Счетоводител в нужда се познава 16

  • 32 958
  • 742
# 135
Най-напред Ви благодаря за коментара и да допълня, че от някои от тях имам служ.б-ки, които са съвсем коректно попълнени, но не виждам данните автоматично, както очаквах и това ме накара да се замисля?! Да, данъкът е приспадан и затова ми беше въпроса, ако не е отразен в служ. бележка, чие е задължението?
Виж целия пост
# 136
Най-напред Ви благодаря за коментара и да допълня, че от някои от тях имам служ.б-ки, които са съвсем коректно попълнени, но не виждам данните автоматично, както очаквах и това ме накара да се замисля?! Да, данъкът е приспадан и затова ми беше въпроса, ако не е отразен в служ. бележка, чие е задължението?

Когато платецът на дохода е юридическо лице, задължението за внасяне на данъка е на платеца на дохода, тоест юридическото лице.
Когато се подава декларацията по чл. 50 с ПИК или ел. подпис излиза един надпис Зареди данни от НАП.
Виж целия пост
# 137
тодоричка, благодаря.
Виж целия пост
# 138
Здравейте, да попитам за декл.по чл.50 за физическо лице разбрах, че може да изпрати по пощата и не е необходима бел. по чл. 45 с подпис и печат, така ли е . А декларация 6 за самоосигуряващо лице
за месец 13 2019 може ли пак по пощата. Никой няма пик код. Благодаря
Виж целия пост
# 139
Здравейте, да попитам за декл.по чл.50 за физическо лице разбрах, че може да изпрати по пощата и не е необходима бел. по чл. 45 с подпис и печат, така ли е . А декларация 6 за самоосигуряващо лице
за месец 13 2019 може ли пак по пощата. Никой няма пик код. Благодаря

Може по пощата.
Ако изпратите ГДД по чл.50 по пощата трябва да приложите служ.бележка, ако я попълните с ПИК тогава е без служ.бележка.
Виж целия пост
# 140
Здравейте, да попитам за декл.по чл.50 за физическо лице разбрах, че може да изпрати по пощата и не е необходима бел. по чл. 45 с подпис и печат, така ли е . А декларация 6 за самоосигуряващо лице
за месец 13 2019 може ли пак по пощата. Никой няма пик код. Благодаря

Може по пощата.
Ако изпратите ГДД по чл.50 по пощата трябва да приложите служ.бележка, ако я попълните с ПИК тогава е без служ.бележка.

Това със служебната бележка мисля че не е задължително, дори и по пощата да се праща. От тази година отпадна задължението за прилагане на служебни бележки, тъй като всичко се декларира от платците на доходи.
Виж целия пост
# 141
А тук пише за пощите:
https://www.bgpost.bg/bg/messages/2299
Виж целия пост
# 142
Здравейте, да попитам за декл.по чл.50 за физическо лице разбрах, че може да изпрати по пощата и не е необходима бел. по чл. 45 с подпис и печат, така ли е . А декларация 6 за самоосигуряващо лице
за месец 13 2019 може ли пак по пощата. Никой няма пик код. Благодаря

Може по пощата.
Ако изпратите ГДД по чл.50 по пощата трябва да приложите служ.бележка, ако я попълните с ПИК тогава е без служ.бележка.
Това със служебната бележка мисля че не е задължително, дори и по пощата да се праща. От тази година отпадна задължението за прилагане на служебни бележки, тъй като всичко се декларира от платците на доходи.

Като няма ПИК, няма и служ.бележка как ще види човекът колко е получил. Ако е труд.договор може да ги сметне по фишове, въпреки че физ.лице надали прави разлика м/у изплатен и начислен доход. А ако е гражд.договор?!
Аз по пощата не бих подала без служ.бележки.
Виж целия пост
# 143
Аз имам сл. бел. но е сканирана не е с подпис и печат, няма как да си я взема оригиналната, мога по бележката да попълня декларацията само. А за самоосиг. се лице декларация 6 по пощата може ли
Виж целия пост
# 144
Наскоро звънях на националния телефон на НАП и казаха, че по какъвто и начин да се подава, дали онлайн, дали по поща на хартия, или на място, не се прилагат служебни бележки.
Виж целия пост
# 145
Благодаря ви
Виж целия пост
# 146
Служебните бележки чл.45 от 10 март 2020г. не отиват ли служебно в НАП?
Виж целия пост
# 147
Здравейте, момичета! Съжалявам, че така нахлувам в темата без да съм счетоводител. На 3 април ми свърши майчинството, на 7 ме съкратиха , взех си документите, но въпросното съкращение не излиза в НАП. Когато направя справка имам действащ трудов договор. Въпроса ми е дали има някакъв срок или при правилно подадени документи се отразява веднага в сайта на НАП?
Виж целия пост
# 148
7 дневен е срока на работодателя да подаде уведомление по чл.62 от КТ за прекратения ТД.
Но реално вас това не ви касае...имате си приключена ТК, имате си и заповед .
Виж целия пост
# 149
7 дневен е срока на работодателя да подаде уведомление по чл.62 от КТ за прекратения ТД.
Но реално вас това не ви касае...имате си приключена ТК, имате си и заповед .

Благодаря много! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия