Всичко за семейните добавки за деца (детски): въпроси, отговори, получаване - 38

  • 60 081
  • 736
# 225
В Габрово има превод на детски
Виж целия пост
# 226
Велико Търново, днес има детски.
Виж целия пост
# 227
Бургас - също има.
Виж целия пост
# 228
Здравейте, може ли някоя добра мама от Бургас да ме упъти къде са преместили социалното, което се намираше в бл.49 в ж.к.''Славейков''...за първи път от 10 години имам право на детски, а не знам къде да подам документи...Благодаря!
Виж целия пост
# 229
Здравейте, може ли някоя добра мама от Бургас да ме упъти къде са преместили социалното, което се намираше в бл.49 в ж.к.''Славейков''...за първи път от 10 години имам право на детски, а не знам къде да подам документи...Благодаря!
В блока, който е след подлеза на Младост, точно до Химията. С лице към блока инс гръб към зала Младост се падат в дясната част на блока.
Виж целия пост
# 230
Здравейте, може ли някоя добра мама от Бургас да ме упъти къде са преместили социалното, което се намираше в бл.49 в ж.к.''Славейков''...за първи път от 10 години имам право на детски, а не знам къде да подам документи...Благодаря!
В блока, който е след подлеза на Младост, точно до Химията. С лице към блока инс гръб към зала Младост се падат в дясната част на блока.
По описанието това е бл. 53 в Изгрев. Там е АСП от години.
Виж целия пост
# 231
Благодаря ви, прекрасни сте!
Виж целия пост
# 232
Здравейте, в случай, че към момента семейство получава 80% от помощта, но с вдигане на подоходния критерий от януари се класира за 100% наново ли се подават всички документи, или само ново заявление като промяна на обстоятелство?
Виж целия пост
# 233
Здравейте, в случай, че към момента семейство получава 80% от помощта, но с вдигане на подоходния критерий от януари се класира за 100% наново ли се подават всички документи, или само ново заявление като промяна на обстоятелство?
Отговорих ви в другата тема. Нищо не подават, получавате си 80% до края.
Виж целия пост
# 234
Здравейте, в тази полезна тема ! Нахлувам със следния въпрос : досега не съм получавала детски и не съм подавала декларация за отпускане на детски надбавки. Слушам напоследък за увеличаване прага на подоходния критерий и най -вероятно ще мога да получавам % от детските. Въпросът ми е : това увеличение от 01.01.21г. ли ще влезе в сила, и ако да, кога мога да подам декларацията ? Служебната бележка от работодателя за периода 01.01.2020-31.12.2020 ли ще бъде? А какво става, ако през календарната 2021г. дохода ми нарасне и не поподам в критериите за детски - спират ли ми ги ? Благодаря, предварително?
Виж целия пост
# 235
Здравейте, в тази полезна тема ! Нахлувам със следния въпрос : досега не съм получавала детски и не съм подавала декларация за отпускане на детски надбавки. Слушам напоследък за увеличаване прага на подоходния критерий и най -вероятно ще мога да получавам % от детските. Въпросът ми е : това увеличение от 01.01.21г. ли ще влезе в сила, и ако да, кога мога да подам декларацията ? Служебната бележка от работодателя за периода 01.01.2020-31.12.2020 ли ще бъде? А какво става, ако през календарната 2021г. дохода ми нарасне и не поподам в критериите за детски - спират ли ми ги ? Благодаря, предварително?

Не ги спират... През 2022г. когато ще подаваш отново декларация, ако надвишаваш сумата ще имаш отказ.
Виж целия пост
# 236
Здравейте , надявам се , че поставям въпроса си в правилната тема ... В момента съм регистрирана в БТ и взимам обезщетение по  чл.54а от КСО . Срока за получаване изтича в края на годината . Имам малко дете на 2 години . Освен критичната ситуация в момента , това също се оказва проблем за бъдещите работодатели . Та въпроса ми е - когато изтече обезщетението , какво мога да предприема - имам ли право на някакво друго . Ще бъда много благодарна ако някой сподели насоки , че с НОИ и БТ , както и в Агенцията по заетостта , комуникацията е доста неясна и трудна .  В случая сумите от обезщетението ли се приемат за доход през последните месеци ? Детето посещава ясла , ако това има значение , а мен ме съкратиха от работа при изтичане на майчинството . С баща му не живеем на един адрес , т.е. само моят доход ли се смята и при положение , че досега е било обезщетение , което приключва другия месец . Благодаря предварително ...
Виж целия пост
# 237
Здравейте,моето бебче се роди този месец ,та исках да питам кога мога да пусна декларацията за детски надбавки и еднократната помощ.Може ли да ги пусна сега или трябва да изчакам следващия месец?
Виж целия пост
# 238
Здравейте,моето бебче се роди този месец ,та исках да питам кога мога да пусна декларацията за детски надбавки и еднократната помощ.Може ли да ги пусна сега или трябва да изчакам следващия месец?
Подава се най-рано в месеца, следващ този на раждането на детето.
Виж целия пост
# 239
Здравейте , надявам се , че поставям въпроса си в правилната тема ... В момента съм регистрирана в БТ и взимам обезщетение по  чл.54а от КСО . Срока за получаване изтича в края на годината . Имам малко дете на 2 години . Освен критичната ситуация в момента , това също се оказва проблем за бъдещите работодатели . Та въпроса ми е - когато изтече обезщетението , какво мога да предприема - имам ли право на някакво друго . Ще бъда много благодарна ако някой сподели насоки , че с НОИ и БТ , както и в Агенцията по заетостта , комуникацията е доста неясна и трудна .  В случая сумите от обезщетението ли се приемат за доход през последните месеци ? - ДА Детето посещава ясла , ако това има значение , а мен ме съкратиха от работа при изтичане на майчинството . С баща му не живеем на един адрес , т.е. само моят доход ли се смята и при положение , че досега е било обезщетение , което приключва другия месец . Благодаря предварително ...
Имате право на детски, ако се вмествате в подоходния критерии.
Други помощи...влезте в страницата на Агенция социално подпомагане и там са описани.
За детските се взима само вашия доход, щом не сте на един и същи настоящ адрес. За месеците с обезщетение, да, самото обезщетение се смята за доход.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия