Майски бръмбарчета 2020 - Тема 4

  • 47 297
  • 748
# 495
Да ѝ е жив и здрав юнака. Simple Smile Вече стартирах и новият списък с бебоците Simple Smile.
Ох, а ние както смятахме сега тепърва да избираме неща... Имаме да купуваме спалня, гардероб, миялна и всичко за бебето и освежителен ремонт в спалнята, че ни изби мухъл зимата. Сега ще проучвам онлайн и ако удължат извънредното положение ще поръчвам по картинка, че ММ се притеснява, че може да не успее да купи нещата, ако магазините са затворени.
 И аз нямам всичко за болницата, и въпреки контракциите напоследък имам усещането, че ще пренося. Simple Smile Ох, дано не ни искат рецепта, че ще трябва да карам АГ да ми снима една, но засега поне съм запасена. Въпреки, че се наложи да поръчваме алеракт в аптеката понеже нямаше на няколко места. Не знам защо изчезва тоз магнезий.
Моята консултация ще е онлайн и от вчера почнах да си меря обиколка на корема и височина на матката, че го препоръчаха в уебинара на Надежда. Абе като цяло се чувствам късметлийка, че при мен се закротиха нещата. Но имам много неизвестни. Трябва ли да правя консултация с очен, с невролог, с анестезиолог и тн. И то не е ясно нито дали ще успея за час, нито дали записват.
Виж целия пост
# 496
decuto по принцип не е с рецепта, аз винаги съм купувала без рецепта, дори последния път точно от Медея си взех Магнерота. Не знам защо по онлайн аптеките не го продават свободно и аз съм се чудила, явно имат някакви други условия за този тип добавки.
mad_hatter дано успееш с консултациите, че са наистина важни.
Явно за бременните никой не е помислил, да се оправя кой както може.
Аз нищо не съм купувала за родилното, а и за бебето. Мислех да изчакам още, а и се надявах да купим някои неща от изложението "Бебемания" в София (което отложиха естествено). Много мразя да поръчвам големи неща онлайн, при мен е "око да види, ръка да пипне".
Виж целия пост
# 497
Да ѝ е жив и здрав юнака. Simple Smile Вече стартирах и новият списък с бебоците Simple Smile.
Ох, а ние както смятахме сега тепърва да избираме неща... Имаме да купуваме спалня, гардероб, миялна и всичко за бебето и освежителен ремонт в спалнята, че ни изби мухъл зимата. Сега ще проучвам онлайн и ако удължат извънредното положение ще поръчвам по картинка, че ММ се притеснява, че може да не успее да купи нещата, ако магазините са затворени.
 И аз нямам всичко за болницата, и въпреки контракциите напоследък имам усещането, че ще пренося. Simple Smile Ох, дано не ни искат рецепта, че ще трябва да карам АГ да ми снима една, но засега поне съм запасена. Въпреки, че се наложи да поръчваме алеракт в аптеката понеже нямаше на няколко места. Не знам защо изчезва тоз магнезий.
Моята консултация ще е онлайн и от вчера почнах да си меря обиколка на корема и височина на матката, че го препоръчаха в уебинара на Надежда. Абе като цяло се чувствам късметлийка, че при мен се закротиха нещата. Но имам много неизвестни. Трябва ли да правя консултация с очен, с невролог, с анестезиолог и тн. И то не е ясно нито дали ще успея за час, нито дали записват.

Да споделиш как е минала видео консултацията после и какво сте обсъждали.

Аз имах час за 3та ФМ днес при моята гинеколожка, звъняха ми вчера да ме питат ще отида ли, но отказах. Гледам детето и не искам да я мъкна по кабинети, а и в събота бях на частно на ФМ и на него повече имам вяра.
Казаха я понеделник на 30.03 да отида да ми издадат 45-дневния и нямало проблем да ми го дадат.

Като спомена мухъл, вчера излизах всички повърхности, дръжки, ключове и дори таблата на спалнята и видях, че имаме страаашно много мухъл зад скрина + по щорите и тавана в ъгъла.
Мъжът ми ще се заеме с премахването тези дни, че е ужасно. Какъв препарат ползвате за мухъл?
Виж целия пост
# 498
Да ѝ е жив и здрав юнака. Simple Smile Вече стартирах и новият списък с бебоците Simple Smile.
Ох, а ние както смятахме сега тепърва да избираме неща... Имаме да купуваме спалня, гардероб, миялна и всичко за бебето и освежителен ремонт в спалнята, че ни изби мухъл зимата. Сега ще проучвам онлайн и ако удължат извънредното положение ще поръчвам по картинка, че ММ се притеснява, че може да не успее да купи нещата, ако магазините са затворени.
 И аз нямам всичко за болницата, и въпреки контракциите напоследък имам усещането, че ще пренося. Simple Smile Ох, дано не ни искат рецепта, че ще трябва да карам АГ да ми снима една, но засега поне съм запасена. Въпреки, че се наложи да поръчваме алеракт в аптеката понеже нямаше на няколко места. Не знам защо изчезва тоз магнезий.
Моята консултация ще е онлайн и от вчера почнах да си меря обиколка на корема и височина на матката, че го препоръчаха в уебинара на Надежда. Абе като цяло се чувствам късметлийка, че при мен се закротиха нещата. Но имам много неизвестни. Трябва ли да правя консултация с очен, с невролог, с анестезиолог и тн. И то не е ясно нито дали ще успея за час, нито дали записват.

Да споделиш как е минала видео консултацията после и какво сте обсъждали.

Аз имах час за 3та ФМ днес при моята гинеколожка, звъняха ми вчера да ме питат ще отида ли, но отказах. Гледам детето и не искам да я мъкна по кабинети, а и в събота бях на частно на ФМ и на него повече имам вяра.
Казаха я понеделник на 30.03 да отида да ми издадат 45-дневния и нямало проблем да ми го дадат.

Като спомена мухъл, вчера излизах всички повърхности, дръжки, ключове и дори таблата на спалнята и видях, че имаме страаашно много мухъл зад скрина + по щорите и тавана в ъгъла.
Мъжът ми ще се заеме с премахването тези дни, че е ужасно. Какъв препарат ползвате за мухъл?
Единия ни апартамент прави много мухъл само в една стая, не знам защо. Вземам Сано и се изчиства. Но трябва мъжа ти или някой друг и хубаво проветрява е после.
Виж целия пост
# 499
Единия ни апартамент прави много мухъл само в една стая, не знам защо. Вземам Сано и се изчиства. Но трябва мъжа ти или някой друг и хубаво проветрява е после.

Проверих го този препарат и само да намеря ще купя. Задължително той ще го чисти, той и банята мие, че е много малка и тясна и с препарати може да се задуши човек.

Викам си с второто дете повече ще я караме през просото, няма да стерилизам всяка играчка, лъжичка, няма да гладя. То какво стана, сега ще живеем под карантина няколко месеца (мисля че няма да е само до април), всичко трябва да се дезинфекцира, че и социалните контакти са на минус. Дори казах на майка ми, че скоро няма да се видим, тъй като се среща с много хора на работа и малко гледа на нещата с насмешка и дори ме дразни като не се пази както съветват.
Виж целия пост
# 500
Да е честит първия юнак в нашата група!
Виж целия пост
# 501
Деси, Савото ще го изчисти. Само гледайте да е това поротив мухъл, защото имат и други препарати, а шишетата си приличат.
Моята майка е в другата крайност - голяма паника е и е много притеснена заради ситуацията.
Като гледам какво се случва нито на изписването ще допускат някого, нито свиждане в болниците ще имаме. И аз не вярвам до май месец да е по-добре положението.
Виж целия пост
# 502
Да е жив и здрав бебчо и много да радва мама и тати! 😊
  Аз също не мога да намеря някои работи по аптеките, като например вит.Д (Вигантол), който ми е изписан от АГ и трябваше да го приемам до края на бременността. Чудех се него пък защо го няма и една аптекарка ми обясни, че хората масово го изкупували, защото съобщили, че помагал в превенцията на коронавируса🤯. А той ще ни трябва и за бебетата като се родят, дано до тогава се заредят аптеките.
Аз почти нищо още не съм купила и в тази ситуация, в която се намираме, започнах да се притеснявам, че няма да успея с времето. Май всичко ще се взима он-лайн, но и това е малко рисково. Например от поръчката ми от Комсед при намалението за 1 март ми се наложи да върна всичко, защото уцелих дефектна стока.🤨
  А най-неприятното от всичко е ситуацията с прегледите, които са толкова важни и които всички толкова чакаме.
Виж целия пост
# 503
Вигантол капки и Вит Д на Джеймисън (доста по-скъп от Вигантол) са изкупени и само в някое село според мен ще има останал. Постоянно питат майките в нашия град от къде да купят и няма никъде.
Единствената надежда е че вит Д се дава от 30 ден нататък и товя за някои мами ще е юни месец и до тогава нещата може да са се променили към добро.
Не знам излизането на терасата на слънце дали е достатъчно, но да доживеем и ще видим какво съветват педиатрите.

За визитации и изписване никакъв шанс да има хора. Мария, вие ще бъдете 5 човека не ви трябват още 😂

Онзи ден си говоря с ноя мъж и го питам какво ще правим, ако тръгна да раждам през нощта. Да събудум детето и да ме закарат само до портала на болницата? Така или иначе не могат да влязат. Такси няма да си извикам със сигурност заради вируса. Майка ми е от 5ч сутрин на работа, става 4 часа, но и се среща с много хора и пак не е Ок да идва.
Виж целия пост
# 504
И на мен ми е доста притеснено, ММ работи с много хора, носи маски и ръкавици, съблича си дрехите в коридора и се дезинфекцира, но все пак. А да и моята майка само се чуди да си намери работа да излезе, забранила съм и да ми идва на гости сега.
Тъкмо вчера ММ викаше кога ли ще го пускат да види бебка, викам на снимки ще ти я пращам, но вътрешно много ме е страх, никога не съм влизала в болница и сега ако не позволят поне на него да идва да ме вижда. Но има и плюс в ситуацията, вече не ме е страх за раждането, а за всичко около него.. изписване, после у дома педиатър дали ще може да дойде и такива неща. Шефа ми голямо притеснение, всеки ден ми звъни да ме пита как съм.
Виж целия пост
# 505
За визитации и изписване никакъв шанс да има хора. Мария, вие ще бъдете 5 човека не ви трябват още 😂


Така, ние сме си цял катун. Joy
Но аз имах предвид, че и тях няма да пуснат. Сега, като лежах в болницата все още нямаше корона в БГ, но беше обявена грипната епидемия. Не пускаха дори татковците да си видят бебета. Никакъв достъп до родилки и бебета, поне в тази болница. Ако някой трябва да ти донесе нещо забравено го оставя на регистратура надписано за кого е и санитарка го качва в стаята. А след като вече и при нас дойде вируса ще са още по-затегнати мерките сигурно.
Но по-добре така според мен, да не пускат никой. Като се приберем ще си видят бебоците.

За раждането - като започне ще оставим децата сами. Но нашите са големи вече. В такси и аз не мисля да стъпвам.
Ще я вземете каката с вас и като те приемат ще се приберат с таткото вкъщи да чакат добри новини и снимки на бебе. Simple Smile
В интересни времена ще се родят децата ни. Simple Smile
Виж целия пост
# 506
Болничната храна е меко казано гадна и предният път ми носиха ядки, шоколад, вода, банани, солети и подобни. То и не ти се яде много от вълнение, но за кърма трябва и хапване. Също така мъжът ми ми вареше смрадлика и ми я носеше в 1.5л бутилка да се поливам.
Този път още от сега ще си купя такива пакетирани нещица- задължително бадеми и орехи, които стимулират кърмата, може би фурми без костилка, солети и вода за пиене. Дори и да се наложи секцио по някаква причина, със сигурност ще влязат в употреба. Единствено смрадликата  ще ми липсва, но имам спрей Цикадридина и сега рекламират  някакъв друг за шевове и разкъсвания.

Имам 2 хемороида от предното раждане и при напъни веднага се  надуват и си представям какво чудо ще стане по време на раждането. Една приятелка не можеше да сяда на д-то си месец и дори с хирург се видя заради тези хемороиди след раждане, но с някакви мазила и свещички й мина.
Виж целия пост
# 507
И в Надежда допускат таткото само, ако много държа, по време на раждането. Иначе свиждания и изписване няма. И по време на грипната епидемия нямаше свиждания и беше доста тегаво. И на мен ми беше първото лежане в болница и то с такива новини и без свиждания. Честно благодарях, че сме в 21-ви век и имаме мобилни. Аз от един форум имам някакви капки на Вайа с витамин Д. Но така или иначе не мисля да давам. По принцип се раждаме с почти затворени фонтанели и дори когато не са давали витамин Д на племенниците ми на сестрите ми са обяснявали да го спират веднага. Simple Smile
Аз се надявам сега да сме натрупали достатъчно вълнения и да имаме много спокойно майчинство. Hug
Виж целия пост
# 508
Привет дами ! Simple Smile
Благодаря за идеите за ядки - ще си го сложа в списъка за родилното, багажа не е готов.
Честито за първото бебче в групата ! Да е много здрав и щастлив!
Аз утре съм на трета фетална с доплер и нямам търпение да мина . Покрай ситуацията не съм ходила от около месец на преглед...
Виж целия пост
# 509
И в Надежда допускат таткото само, ако много държа, по време на раждането. Иначе свиждания и изписване няма. И по време на грипната епидемия нямаше свиждания и беше доста тегаво. И на мен ми беше първото лежане в болница и то с такива новини и без свиждания. Честно благодарях, че сме в 21-ви век и имаме мобилни. Аз от един форум имам някакви капки на Вайа с витамин Д. Но така или иначе не мисля да давам. По принцип се раждаме с почти затворени фонтанели и дори когато не са давали витамин Д на племенниците ми на сестрите ми са обяснявали да го спират веднага. Simple Smile
Аз се надявам сега да сме натрупали достатъчно вълнения и да имаме много спокойно майчинство. Hug
Да ти кажа при повечето бебета фонтанелата си е голяма и си трябва прием на витамин Д. На първото ми дете съм давала до към годинката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия