👶Лудо друсат ни бременни хормони, май и за нас ще трябват биберони! 2020 - 🌞Тема 11

  • 43 084
  • 726
# 135
Уигзи недей да ги мислиш нещата. Таткото ги прави, за да сте добре цялото семейство. Нали в бъдеще ще сте заедно, така че мисли само за този момент!!! Gift Heart Иначе за самото раждане моя ММ не иска да присъства - щял да си чака навън, не можел да гледа такива неща хаха

Момичета аз утре съм на преглед, направо вече броя часовете. Много искам да мине този преглед. Аз мисля, че качих толкова килограми първо защото не се движа и второ, защото откакто почнах това желязо ходя на 2 дена до тоалетна и то мноооого трудно и много малко.... Вчера ядох активия, ядох круши, но утре с АГ ще обсъдя какво да правим с този проблем.

Amy взимаш ли нещо за кръвното? Аз имах 130/80 допреди месец, но някак като започнаха стягания, контракции и прочие и спрях да го мисля и сега всеки път като го меря е максимум 117/70, в повечето случаи по-ниско. Попринцип кардиоложката ми каза, че се мери 2 пъти и се взима по-ниската стойност. Ако аз спазвам това ще ми е около 110/65
Виж целия пост
# 136
Dream, и аз от 3 дни съм на Малтофер, но ми подшушнаха една "отвара" и реших да я пробвам. Струваше ми се доста гадна комбинация, но се оказа даже доста приятна. Смути от банан и спанак. Така ми беше някак неприемливо и си добавих орехи, мед и прясно мляко и е даже вкусно. Дано има и ефект. Прилагам и снимка на въпросния "бъркоч", както му вика мъжа 😁
Виж целия пост
# 137
Криси аз въртя на нутрибулета ягоди, банан, кисело мляко, чия и ленено семе, ама няма ефект.
Ще пробвам и твоето щом казваш, че помага, но аз вече от месец го пия това желязо и проблемите започнаха седмица след като го стартирах. Ще купя спанак днес и ще въртя зеления бъркоч Grinning
Виж целия пост
# 138
Момичета, казаха ми за един млечен продукт - скир. То е нещо като гъсто кисело мляко (а всъщност се води исландско сирене), с малко мазнини и много протеини. Взимам го от лидъл или била. По-вкусно ми е от изварата, има същите стойности, с изключение на мазнините.
Виж целия пост
# 139
Дрийм, защо не пробваш да пиеш чаша топло прясно мляко преди закуска, мисля че това би помогнало да се случат нещата с тоалетната Wink
Аз си правя сладко от боровинки/малини/ягоди със скир за десерт. Става вкусничко.
Виж целия пост
# 140
Аз взимах Скир от лидл, но ми миришеше на крава, много неприятно. Иначе съм яла исландски скир в Исландия и наистина беше разкошотийка.
Скоро имам бебемания в София, ще я посетим ли Simple Smile
Виж целия пост
# 141
Амели казвайте какви събития си залужават и съм навита. Досега никъде не съм била, от нищо не разбирам, така че ме брой с 2 ръце Simple Smile
Виж целия пост
# 142
Какво направихте вие? Втори ден,10 страници. Супер яко!😊 Аз родих секцио, нищо не разбрах от раждане, всичко траеше 10 минути по часовник. Не се плашете. Да, има я болката после при раздвижване, Брайда е обяснила подробно, но не е страшно и това. Бременността за мен си е мнооого по-голямо изпитание от към страхове, тук там всякакви странни болки, с които се нагаждаш 9 месеца. Раждането е за ден и гушкаш бебчо и всичко избледнява. Относно семейните отношения, при мен беше обратното. С мм си чудехме какво сме правили 4 години сами без сина ни. Някак ни изглеждаха празни, на фона на новия член на семейството. Просто детето ни свърза още по-истински. Няма такова щастие. Знам, че си е различно при всяка двойка, но се настройте за двойно щастие от сега. Позитивното мислене кара нещата да се случват точно такива-позитивни! Вярвам в това на 100%.
Виж целия пост
# 143
Уигзи недей да ги мислиш нещата. Таткото ги прави, за да сте добре цялото семейство. Нали в бъдеще ще сте заедно, така че мисли само за този момент!!! Gift Heart Иначе за самото раждане моя ММ не иска да присъства - щял да си чака навън, не можел да гледа такива неща хаха

Момичета аз утре съм на преглед, направо вече броя часовете. Много искам да мине този преглед. Аз мисля, че качих толкова килограми първо защото не се движа и второ, защото откакто почнах това желязо ходя на 2 дена до тоалетна и то мноооого трудно и много малко.... Вчера ядох активия, ядох круши, но утре с АГ ще обсъдя какво да правим с този проблем.

Amy взимаш ли нещо за кръвното? Аз имах 130/80 допреди месец, но някак като започнаха стягания, контракции и прочие и спрях да го мисля и сега всеки път като го меря е максимум 117/70, в повечето случаи по-ниско. Попринцип кардиоложката ми каза, че се мери 2 пъти и се взима по-ниската стойност. Ако аз спазвам това ще ми е около 110/65
Dream И аз меря по два пъти кръвното и взимам по-ниската стойност.  В кабинета на АГ все ми е толкова и облещват очи, но аз казвам, че си го следя и не се качва повече. Много рядко да се качи до 130/80. Такива инцидентни стойности не са опасни. Важното е да не е над 140/90 и да се задържи. Тогава - допегит. Това ми обясниха лекарите кардиолози в болницата, когато лежах там януари. И понеже това съм правила и с предните бременности, сега съм по-спокойна, като имам стратегия.
Виж целия пост
# 144
Добър ден ,
леле снощи ви оставих на 5та страница , ама нямам време даже да ви изчета , покрай 8 ми  МАрт имам доста работа с бисквитките , ще ви ги покажа тия дни Simple Smile
Относно гърдите - първите месеци , бяха адски чувствителни , леко загрубяха и ми потъмняха ареолите , сега поспаднаха и совен потъмняването друга разлика с преди нямам .
ДЕси , браво на бебка , моите миналата седмица бяха по 480 - 500 гр, ама нали са две и съм в позадна седмица . Но въпреки това корема ми расте с всеки ден , чак се плашаааа
Аз нали си принзах , че миналата вечер пийнах половин чашка винце ,спах супееееер добре Smile Надявам се на 8ми да имам повод да пийна още една  , хихихих'
Уигзи не унивай , после ще наваксате , важното е да сте добре :*
Криси супер бъркоч , трябва да го пробвам ,че пак зарязах спанаците и червеното цвекло , че ми писнаха
Ох отплеснах се , яйцата ми се свариха , хапвам белтъка и захващам опаковането , кога ще се разпиша не знам , ама само да вметна че ме чакат близо 100 букетчета от бисквитки за опаковане  Grin и изпращане
Виж целия пост
# 145
Момичета, минах ЖК и съм изненадана колко много е порастнала дундата за месец. Беше към 450 гр на 3ти февруари, а сега е 935гр. Стори ми се много, по приложение ги дават 760 гр, но доктора каза че е ок за седмицата - 25+2 съм по ехографа. Кажете за сравнение при вас как са в тази седмица или дали са си удвоили теглото за последния месец. Хубавото е, че съм качила няма и 1 кг, и то повечето е от бебето Grinning
Питах да пия ли витамини някакви, освен б12, но каза че не е привърженик на добавките, да пия само ако искам, но и аз не държа на хапове.
Деси,аз на 07.02 бях на ЖК и малкият мъж беше 540 гр. ,вчера също бях, 25+4 и беше 840 гр. Аг ми каза,че до 1000гр стигат някои бебенца,всяко се развива индивидуално,нормални грамчета са си!😊
Виж целия пост
# 146
Уигзи, и на него му е гадно, и на теб. И при нас е така. Обаче това е голямо усилие и ще  бъде възнаградено. Важното е да се държим в добро настроение и позитивен дух!
Аз съм се заредила пред ЖК, тук са някакви дисциплинирани - няма чакащи, спазват часовете. Направо съм впечатлена! Сама съм в чакалнята. Сестрата е в друга стая и каза - а, докато влезете няма да има никой, ние държим на реда. 👍🏼

Пепи, да ни сминаш бисквитките, моля те. Като не можем с тая захар да ги пробваме, поне очите да напълним Simple Smile
Виж целия пост
# 147
Добро утро в това "страхотно време"... А аз рокли си поръчах...ще ги нося кални😁
Моя съвет като преминала веднъж успешно през гадния период след раждането е максимално да включите таткото в отглеждането. Давайте шишето да го храни той, да помага с къпането, просто да е вкл. в цялата история. Като пример мога да дам моя мъж. Когато малката имаше колики през нощта, той!!! я взимаше и слагаше на корема (корем срещу корем) така се затоплят и успокояват бебетата. И все пак да кажа, работата му е тежка физическа има нужда от сън и почивка, но въпреки това беше активен в отглеждането. И до днес се оправя супер самостоятелно в отглеждането ѝ. След 7-8 месец като спряхме да използваме коритото и тя натежа, започна да я къпе само той. Но сам казва, че на всичко се е научил благодарение на мен. Просто аз бутам нещата да се случват. Много изхабени нерви са. Облякъл е детето като палячо, не я е измил хубаво, дал е грешното пюре или е смесил АМ неправилно всякакви такива дребни дето се трупат във времето, но все пак нямат майчинския инстинкт, просто трябва търпение. Сега на "Тати сандвичите са най-вкусни и супата с кюфтета" (мъжкия вариант на супа топчета Grinning )
Виж целия пост
# 148
O, да, според мен също мъжете трябва да се включват максимално. Моят не я е хранил, но защото я кърмех. Но сменяше памперси, къпеше я, разнасяше я повече и от мен. В общи линии, няма дейност, в която да не съм го оставила да се оправя. Тя сега е голяма, но са си партия и мисля, че имат хубава връзка.
Виж целия пост
# 149
Моя мъж също много помагаше, а и сега си помага с малкия. Всъщност не помага, просто детето е и негово и си знае, че има задължения към него. И памперси е сменял, и е хранел, къпал, обличал, извеждал. Гледал е дребния докато мама е на бар Wink Нямам абсолютно никакъв проблем да ги оставя двамата. То ако на него нямам доверие, на кого друг.. Е да, напомням чат пат някой неща, приготвям повечето пъти аз дрехи, да знам че детето е адекватно облечено 😁 Ако останат сами знам, че хапват повече на вън, но какво от това..нали е наядено детето.
За жалост познавам бащи, които си мислят че като носят парите вкъщи други задължения нямат. Мислят, че майчинството е една "почивка" и едва ли не по цял ден майката си клати краката. И когато дойде време майката да се върне на работа, нещата си остават пак такива и майката е все в джаза.. Аз не бих изтърпяла такова нещо. Все пак детето има 2ма родители, в повечето случай.
Моите мъже са адски привързани един към друг. Понякога даже съм им излишна май 😁
Шегувах се един ден с това, че сега нали момиченце ще е, дали ще сменя памперси, ще къпе ( защото имаме и познат, който не е пипвал дъщерите си по този начин) и той се зачуди защо изобщо го питам, като знам отговора Simple Smile

Май другата седмица ще си го оставя дребния в нас. С тия грипове пак и вируси..Не ми харесва хич тая година.

Вие питки правите, сладки, пици.. А аз днес си взех бананова бебешка каша 🤐 Така ми се дояде и викам айде..кво толкова😁
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия