Майски бръмбарчета 2020 - Тема 4

  • 47 318
  • 748
# 420
И аз се бях нагласила за почивка, четене на книжки, пролетно почистване, прозорци и т.н., а сега цял ден готвене и игри на барби 😂 Но да бъдем здрави ще издържим някак си и дано не изкупят магазините, че нямаме никакви запаси за храна.
Виж целия пост
# 421
Здравейте мамчета, не съм активна в писането, но с удоволствие ви следя и чета редовно и сте ми много полезни, за което благодаря! Simple Smile Надявам се, че всички се чувствате добре и ви желая здрави и прекрасни бебчета 😊🥰
Та....да споделя и аз своите притеснения....От Пловдив съм и следя бременността си в клиника Торакс. Към момента не съм имала никакви оплаквания, на прегледи, ФМ и изследвания всичко изглежда наред, но на последните 2 прегледа следящата ме АГ започна да обяснява как бебето било много голямо за моята фигура как съм щяла да се измъча, как било седалищно и цитирам “нали знаеш накъде вървят нещата”(при заявено категорично желание да родя нормално, освен ако няма медицински причини, налагащи секцио) ...Доста обезпокоена съм, че в 29г.с. при въпрос от моя страна...нали имаме достатъчно време бебчо да застане в необходимата за естествено раждане поза тя отговори...”Амии да ама ти си дребничка(1,60см; и в момента 62кг) бебето е голямо, но да видим”.  Според лекарите от Щерев, при които ходя за ФМ бебчо е с нормални размери за седмицата, в която съм (в 29г.с+5 дни беше 1,627кг)и има предостатъчно време да се обърне, но според следящата ме АГ бебето е мноооогооо голямо!!!Не обичам промените, особено що се отнася за лекари, но май ще се наложи да я сменя и МОЛЯ, ако някой има мнение или опит от добри гинеколози ЖЕНИ, израждащи в Пловдив нека сподели, защото съм силно обезпокоена, че на този етап от бременността си май ще трябва да сменя АГ. Имам препоръки от позната за Др. Петрова от Селена, но искам да проуча подробно преди да предприема нещо и ще съм ви безкрайно благодарна, ако имате мнение за клиниката и докторката да споделите.  Моля да ме извините за дългия пост.
Здравей, Mmmmmmmmm! Аз ходя на ЖК при др Семра Халил в МЦ Хипократ и съм доволна, мисля и при нея да раждам в Окръжна болница. На последната ЖК бях 29 гс, бебенце беше 1,200 кг. ( при мои мерки 164 см, 58 кг), и на мен ми каза, че съм дребничка и корема ми е малък, но каза, че бебето е в норма. Обиколка на корем 93 см. Помисли си добре! Дано вземеш правилно решение!🤗😊🤗
Виж целия пост
# 422
Много ми е странно, че няма да има женски консултации... Нали трябва да се следят жените 😁 другото, което е - в Майчин Дом София, където ще раждам пише, че се спират плановите операции?! Демек ако някоя жена има уговорка примерно за утре, за планово секцио-няма да може така ли?
Аз ще звънна да питам утре де, но все пак ако някой е по-запознат от мен, ще се радвам да ми обясни 😃 Благодаря 🍀
Виж целия пост
# 423
Според мен планови операции са примерно операция на коляното (имам такава) и подобни, които не са спешни състояния както например спешна операция на апендикс. Няма как да спрат жените да раждат, но в какво време ще раждаме, горките мартенски майки и те. Ще родиш, бащата не  може да дойде да ви види или да донесе вода, храна. Аз си спомням как ми носиха сварена отвара от смрадлика за шевовете..
Виж целия пост
# 424
Ей ся си е ебало майката незнам трябва ли да има такава паника но все повече се притеснявам как ще издържим до май дано отмине всичко дай боже
Виж целия пост
# 425
Ей ся си е ебало майката незнам трябва ли да има такава паника но все повече се притеснявам как ще издържим до май дано отмине всичко дай боже

И аз започнах леко да се притеснявам - как ще се следим, как ще раждаме.. Отделно трябва и да се пазим, че този вирус не е шега работа Confused
Виж целия пост
# 426
Здравейте на всички Simple Smile ,и аз ще раждам средата на Май момченце.
Но напоследък звески ме мъчат болки в ръцете ,но не тези крампи за наколко минути а схващания ,болки ,подуване на пръстите и дланта /особено от вътрешната страна на дланта и средния пръст/едвам пиша в момента .Цяла нощ ,а вече продължават болките и през деня.Пия магнерот по 6 таблетки на ден,но няма ефект.Явно е вид запушване на карпалния канал.Налагам лед в кърпа за няколко минути,правя упражнения-нищо не помага.
Ще съм благодарна за съвет ако сте имали такъв проблем как сте се справили?
Виж целия пост
# 427
Минах последен преглед в 32г.с. и беб е 2.300гр, но по УЗ е 34. Казаха че днес преглеждат за последно и то нелегално един вид и прекратяват прегледите до 29.03, а може и по нататък. И АГ по ЖК няма да работи и  не знам как ще издадат 45-дневния ще даде направление за последните изследвания. Може и директно в болницата за раждане, кой знае.
Днес си поръчах хавлии за вкъщи и една тъмна хавлия за баня, която ще взема в болницата.

Не разбирам защо хората се запасяват с ТОАЛЕТНА ХАРТИЯ. Днес бях свидетел как купуват ТХ по 24бр+, много се притесняват да се измият с душа. В потрес съм. Поръчах многократни маски и дано убедя малката да я носи като се наложи да излезем.
Виж целия пост
# 428
Благодаря за съвета Deskata8 ,ще попитам лекарката за замяна
Виж целия пост
# 429
И АГ по ЖК няма да работи и  не знам как ще издадат 45-дневния ще даде направление за последните изследвания. Може и директно в болницата за раждане, кой знае.
И аз се питах същото, имах ЖК на 17.03 за изследвания и преглед, за да ми издадът болнични за 45 дни преди термин.. Сега какво ще правим не знам, ще звъня в понеделник да разпитам... Поне следенето и раждането са ми в една и съща болница.
Виж целия пост
# 430
Боли ме малко гърлото тъй де дере ми може ли да смуча ефизол и витамин ц да пия
Виж целия пост
# 431
От личния лекар знам, че може и двете. Но за витамин С трябва да се внимава с употребата му с определени лекарства.
Виж целия пост
# 432
Аа тогава витамин ц няма само ефизола ще си смучкам 🤰🤰
Виж целия пост
# 433
И АГ по ЖК няма да работи и  не знам как ще издадат 45-дневния ще даде направление за последните изследвания. Може и директно в болницата за раждане, кой знае.
И аз се питах същото, имах ЖК на 17.03 за изследвания и преглед, за да ми издадът болнични за 45 дни преди термин.. Сега какво ще правим не знам, ще звъня в понеделник да разпитам... Поне следенето и раждането са ми в една и съща болница.
И аз в понеделник ще звъня да питам. Във вторник имам записани 2 часа за ендокринолог- трябва да давам кръв и за ФМ. Надявам се да не ги отменят!
Виж целия пост
# 434
Здравейте на всички Simple Smile ,и аз ще раждам средата на Май момченце.
Но напоследък звески ме мъчат болки в ръцете ,но не тези крампи за наколко минути а схващания ,болки ,подуване на пръстите и дланта /особено от вътрешната страна на дланта и средния пръст/едвам пиша в момента .Цяла нощ ,а вече продължават болките и през деня.Пия магнерот по 6 таблетки на ден,но няма ефект.Явно е вид запушване на карпалния канал.Налагам лед в кърпа за няколко минути,правя упражнения-нищо не помага.
Ще съм благодарна за съвет ако сте имали такъв проблем как сте се справили?

И аз съм като теб. Мисля че към магнерота ми помагат Алекарт и Диаспорал
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия