Бихте ли честитили?

  • 4 035
  • 44
# 30
Щом не са близки, защо да е засегната?
Виж целия пост
# 31
Права е Франсоаз, че се чувствам някак засегната. Не мислех, че сме чак толкова неблизки.
Виж целия пост
# 32
Хората имат различни причини да не се похвалят, а други да се обидят. Била съм и в двете роли. По-добре не си го слагайте на сърцето.
Виж целия пост
# 33
В случай, че знаете, че ваш близък роднина или приятел е постигнал своя мечта, дългочакана цел, но това го разбирате от друг близък, бихте ли се обадили да честитите или бихте изчакали на Вас лично да го съобщят и чак тогава?

Ребуси ли решаваме?
Не мислиш ли, че зависи от отношенията ви как да постъпиш? Какво ти пречи да се обадиш, ако наистина те интересува човекът и да поговориш с него, пък може и сам да ти разкаже, само ти си знаеш. Може и да се обадиш и директно да поздравиш.
Ето, аз така ще направя за близка колежка, която все още не ме е информирала лично, но предвид повода, нямам намерение да я чакам Simple Smile
Виж целия пост
# 34
Права е Франсоаз, че се чувствам някак засегната. Не мислех, че сме чак толкова неблизки.
В такъв случай, след като тя поставя дистанция, не ти съобщава лично, аз не бих се обадила да честитя.
Би изглеждало нелепо.....
Виж целия пост
# 35
Виж сега, явно ти е казано с благословията на този, за когото се отнася. Тоест, не е клюка. Щом ти е мъчно, че не сте толкова близки, колкото ти се иска, това е удобен момент да направиш крачка към сближаване като вдигнеш телефона и честитиш.
Виж целия пост
# 36
Точно така, не бъди дребнава. Освен това понякога човек се уморява да звъни на този и онзи да се хвали. Явно ти е съобщено и ако този човек ти е близък роднина, вдигни телефона и го поздрави.
Виж целия пост
# 37
+1 точно така. Странно е как сами си създавате конфликти.
Виж целия пост
# 38
В подобна на тази ситуация, но за по-маловажни неща, през годините съм се обаждала първа. В 75% от случаите. В кой момент човек спира да е "дребнав" и става досаден или неусещащ се нежелан? Удобно е да дадеш благословия някой друг да го каже, а да не вдигнеш сам телефона. И не съм този или онзи Wink
Виж целия пост
# 39
Много издребнявате с това - защо аз да се обадя първа, а не тя.
Като не искаш да се обаждаш, не го правиш. Явно не сте близки, не горите от топли чувства, та по-добре сложете край още сега на това дебнене спазен ли е протокола коя на коя е длъжна да се обади първа.

На въпроса - бих честитила на приятелка или роднина, която ми е близка, без да чакам тя да ми се обади. На приятелка съм звъняла от родилното да питам какво е станало на състезанието на детето й, на роднина съм звъняла, когато роди без тя да ми е звъняла, обади се майка ми, и т.н. Но ги чувствам близки и не им броя колко пъти съм им звъняла първа.
Виж целия пост
# 40
Дай да изясним сега само за това, че не си уведомена за успеха ли си обидена, или има и други неща, а това просто е преляло чашата.
Виж целия пост
# 41
В подобна на тази ситуация, но за по-маловажни неща, през годините съм се обаждала първа. В 75% от случаите. В кой момент човек спира да е "дребнав" и става досаден или неусещащ се нежелан? Удобно е да дадеш благословия някой друг да го каже, а да не вдигнеш сам телефона. И не съм този или онзи Wink

Това си е изцяло личен въпрос. Зависи от ситуация, отношения, характер, лични виждания и т.н.
Не виждам как би го нищил и, още повече, давал съвети, един анонимен форум. Особено при такава толкова обща, че чак размиваща се формулировка.
Като ми дойде отвътре - честитя, като не ми - не го правя и толкоз.
Виж целия пост
# 42
Радвам се много за постигнатата мечта. Чашата е прелята преди години.
Темата я поставих общо, за да не се стига до разчепкване на случая. В този си вид ми беше полезна. Благодаря за отговорите на всички.

Моля, модератор да заключи темата.
Виж целия пост
# 43
Пиши на модератор, иначе няма как да ти заключи темата, защото не всичко се следи и чете. Виж под моя пост в ляво има триъгълник с удивителен знак, натискаш и пишеш молбата си!
Виж целия пост
# 44
Моля, модератор да заключи темата.
Заключвам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия