Раждане във II САГБАЛ Шейново (2 тема)

  • 66 275
  • 815
# 360
На мен акушер Жени Коричкова ми направи феноменално впечатление. Не знам обаче дали работи по избор или само с късметлийките, които ѝ се паднат на смяна.
Виж целия пост
# 361
На мен ми се падна Жени Коричкова, уникална жена. Но по-скоро усетих подкрепата й като морална и майчинска. Когато нещата се закучиха, докторите си влязоха в действие. Така че, моят съвет е -избор на лекар. Аз нищо не избирах и съм супер доволна и така. Но питате кое от двете, затова мисля лекар.
Виж целия пост
# 362
Аз също съветвам да имате избор на лекар. При мен акушерката си вършеше прекрасно работата, но при усложнение-лекарят е важен. При мен д-р Велев постоянно идваше и проверяваше процеса.
Виж целия пост
# 363
Здравейте. Досега не се бях интересувала от болницата, но попаднах на лекция на др. Иван Вецев и много го харесахме с мъжа. Искам да попитам за впечатления от него.. За естествено раждане и секцио. Практикува ли метода Щарк? Или само др. Велев го прави?
Дали ако не съм се следила там, мога да отида след 30 и някоя седмица за запис на тонове и съответно да раждам при Вецев? Дали ще ме приеме, не знам даже как става този избор на екип..
Следя се в Токуда заради рискова бременност, но за самото раждане харесахме този доктор.
Виж целия пост
# 364
Здравейте, не смятам да правя избор на екип, смятам когато му дойде времето да отида и да родя, все пак си плащам здравни осигуровки не само “малцинството” да дундуркат. Казаха ми че
Принуждават дори да си отишъл по спешност да си платиш екип.
Има ли мама която наскоро е родила да каже дали е вярно това което ми казаха.
Виж целия пост
# 365
Не е вярно!Родих април.Март лежах в родилно отделение.Масово идваха и раждаха жени без избор на екип.

quote author=Djulcho link=topic=1185691.msg41524921#msg41524921 date=1602275776]
Здравейте, не смятам да правя избор на екип, смятам когато му дойде времето да отида и да родя, все пак си плащам здравни осигуровки не само “малцинството” да дундуркат. Казаха ми че
Принуждават дори да си отишъл по спешност да си платиш екип.
Има ли мама която наскоро е родила да каже дали е вярно това което ми казаха.
[/quote]
Виж целия пост
# 366
Според мен ако трябва да избирате, изберете лекар. Защото акушерката е важна, но лекарят следи раждането, преценя кога да се сложи успокойка (ако желаете), какви медикаменти да се дават, шие...
Виж целия пост
# 367
Нищо не плащаш, ако си без екип. Само упойката, ако се навият да ти сложат.
Докато аз лежах в родилното за задържане минаха много момичета без екип. На две от тях обаче им отказаха упойка и много се измъчиха. Едното роди естествено след повече от 20 часа мъки (може да има нисък праг на болка, не знам), другото пак след 20тина часа мъки, обаче секцио, защото така и не направи повече от 7см разкритие. И двете нищо не са плащали. И другите също.
Виж целия пост
# 368
Аз също съветвам да имате избор на лекар. При мен акушерката си вършеше прекрасно работата, но при усложнение-лекарят е важен. При мен д-р Велев постоянно идваше и проверяваше процеса.

Какво ще рече постоянно идваше и следеше процеса? Много притеснително ми звучи, а много се надявам да родя при него. Не е ли постоянно при раждащата? Може ли да разкажеш как премина целия процес?
Виж целия пост
# 369
Аз също съветвам да имате избор на лекар. При мен акушерката си вършеше прекрасно работата, но при усложнение-лекарят е важен. При мен д-р Велев постоянно идваше и проверяваше процеса.

Какво ще рече постоянно идваше и следеше процеса? Много притеснително ми звучи, а много се надявам да родя при него. Не е ли постоянно при раждащата? Може ли да разкажеш как премина целия процес?
Това аз, което видях докато бях в отделението никой доктор не стои до главата на родилката.Раждането може да продължи 6 часа ,докторите са в болницата просто свършват и нещо друго.А родилката се разхожда по коридорите,стълбите ,после влиза в родилна зала,там пак може да е на топка и чак в заключителния момент ляга на магарето.Само от близка приятелка,която ражда при др.Велев в събота знам,че той беше цял ден в болницата от 8 сутринта до 6 вечерта докато роди,просто не стои постоянно при нея.И да казват,че в точния момент доктора казва,кога да напъва и какво да прави.Момичетата,които са раждали естествено ще могат по-подробно да разкажат.
Виж целия пост
# 370
Аз ще бъда с избор на акушер и точно Жени Коричкова съм избрала. Страхотна жена. Имах няколко срещи с нея, относно раждането я питах какво ли не - тя ми обясни всичко подробно и ме успокои. Много мои приятелки са раждали при нея и абсолютно всички до една са много доволни. Simple Smile
Виж целия пост
# 371
Аз раждах над 30 часа, не се стигна до секцио. Двама лекари бяха при мен, 1 акушерка и 1 анестезиолог, защото имах упойка. Велев дойде накрая, без да съм плащала избор за нищо, защото явно стана по-сложно. Той каза на всички какво да правят , а именно да извадят бебето с вакуум. Вско завърши успешно. Всяко раждане е различно. Но наистина няма как 30 часа лекарите да са до теб. Процесът е дълъг - клизми, разходки, упойки, проверка на разкритие и тн. Но според мен в този момент и вие самата няма да искате някой да ви виси на главата непрекъснато.

Аз също съветвам да имате избор на лекар. При мен акушерката си вършеше прекрасно работата, но при усложнение-лекарят е важен. При мен д-р Велев постоянно идваше и проверяваше процеса.

Какво ще рече постоянно идваше и следеше процеса? Много притеснително ми звучи, а много се надявам да родя при него. Не е ли постоянно при раждащата? Може ли да разкажеш как премина целия процес?
Виж целия пост
# 372
Аз съм раждала нормално 2 пъти.при др.Велев с избор само на него. И двата пъти имах уникални акушерки, той си ги избира в екипа. Но наистина типа подкрепа е по-скоро майчински. Втория път едната направи някаква хватка и много ми помогна с нея по време на напъните и не получих разкъсвания. Доволна съм.
Лекарите няма как да са неотлъчно да главата ти, акушерката е, обаче. Моите раждания бяха сравнително бързи, на финалната права лекарят е там и през повечето време от 7 до 10см разкритие (към час ми отне) също беше при мен др Велев. И да не е там, хората ви следят и при нужда веднага ще го викнат, който и лекар да сте избрали. Подкрепям, че и Вие самата нямате нужда от висящ на главата Ви доктор нон-стоп.

Бих избрала лекар аз.
Виж целия пост
# 373
Имам предвид да докторът да е при мен по време на активната фаза на раждането откакто почнат напъните до финала. Дали ще излезе от стаята по това време?
Виж целия пост
# 374
Имам предвид да докторът да е при мен по време на активната фаза на раждането откакто почнат напъните до финала. Дали ще излезе от стаята по това време?
В активната фаза никой лекар няма да напусне стаята Simple Smile Качат ли ви на магарето, най-много да извикат и още някого при нужда. Но в този момент не се разхождат лекари и акушерки просто така, спокойно Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия