Клуб на храбрата шивачка - 22 тема

  • 52 315
  • 837
# 525
Благодаря! Пише, че са изрезки от слингов плат жакард. Някои от тях са двулицеви.

предложението е интересно, но
Скрит текст:

26 лева за килограм изрезки, които не знаеш дали ще си паснат цветово.

при 300гр. на кв. метър, 1 кг са 3 кв. метра ако долепиш изрезките една до друга.

1 линеен метър, при ширина 1,8  метра за 11 лева. то значи 22 лева за 3,6 кв.метра

има и 1 л. м. при ширина 2,40м за 24 лева. тук
Виж целия пост
# 526
Добри, и на мен ми направи впечатление, че са много скъпи тези изрезки. Още повече, че има и 9% свиваемост. Значи, за да имаш метър изделие, трябва да сложиш 110 см. дължина,  заради свиването. Ако е някакъв пачуърк, още доста см ще влязат в тегелите за зачистване и съединяване.
Виж целия пост
# 527
Не ги разбирам тези неща все още, но чета и гледам как се шие и дали сега или по-късно, смятам да опитам. Видях ги и предложението ми се стори интересно, още повече, че нямам намерение да сътворявам големи неща от тях.
Виж целия пост
# 528
Simple Smile все някога трябва да се опита.
като си ги поръчаш покажи да видим какви разцветки са. Simple Smile

не мога да не споделя тази находка. Simple Smile
не ми трябва, а така ме привлича...

Виж целия пост
# 529
Здравейте отново!
Бих искала да попитам, знаете ли дали някъде в България и из интернет пространството ни се продава мек велкро плат или въобще меко велкро? Бих искала да направя елементи които да могат да се залепят върху голяма текстилна повърхност, не само на определено място. Приветствам и идеи за еквивалентни решения.
Благодаря за вниманието!
Виж целия пост
# 530
Извинявам се за двойния пост, но и във връзка с проблема ми със скоростта на машината ми попадна нещо-едно видео в което един човек обяснява, как контролира скоростта на базов модел Janome с превключвател димер. Някой дали е пробвал подобен метод? Човека казва, че за толкова години, това не му е развалило машината.
Виж целия пост
# 531
...Бих искала да направя елементи които да могат да се залепят върху голяма текстилна повърхност...
Попитай дамите в тази група:
https://m.facebook.com/groups/662880880541746/?ref=group_browse
Виж целия пост
# 532
Здравейте отново!
Бих искала да попитам, знаете ли дали някъде в България и из интернет пространството ни се продава мек велкро плат или въобще меко велкро? Бих искала да направя елементи които да могат да се залепят върху голяма текстилна повърхност, не само на определено място. Приветствам и идеи за еквивалентни решения.
Благодаря за вниманието!

ако на гърба на елемента зашиеш велкро лентата с кукичките (май тя се води мъжка), а основния ти материал е рехав, няма ли да стане?

довечера ще опитам дали "мъжко" велкро залепва върху полар, филц и микрофибър.
върху вълнеи якета, хавлиени кърпи и чорапогащници Wink залепва със сигурност. Simple Smile
Виж целия пост
# 533
Има филц който се ползва под седалки на велкро . Също и материя тип полар ,но по тънката и я има в различни цветове  също лепи добре. Може с парче от боцкавото велкро да пробваш в магазина.
Виж целия пост
# 534
Модераторите да ме извинят, но това съобщение не търпи отлагане и затова ще си позволя два последователни поста. Всички дами, които все още нямат тази най-големейша приятност наречена оверлог, да се чувстват уведомени, че на 17 число, събота, тойзи месец, в 8 часа ще има митинг събрание пред ЛИДЛ с основна точка, покупка на четириконечен оверлог. Той е по-старият, но според мен по-добрият модел. Първо защото е с по-евтините ножове поставени както на индустриалните и работи с обикновени игли. Новият модел работи с игли за покривна машина и е по-капризен с оплакване от пропуски на бодове. При този модел няма такива глезотии и си работи дори и с много дебели материи безпроблемно. Забравяте за ядене, пиене и прочие глезотии, прибирате 330 пари от семейната каса без благоверният да разбере и да сте цъфнали и вързали на уречения ден, час и място! Подострете ноктите, наточете зъбите и ако някоя мома се опита да ви измъкне под носа кашона, вкарайте ги в действие! Тази седмица ще има  бобини, та грабясвайте няколко комплекта по 4 броя!
Виж целия пост
# 535
Хахаха, точно влязох да питам струва ли си да се взима този оверлог Simple Smile Благодаря, elektrichar!
Виж целия пост
# 536
elektrichar, този lidl-ски не е ли копие на моя Singer? 🤪
Виж целия пост
# 537
Тази седмица ще има  бобини, та грабясвайте няколко комплекта по 4 броя!
Как изглеждат бобините? Simple Smile
Виж целия пост
# 538
Бобините са големи макари с повече метри конец, известни още като конуси.
Тез лидълските нещо ми малее метража за таз цена. Не знам и какво е качеството на конеца, не съм ги ползвала.
Ако не шиете много, за оверлога може да ползвате и макари.
Виж целия пост
# 539
Бобините са големи макари с повече метри конец, известни още като конуси.
Тез лидълските нещо ми малее метража за таз цена. Не знам и какво е качеството на конеца, не съм ги ползвала.
Ако не шиете много, за оверлога може да ползвате и макари.
Много благодаря Flowers Hibiscus
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия