Бъдещи мами през януари X :)

  • 15 731
  • 264
# 135
didi newsm59
Жива и здрава Simple Smile
И съвсем скоро да те зарадва малката принцеса  passifier
Виж целия пост
# 136
Честит рожден ден, Диди, всичко най-хубаво ти желая и най-вече - леко раждане newsm10
Виж целия пост
# 137
didi, Честит Рожден Ден!
Желая ти здраве, щастие и късмет!
Успешно добременеене и стискам палци бебока да размисли и да се обърне!
Благодаря за виртуалната почерпка! Flutter
Виж целия пост
# 138
Благодаря много за пожеланията. Леко раждане и на вас.
Малко остана...
Виж целия пост
# 139
Цитат на: iva78
Цитат на: Ivanichka
Здравейте!!!
Аз по принцип съм от февруарските мами (ама като ви гледам вас, как раждате, май няма да се учудя ако и аз родя януари).
Ива ти какви точно бактерии имаш и какъв антибиотик точно пиеш, на мен също ми откриха бактерии и сега пия Аугментин.

Здрасти и добре си дошла  Simple Smile
Бактериите са ешхерия коли /дали така се произнася?!?/...Присто класика  Imp И ми предписаха същия антибиотик.Дано се оправяме бързо, че емного гадно с тия бактерии  Close

A усещате ли чисто физически тези бактерии? Щото ми се струва, че ешхерия коли бяха тези, които причиняват класическото разстройство. А при мен ходенето до тоалетна е свързано с болки в червата след това, та се чудя дали и аз не съм лепнала нещо такова Sad  Само, че в женската консултация са толкова "сериозни", че нищо не правят по въпроса.
Аз вероятно ще раждам секцио, щото бебка върви голямя с дупето напред, а коремът ми е малък. Та при оперативно раждане дали има значение наличието на някакви бактерии?
Виж целия пост
# 140
Диди честит рожден ден!Пожелавам ти най-хубавият подарък през тази година да ти е едно послушно здраво бебче! Wink

Мия, не мисля че е.колите можеш да ги усетиш физически.Ако ти пускат редовно урина за изследване и тя ти е чиста няма от какво да се притесняваш.При мен тъй като е свързано с бъбреците при инфекция имам болки в кръста и пишкам много на често /но това не е показтелно тъй като последните месеци всички бременни пишкат често/ и сутрешната урина е по тъмна.
Иначе няма значение как ще се ражда бебто - трябва да се лекуват бактериите тъй като са опасни както за теб, така и за бебето.Всяка инфекция е опасна.
Но ти не се притеснявай, ако нямаш проблеми с изследванията значи си ОК  Simple Smile
Виж целия пост
# 141
Пуснаха ми едно изследване на урина 18-та седмица, а новото чак сега, още не знам кави са резултатите. Радвам се ще личи от урината, щото в ЖК няма да си мръднат пръста да ме изпратят за друго изследване. Дано всичко е наред, че само антибиотик ми липства на всички лекарства с които се тъпча Close
Виж целия пост
# 142
Цитат на: MiaT
Пуснаха ми едно изследване на урина 18-та седмица, а новото чак сега, още не знам кави са резултатите. Радвам се ще личи от урината, щото в ЖК няма да си мръднат пръста да ме изпратят за друго изследване. Дано всичко е наред, че само антибиотик ми липства на всички лекарства с които се тъпча Close


 #Shocked  #Shocked  #Shocked
Ти направо ме разби!!!Как така само два пъти са ти взимали урина!!!!Баси, не е човешко просто........Вече си на края на бременността, иначе бих те посъветвала да си смениш доктора.
.....Нямам думи!
Виж целия пост
# 143
Цитат на: iva78
Цитат на: MiaT
Пуснаха ми едно изследване на урина 18-та седмица, а новото чак сега, още не знам кави са резултатите. Радвам се ще личи от урината, щото в ЖК няма да си мръднат пръста да ме изпратят за друго изследване. Дано всичко е наред, че само антибиотик ми липства на всички лекарства с които се тъпча Close


 #Shocked  #Shocked  #Shocked
Ти направо ме разби!!!Как така само два пъти са ти взимали урина!!!!Баси, не е човешко просто........Вече си на края на бременността, иначе бих те посъветвала да си смениш доктора.
.....Нямам думи!

Аз ходя отделно при друг лекар, който ще води раждането, но той е в частен кабинет и няма как да ми пуска изследвания за кръв и урина. А тези в ЖК просто са уникални Twisted Evil На последната консултация в понеделник за първи път ме гледаха на УЗ...добре че не разчитам на тях щото до сега да съм се побъркала от притеснение. Но те водят формално нещата, те ми дават болнични и оформят документацията. Аз се шегувам, че акушерката е като някоя ясновидка...полага двте си ръце върху корема ми като върху кристална топка и казва: "бебето се развива много добре"  ideauu Самият доктор не ме докосва с пръст, той седи мръзне в халата си и обикновено казва само: "сваляй панталона да мерим корема"
Та така, но му севиди края вече, а след това ще сменя и личния доктор, който ме нахендри при тях
Виж целия пост
# 144
Mia ти в София ли ходиш на консултации или си в провинцията?
Всъщност няма значение къде ходиш, а по-добре си търси правата на пациент.
Виж целия пост
# 145
Цитат на: Casey
Mia ти в София ли ходиш на консултации или си в провинцията?
Всъщност няма значение къде ходиш, а по-добре си търси правата на пациент.

В София, но доста се изнервям и разтройвам от разправии. Вярно яд ме е че хем си плащам здравните осигуровки - хем почти нищо не получавам срешу това, но наистина нямам сили да се разправям и ядосвам. Да ви кажа доволна съм и на това, че ми дадоха болнични още от септември.
Виж целия пост
# 146
Цитат на: MiaT

Та така, но му севиди края вече, а след това ще сменя и личния доктор, който ме нахендри при тях


Сменяй го още този месец, защото следващият възможен път е чак Юни 2005 г.
Сега видях, че е отбелязано че смяташ да раждаш в Тина Киркова. Ако имаш финансова възможност да си платиш ултразвука /20 лв./, мини по-добре на преглед при тях.
Виж целия пост
# 147
Цитат на: mirelkata
  Ами аз съм най-неосведомената бъдеща мама,никъде не съм ходила и проверявала,даже не знам къде ще раждам Simple Smile И това идва точно от великото ми спокойствие, КАТЮША ! Но този дълъг списък на неща ме обърка. И сигурно затова съм била спокойна досега. Но от утре тръгвам да обикалям ! Grinning  Grinning


Виждам, че не съм сама  в спокойствието:D !

Диди, честит рожден ден! Бъди здрава и щастлива със семейството си и бебка!
Виж целия пост
# 148
Цитат на: dezyg
Momi4eta blagodari vi za hubavite dumi.
Nie sme ot 2 dni v kasti, no oste ne mogem da se opravim navreme.
Sega e vreme da se hranim, no pri parva vazmognost ste vi pisa pak.


И аз се радвам, че всичко е минало добре и се присъединявам към чакащите снимки на бебка Grinning .
Виж целия пост
# 149
Здарвейте мамчета настоящи и тези които са в очакване на малките съкровища.
 Вече гворите за предстоящото раждане а аз съм още назад с матеряла  Simple Smile. Вчера бях на консултация и се оказа че съм свалила малко от теглото  Shocked . На вас това случвало ли ви се е? И още нещо бих искала да ви попитам тук правят някакъв non stress тест с който се проверява дали бебето се развива добре. Слагат ми на корема един колан и включват един монитор на който се отразяват тоновете на бебето, а на мен ми дават един бутон, който трябва да натискам когато бебето мръдне. Това нещо продължава около 30 минути. Резултатите излизат във форма на диаграма на един дълаг лист( дано съм го обяснила достатъчно ясно  Embarassed ).
Този тест ще  го правят всяка седмица до раждането. Та въпросът ми е такъв тест прави ли се в България? Питам защото до сега не съм срещала във форума някоя мама да казва нещо по този въпрос.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия