Трудова борса и обезщетения - 4

  • 29 603
  • 766
# 150
А физически как би се осъществило това с подаването на документите в БТ? Те са три неработни дни, кога точно ще стане? И защо е това притеснение, че ще има прекъсване на стажа?
Виж целия пост
# 151
А физически как би се осъществило това с подаването на документите в БТ? Те са три неработни дни, кога точно ще стане? И защо е това притеснение, че ще има прекъсване на стажа?

Евентуално онлайн. Чакането по опашки за 3 неработни дни би било безумение.

Чуденката е, дали тези 3 дена и прекъсването на стажа могат да окажат някакъв негативен ефект върху работника след време (пенсия и т.н.)? Не съм много наясно със ситуацията, затова ми се иска да я огледам от всички страни, за да не се пропусне нещо важно.
Виж целия пост
# 152
Онлайн на 30-ти вечерта или през някой от неработните дни. И в БТ кога ще обработят данните? В най-добрия случай - в следващия работен, т.е. 4-ти май. Когато пък ще трябва да се подават документи, че е започната работа. Satisfied Да не говорим, че подаденото онлайн заявление за регистрация може и да не е обработено.

Аз изобщо не мисля, че това "прекъсване" от три неработни дни (единият от които е официален празник) би имало някакво значение. Най-много преди пенсиониране да се наложи да се изработят. Joy
Виж целия пост
# 153
Хората имат липсващ стаж с години, ти за някакви 3 дни се тревожиш. Няма никакъв проблем прекъсването. За здравните пък съвсем. Не си длъжна да плащаш за пълен месец, имаш си платени от работодател.
Виж целия пост
# 154
В тази връзка да попитам -
До 16.08. съм на борсата, означава ли това, че ако през август не успея да започна нова работа, здравна вноска ще дължа от септември, за август е покрита?
Виж целия пост
# 155
DamaPika, DeVa®, благодаря за отговорите!
Виж целия пост
# 156
В таза връзка да попитам -
До 16.08. съм на борсата, означава ли това, че ако през август не успея да започна нова работа, здравна вноска ще дължа от септември, за август е покрита?

Да.
Виж целия пост
# 157
В таза връзка да попитам -
До 16.08. съм на борсата, означава ли това, че ако през август не успея да започна нова работа, здравна вноска ще дължа от септември, за август е покрита?

Да.
Аз бих проверила края на септември, дали нямам някакво задължение за половината месец.
Виж целия пост
# 158
Няма такова нещо като здравни осигуровки за половин месец. И един работен ден да имаш в месеца, за него ще бъде платена здравноосигурителна вноска и се счита, че е платена за месеца.
Преди години имах такъв случай, само дето работните дни бяха "цели" три. След това проверявах в сайта на НАП - беше си отразен месецът с платена вноска.
Виж целия пост
# 159
И аз така знам.
Достатъчно е да имаш платени осигуровки за няколко дни, не е нужно за пълен месец.
В случая тя е на борсата до 16, няма да плаща за останалите дни.
Виж целия пост
# 160
Да, те не се отразяват със стойности, а като платена - неплатена.
Виж целия пост
# 161
Подтвърждавм с личен пример - имам ЗО от бившата  работа до 10.01.2020
След това не работя, и в сайта на НАП нямам липсваща ЗО за месеца.
Преди малко проверих.
Виж целия пост
# 162
Никой ли все още не е подал заявление към НОИ за изплащане на обезщетение онлайн? Какви документи се изискват?
Виж целия пост
# 163
Всичко се попълва онлайн , като се прикачва единствено заповедта за освобождаване.
Виж целия пост
# 164
Имат - 4 месеца х 9.00 лв на работен ден. Но само ако са внасяли осигуровки 12 месеца, в последните 18.

В случай,че човек е работил през последните 18м. ,само 10-11месеца,полага ли му се някакво обезщетение?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия