобрена за обмен в Австралия. В кой университет беше дъщеря Ви?
Виж целия пост
# 61
University of Queensland
Продължава да е там.
Виж целия пост
# 62
m.marinov   Има оферти. И неговото желание е Манчестър със специалност математика и финанси.
Има оферти от 4 университета Единствено Глазгоу не са изпратили оферта .
Виж целия пост
# 63
Здравейте! Влизам с молба за съвет! От къде да започна?
Дъщеря ми - 11 кл. е избрала Англия (вкл. Шотландия) за бакалаварска пробрама по биомедицина, биотехнологии, микробиология. Имаме вече няколко унита във файла.Иска ми се още тази пролет (през ваканцията) и през лятото да си спретнем една обиколка на унитата (без да сме финализирали все още списъка - работим по него), но не мога да си представя как ще пътуваме с куфарите 10-тина дни из Англия. Ясно, кацаме някъде, например в Лондон и оттам накъде? Молбата ми е да споделите кои национални превозвачи бихме могли да използваме за придвижване из цялата страна, с куфари и приспиване тук-там. Успях да изровя: Cross country и Thameslink. Някакв идеи за организиране на уни-тур?
Мислих си, че ако успея да събера деца със сходни интереси, бихме могли да организираме този тур като група с един родител-ръководител, което би спестило разходи ако всеки индивидуално си организира такова скъпо приключение.
Повечето унита вече са публикували дните на отворени врати, а тези, които още не са, ми казват, че винаги ще ни приемат след уговорка.
Може би има и фирми, които го правят, не знам, Бих им използвла услугите.
Благодаря!
Допълвам се: може би и в Англия има приложение като moovit, което дава алтернативни начини за придвижване след задаване на начална и крайна точка ...
Виж целия пост
# 64
kassii , мислили ли сте ,че от следващата учебна година, може би няма да е възможно тегленето на студентски заем ? Сигурно и цената на обучението няма да е ,каквато е в момента, говори се ,че сумата ще зависи и от специалността . Иначе, екскурзия можете да си направите винаги , ж.п и автобусната мрежи са добре развити.

Ето, една платформа , която може да се ползва за намиране на подходящ транспорт :

https://www.rome2rio.com/
Виж целия пост
# 65
Бихте ли ми казали как е уредено здравното осигуряване на студентите в UK?  Необходимо ли е да закупуваме някаква конкретна здравна осигуровка? Ако може да ме насочите, че не успявам да се ориентирам.
Виж целия пост
# 66
Бихте ли ми казали как е уредено здравното осигуряване на студентите в UK?  Необходимо ли е да закупуваме някаква конкретна здравна осигуровка? Ако може да ме насочите, че не успявам да се ориентирам.
В първия пост от темата има написано "важно" с червени, главни, болднати букви, след което следва търсената от вас информация. С уговорката, че след година ситуацията може да се промени.
Виж целия пост
# 67
Бихте ли ми казали как е уредено здравното осигуряване на студентите в UK?  Необходимо ли е да закупуваме някаква конкретна здравна осигуровка? Ако може да ме насочите, че не успявам да се ориентирам.
В първия пост от темата има написано "важно" с червени, главни, болднати букви, след което следва търсената от вас информация. С уговорката, че след година ситуацията може да се промени.
Останах с впечатление, че това е само нещо като "Спешна помощ", за което е например Европейската здравно-осигурителна карта. За грип например или за някаква друга обичайна консултация с общо практикуващ лекар пак към NHS 111 ли се обръщат?
Виж целия пост
# 68
kassii , мислили ли сте ,че от следващата учебна година, може би няма да е възможно тегленето на студентски заем ? Сигурно и цената на обучението няма да е ,каквато е в момента, говори се ,че сумата ще зависи и от специалността . Иначе, екскурзия можете да си направите винаги , ж.п и автобусната мрежи са добре развити.

Ето, една платформа , която може да се ползва за намиране на подходящ транспорт :

https://www.rome2rio.com/

Да, разбира се! Но все се надявам, че няма да се променят условията.  Или ако се променят, самите унита ще намерят начин да компенсират цената. Това ми казаха повечето от тях по време на изложенията.
Благодаря за линка!
Виж целия пост
# 69
Бихте ли ми казали как е уредено здравното осигуряване на студентите в UK?  Необходимо ли е да закупуваме някаква конкретна здравна осигуровка? Ако може да ме насочите, че не успявам да се ориентирам.
В първия пост от темата има написано "важно" с червени, главни, болднати букви, след което следва търсената от вас информация. С уговорката, че след година ситуацията може да се промени.
Останах с впечатление, че това е само нещо като "Спешна помощ", за което е например Европейската здравно-осигурителна карта. За грип например или за някаква друга обичайна консултация с общо практикуващ лекар пак към NHS 111 ли се обръщат?

Обикновено, като пристигне студент и се регистрира към практика (не когато му стане нужда да ходи на лекар, а възможно най-скоро след пристигането). След това при нужда звъни в практиката да си запази час, някои практики имат и часове, в които можеш да отидеш без час, ама чакаш да те прегледат като в БГ. Не всички практики имат такава възможност. Застраховка на този етап не е нужна, не се знае в бъдеще (зараду ЕУ) какво ще става.

В момента обаче има различна процедура заради Коронавируса - звъни се на NHS (111 ако не се лъжа), и по телефона казваш какво ти има, дали си пътувал някъде и дали може да си заразен. От там могат (и вероятно ще) препоръчат самоизолиране и лекарства като при обикновен грип, вече ако си много зле ще те хоспитализират.  Това, ако имаш грипоподобни симптоми. За неща, несвързани с настинки и грип може да се запазват часове все още, но има предупреждения, че неспешни случаи ще бъдат забавяни.
За повече информация - Coronavirus action plan uk в гугъл, от правителството пуснаха документ с обяснения и протоколи.
Виж целия пост
# 70
Благодаря!
Виж целия пост
# 71

Да, разбира се! Но все се надявам, че няма да се променят условията.  Или ако се променят, самите унита ще намерят начин да компенсират цената. Това ми казаха повечето от тях по време на изложенията.
Благодаря за линка!

Това би било добро решение Hands Plus1
Виж целия пост
# 72
Здравейте,
Срещнах някъде в миналогодишни теми документ ЕЗОК, който ще трябва на новите студенти в ОК.
Някой може ли да каже дали трябва да се подготви европейска здравна осигурителна карта и кой трябва да я издаде и подпечата?
Виж целия пост
# 73
Здравейте,
Срещнах някъде в миналогодишни теми документ ЕЗОК, който ще трябва на новите студенти в ОК.
Някой може ли да каже дали трябва да се подготви европейска здравна осигурителна карта и кой трябва да я издаде и подпечата?

https://www.ezok.bg/
ЕЗОК се издава безплатно. Нищо не ви пречи да я имате. Но по мои впечатления, след като студентът се ползва от здравната система във Великобритания, ЕЗОК става излишна. Но ние си извадихме и имаме. Подновява се всяка година.
Виж целия пост
# 74
езок  вече няма да се приема (от януари 2021 със сигурност, не съм 100% сигурна дали вече не ги обявиха за невалидни тези карти).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия