Декември 2020 - Тема 1

  • 24 626
  • 733
# 270
Нямам абсолютно никакви симптоми. И мен малко ме притеснява това. Но няма какво да направя. Ще поживеем, ще видим.
Виж целия пост
# 271
Здравейте момичета, първо да пожелая на всички за Коледа да гушкат пухкави бебчета.
Сега малко да се представя, на 25г. съм и от февруари месец с мм решихме да започнем опити. Последният ми цикъл беше на 09.03, вчера трябваше да ми дойде. Сутринта направих тест и второта чертичка се показа веднага но е бледа, ще направя още един и след това ще звънна на лекарката.
Виж целия пост
# 272
Имах едно нещо като лекооо гадене, ама дори не гадене, ами усещането преди това. Няколко дена беше така около очакваната дата на МЦ, след това всичко отшумя. Единствено имам болки ниско долу, но пак не постоянно.
Не съм имала с предишната бременност, а с биохимичната имах леко гадене и изведнъж всичко спря, явно тогава и е приключила. Някъде 10 дена след датата на МЦ.
Виж целия пост
# 273
Аз да се оплача , че гърдите си ме болят все така. А през нощта не можах да спя от някакво като дразнене , все едно имах киселина в стомаха точно под гърдите.  Станах да пия сода , но не помогна много. Не си го обяснявам ако са киселини само в стомаха защо не помогна содата?
Виж целия пост
# 274
Имах едно нещо като лекооо гадене, ама дори не гадене, ами усещането преди това. Няколко дена беше така около очакваната дата на МЦ, след това всичко отшумя. Единствено имам болки ниско долу, но пак не постоянно.
Не съм имала с предишната бременност, а с биохимичната имах леко гадене и изведнъж всичко спря, явно тогава и е приключила. Някъде 10 дена след датата на МЦ.

Кога разбра че е била биохимична бременноста? Sad
Виж целия пост
# 275
Имах едно нещо като лекооо гадене, ама дори не гадене, ами усещането преди това. Няколко дена беше така около очакваната дата на МЦ, след това всичко отшумя. Единствено имам болки ниско долу, но пак не постоянно.
Не съм имала с предишната бременност, а с биохимичната имах леко гадене и изведнъж всичко спря, явно тогава и е приключила. Някъде 10 дена след датата на МЦ.

Кога разбра че е била биохимична бременноста? Sad

Получих леко зацапване кафеникаво, на 7 ден след датата на мц, отидох на преглед и ме се видя нищо, но предвид, че беше наситина рано било възможно. Направихме и кръвен тест за ЧХГ , резултатът беше една идея нисък, но допустимо добър. Така си останах с леееко зацапване и след 48 часа, направихме и второ ЧХГ, което вече беше спаднало драстично. На прегледа продължаваше нищо да не се вижда, което беше и добре, защото не е била извънматочна. Ден след това, си ми “дойде” с пълна сила...
Всичко се изчисти само.
Виж целия пост
# 276
Момичета, регистрацията за ЖК се извършва през 12-13г.с нали така? Обаче г.с се броят от последната менструация или реално определената седмица от прегледа при лекар? Не мога да разбера
Виж целия пост
# 277
Момичета, регистрацията за ЖК се извършва през 12-13г.с нали така? Обаче г.с се броят от последната менструация или реално определената седмица от прегледа при лекар? Не мога да разбера
Със сигурност ще минем и през тази тема, но официалният термин е само един и се определя спрямо първият ден на последната менструация, който се води и първи от бременността. Така че да, при първия ден закъснение вече сме 4 седмица и първият месец от бременността е минал . Иначе към края на трети месец ( 11 -12 седмица) се записваме на ЖК и се пускат първите изследвания Simple Smile
Виж целия пост
# 278
Доста е объркано значи. По приложенията ми показва 7г.с , на 10 дни закъснение , но реално сигурно съм по-назад. Изчаквам с лекаря, защото не искам вагинален ехограф пък ще видим към края на месеца живот и здраве ще отида.
Виж целия пост
# 279
Доста е объркано значи. По приложенията ми показва 7г.с , на 10 дни закъснение , но реално сигурно съм по-назад. Изчаквам с лекаря, защото не искам вагинален ехограф пък ще видим към края на месеца живот и здраве ще отида.

Не ни трябвало, така са ти показва. Т.е ако си въвела всичко точно приложенията си следват общоприетите правила.
Аз ползвам две приложения за бременност и едно с което съм си следяла цикъла, а сега има и режим бременност, всичките показват точно каквото трябва.
Виж целия пост
# 280
Въвела съм дата на последен цикъл както си беше 23.02 . Едното ми показва 7ма седмица , а другата 6+ 3дни.  Други данни не ми е искало. Реално не знам дали е така , защото още не съм била на лекар, но предполагам че съм по назад


.

Виж целия пост
# 281
Аз да попитам някоя от вас дали е излезнала болничен, аз съм на лекар в петък и ако всичко е наред мисля да го питам за болничен. Сега се водя неплатена отпуска ,но ми е нужен болничен, за да не ме освободят от работа .
Виж целия пост
# 282
Въвела съм дата на последен цикъл както си беше 23.02 . Едното ми показва 7ма седмица , а другата 6+ 3дни.  Други данни не ми е искало. Реално не знам дали е така , защото още не съм била на лекар, но предполагам че съм по назад


.


Всъщност през 6 + 3 , ти караш седма седмица. Това е завършена шеста седмица и три дни от следващата
Виж целия пост
# 283
Въвела съм дата на последен цикъл както си беше 23.02 . Едното ми показва 7ма седмица , а другата 6+ 3дни.  Други данни не ми е искало. Реално не знам дали е така , защото още не съм била на лекар, но предполагам че съм по назад


.


Всъщност през 6 + 3 , ти караш седма седмица. Това е завършена шеста седмица и три дни от следващата

Точно така, реално е вярно.
Има опция в апликацията да задаваш текуща или завършена седмица. От това идва разминаването.
Всичко си е точно. А лекарят измерва в седмици спрямо размера на плода, което не винаги съвспада с реалната седмица в която си.
Виж целия пост
# 284
Здравейте, записвам се и аз с положителен тест и термин 15.12.
Това е шеста бременност за мен, имам три, живи и здрави деца, едно мъртво раждане и един спонтанен аборт в 12 седмица. Изобщо биографията ми като инкубатор е дълга и разнообразна. Сега отново имам куп притеснения, все пак съм на 42 г.
Успех на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия