ОСМОКЛАСНИЦИТЕ Баба Марта ще закичи, да са здрави и засмени ученици

  • 30 794
  • 736
# 285
Синът ми ще подава документи за стипендия, в изискванията пише, че оценките от СИП не влизат. Въпроса ми е СИП е равнозначно на ФУЧ или на ИУЧ Innocent?
Виж целия пост
# 286
Синът ми ще подава документи за стипендия, в изискванията пише, че оценките от СИП не влизат. Въпроса ми е СИП е равнозначно на ФУЧ или на ИУЧ Innocent?
СИП = ФУЧ
За Испанската може ли да кажете дали 8класниците, а и нагоре, ако знаете въртят смените ?
Едни приятели са с кандидатка тази година и дочули, че все 2ра смяна се учи и това доста ги разколеба за гимназията. А момичето си иска ИЕ.
Чета ви редовно, макар да не се включвам и за срещите напоследък нямам шанс... Дано скоро се промени ситуацията ми домашна (момичетата са ми повече грижа напоследък, набора го кара доста самостоятелно, което никак не е равно на успешно, но здрави да сме!).Hug
Виж целия пост
# 287
Синът ми ще подава документи за стипендия, в изискванията пише, че оценките от СИП не влизат. Въпроса ми е СИП е равнозначно на ФУЧ или на ИУЧ Innocent?
СИП = ФУЧ
За Испанската може ли да кажете дали 8класниците, а и нагоре, ако знаете въртят смените ?
Едни приятели са с кандидатка тази година и дочули, че все 2ра смяна се учи и това доста ги разколеба за гимназията. А момичето си иска ИЕ.
Чета ви редовно, макар да не се включвам и за срещите напоследък нямам шанс... Дано скоро се промени ситуацията ми домашна (момичетата са ми повече грижа напоследък, набора го кара доста самостоятелно, което никак не е равно на успешно, но здрави да сме!).Hug
Благодаря, а ИУЧ е равнозначно на ЗИП ли?
Първият срок осмокласниците на испанската бяха първа смяна, сега са втора.
Виж целия пост
# 288
Сигурно е коментирано в темите за образователната реформа или наборните, но аз сега научих.
МОН предлага интегрален изпит в 7 клас от 2022/2023 учебна година
Мога само да се благодаря, че ми се размина и да съчувствам на онези от вас, които ще ги засегне.
Виж целия пост
# 289
Моят племенник е на изпит следващата година, милият. Още от тази напрежението върху децата е осезаемо, разказва за разправии с учителите, между децата, бележкарство, плачове и какво ли още не. Той също се чувства напрегнат, а има още много време. Горките деца!
Наборката се влошава, много упорито чудовище е този вирус.
Виж целия пост
# 290
Това не ми беше попадало пред погледа. То нали две години преди нашите имаше НВО и по разказвателните предмети, но децата, които нямаха интерес към училища с природни научки, си се готвеха само за БЕЛ и мат. Вече не мога и да се ядосам или притесня какво ще измислят Rage С малката ще действаме според ситуацията.

Моят син ме изненада с информацията, че по български език имат стажантка. Направо имам чувството, че вече почти няма желаещи за учители по БЕЛ (за природните науки май е ясно).
Виж целия пост
# 291
Стажантите преподават само под надзор на основен учител.Аз бих се радвала ако има стажант. Значи все още има желаещи да упражняват учителската професия.
Виж целия пост
# 292
Значи искат да си върнат някогашния стар формат с повече предмети, но с по- малко задълбаване в материята! Не знам кое е по-добре, но този подход според мен е по-честен: ще отсее децата, които имат многостранни интереси и учат по всичко, а не като повечето само по БЕЛ и МАТ в седми клас. И още едно добро дело ще направи: ще спре безумните странствания  по школи цели две години... Нека някой да направи такава, която да ги учи по 4-5 предмета едновременно 🥺
Виж целия пост
# 293
Стажантите преподават само под надзор на основен учител.Аз бих се радвала ако има стажант. Значи все още има желаещи да упражняват учителската професия.

Да, основната учителка стои в часа и наблюдава. Засега е само по Български език без литература, но и мен ме зарадва фактът, че някой се "осмелява" да се готви за учител по БЕЛ.
Виж целия пост
# 294
И в нашето училище има стажанти, но само в часовете по Литература. Учителят даже им е казал, че до април ще имат само Литература, защото студентите трябвало да си вземат изпитите.
Виж целия пост
# 295
Значи искат да си върнат някогашния стар формат с повече предмети, но с по- малко задълбаване в материята! Не знам кое е по-добре, но този подход според мен е по-честен: ще отсее децата, които имат многостранни интереси и учат по всичко, а не като повечето само по БЕЛ и МАТ в седми клас. И още едно добро дело ще направи: ще спре безумните странствания  по школи цели две години... Нека някой да направи такава, която да ги учи по 4-5 предмета едновременно 🥺
О, ще направи, ще направи. И ще увеличат часовете в школите /респ. таксата/ и нови помагала ще има.
Виж целия пост
# 296
Все повече съчувствам на идващите набори...
Школите ще набутат и другите предмети в подготовката, а децата ще превъртят от учене. И това няма да са тези деца, които си карат както могат, а тези, които се целят нависоко.

Учителите застаряват, ама дали се задава нова смяна?
Стажантите идват за задължителния стаж и после колко ли от тях ще станат учители?!
Виж целия пост
# 297
Ох, тихо, тихо, в момента се паникьосвам на тема коронавирус, а мултитаскингът не ми работи добре.
Какво ли ще измислят след 4 години.
Виж целия пост
# 298
Как пък поне едно от трите ми деца не се спаси от поредната нова образователна реформа! Rage
Виж целия пост
# 299
Ох, тихо, тихо, в момента се паникьосвам на тема коронавирус, а мултитаскингът не ми работи добре.
Какво ли ще измислят след 4 години.
Коронавирусът толкова ми обърка плановете, че даже не ми се мисли за него!
Но ще се наложи и това да преживеем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия