Консултации с аюрведа специалист

  • 164 190
  • 949
# 330
Здравейте.
Как мога да се свържа с Вас на лично?Живея в чужбина и скоро нямам път към БГ.
Благодаря!

Платформата позволява изпращане на лични съобщения, направете го.
Виж целия пост
# 331
Здравейте, доктор Викторов! Искам да попитам дали може да ми дадете съвет за облекчаване на алергичен ринит и алергични асматични пристъпи.Алергията ми се приявява от домашен прах и акари,мухъл плесен…без храни за сега.Мога ли чрез аюрведа да намаля симптомите.
И дали куркумата помага по някакъв начин за намалянето на отока като се приема продължително време и дали мога да я комбинирам и със други неща.
Благодаря ви предварително!

Здравейте, не съм доктор, занимавам се с Аюрведа Simple Smile

Можете да облекчите значително алергичния ринит със следните неща:
1. Гилой: 2 х 2 капс, след храна, поне 3-4 месеца
2. Амалаки: 3 х 1 капс, след храна; неогр. време
3. Вит.С: 2 х 500 мг, след храна; 2 месеца прием, 1 месец почивка; 2-3 курса
4. Спрете всякакви пушени меса и риби, консервирани храни, луканки, суджуци и подобни, червено вино
5. Яжте само прясно приготвена храна, не от предния ден или от хладилник
6. Вечеряйте символично и рано (до 19 ч) и не яжте нищо след това до лягане за сън (22:30 ч най-късно)
6. Ходете пеш поне 5-6 км (8-10000 крачки) дневно

Споделете отзиви след 1-2 месеца спазване на тези препоръки.
Виж целия пост
# 332
Здравейте,
Бихте ли ми препоръчали добавки за потискане на апетит, за превенция против кисти на яйчниците и за стимулиране на паметта?
Освен това Гилой подходящо ли е за дете на 13 години, страдащо от екземи по ръцете?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 333
Здравейте искам да попитам златен корен става ли за стрес за депресия ми го препоръча ха искам да попитам дали и сваля килограми?
Виж целия пост
# 334
Здравейте,
Бихте ли ми препоръчали добавки за потискане на апетит, за превенция против кисти на яйчниците и за стимулиране на паметта?
Освен това Гилой подходящо ли е за дете на 13 години, страдащо от екземи по ръцете?
Благодаря предварително!

Здравейте, ще ви отговоря отзад-напред:

Гилой е подходящ за дете на 13 г, но освен него е добре да спрете всякакви млечни продукти, а хлябът да е само с квас, никакъв друг глутен.

Ментат е подходящ за усилване на паметта, а относно яйчниците и апетита е добре да си направите пълни изследвания на щитовидната жлеза и да включите някакъв спорт поне по час дневно, поне 3 пъти седмично. Водни спортове не са подходящи.
Виж целия пост
# 335
Здравейте искам да попитам златен корен става ли за стрес за депресия ми го препоръча ха искам да попитам дали и сваля килограми?

Да, помага при психически проблеми, но няма отношение към теглото. За последното - по-малко и качествена храна и повече движение, най-вече ходене пеш.
Виж целия пост
# 336
Здравейте,
Бихте ли ми препоръчали добавки за потискане на апетит, за превенция против кисти на яйчниците и за стимулиране на паметта?
Освен това Гилой подходящо ли е за дете на 13 години, страдащо от екземи по ръцете?
Благодаря предварително!

Здравейте, ще ви отговоря отзад-напред:

Гилой е подходящ за дете на 13 г, но освен него е добре да спрете всякакви млечни продукти, а хлябът да е само с квас, никакъв друг глутен.

Ментат е подходящ за усилване на паметта, а относно яйчниците и апетита е добре да си направите пълни изследвания на щитовидната жлеза и да включите някакъв спорт поне по час дневно, поне 3 пъти седмично. Водни спортове не са подходящи.

Благодаря Ви за отговора! Изследвам си редовно щитовидната жлеза, нямам проблеми с нея.
Виж целия пост
# 337
Виждам, че е изтрито нещо което не е за триене. Не се и съмнявам, че и това ще се изтрие.
Аз съм човек с воля!!! А беше посочено, че нямам такава и гадая.
При условие, че още 2007 г съм опитала това което ми се предлага тук за няколко месеца, пълно лишение от всичко  горепосочено, без ставане в 5,30.

И до днес съм се лишила от много от тези неща за винаги като прясно мляко, сирене и кашкавал. Други продукти не какви да е месо и хляб ги употребавам рядко, без залитане в тежки крайности.
На 48 килограмов човек се дадоха съвети да не преяжда.

Странно, на човек със същия проблем не му се даде съвет да спре всички млечни продукти, трябва да прави значително по малко крачки и явно може да яде традиционен хляб.
Какви ли са критериите, но не ме и интересуват. Не обиждайте хората за напред!
Виж целия пост
# 338
Искам да попитам понеже ми откриха висок тестостерон възможно ли е от него да съм напълняла ходих в 3 лаборатории в и 3те различно в рамус ми показа че не е висок правих го на 3ти ден от цикъла а пък в бодимед и кандиларов висок 3 и нещо какво да правя отделно правих инсулин изследване 15.80 отделно ми откриха липса на б12 и се чудя какво е захарта ми е добре 4.34 на гладно какво да правя?
Виж целия пост
# 339
Виждам, че е изтрито нещо което не е за триене. Не се и съмнявам, че и това ще се изтрие.
Васи модератора е изтрил мненията ви, не Емил Викторов. Явно според тях е имало някакво нарушение.
Виж целия пост
# 340
Виждам, че е изтрито нещо което не е за триене. Не се и съмнявам, че и това ще се изтрие.
Аз съм човек с воля!!! А беше посочено, че нямам такава и гадая.
При условие, че още 2007 г съм опитала това което ми се предлага тук за няколко месеца, пълно лишение от всичко  горепосочено, без ставане в 5,30.

И до днес съм се лишила от много от тези неща за винаги като прясно мляко, сирене и кашкавал. Други продукти не какви да е месо и хляб ги употребавам рядко, без залитане в тежки крайности.
На 48 килограмов човек се дадоха съвети да не преяжда.

Странно, на човек със същия проблем не му се даде съвет да спре всички млечни продукти, трябва да прави значително по малко крачки и явно може да яде традиционен хляб.
Какви ли са критериите, но не ме и интересуват. Не обиждайте хората за напред!

Явно имате излишно време и желание да се заяждате. Аз нямам нито едното, нито другото.
Хубав ден ви желая!
Виж целия пост
# 341
Искам да попитам понеже ми откриха висок тестостерон възможно ли е от него да съм напълняла ходих в 3 лаборатории в и 3те различно в рамус ми показа че не е висок правих го на 3ти ден от цикъла а пък в бодимед и кандиларов висок 3 и нещо какво да правя отделно правих инсулин изследване 15.80 отделно ми откриха липса на б12 и се чудя какво е захарта ми е добре 4.34 на гладно какво да правя?

Редно е да кажете какви са ви оплакванията първо. Освен напълняването, какви други оплаквания имате?
Виж целия пост
# 342
[ами оплакванията са ми постоянна умора зрението ми се замъгли изведнъж но ходих на офтоматолог каза че не е диабет имам слабост в пръстите доста и краката от време на време вдигах кръвно от време на време но сега не съм?
Виж целия пост
# 343
Здравейте, доктор Викторов! Искам да попитам дали може да ми дадете съвет за облекчаване на алергичен ринит и алергични асматични пристъпи.Алергията ми се приявява от домашен прах и акари,мухъл плесен…без храни за сега.Мога ли чрез аюрведа да намаля симптомите.
И дали куркумата помага по някакъв начин за намалянето на отока като се приема продължително време и дали мога да я комбинирам и със други неща.
Благодаря ви предварително!

Здравейте, не съм доктор, занимавам се с Аюрведа Simple Smile

Можете да облекчите значително алергичния ринит със следните неща:
1. Гилой: 2 х 2 капс, след храна, поне 3-4 месеца
2. Амалаки: 3 х 1 капс, след храна; неогр. време
3. Вит.С: 2 х 500 мг, след храна; 2 месеца прием, 1 месец почивка; 2-3 курса
4. Спрете всякакви пушени меса и риби, консервирани храни, луканки, суджуци и подобни, червено вино
5. Яжте само прясно приготвена храна, не от предния ден или от хладилник
6. Вечеряйте символично и рано (до 19 ч) и не яжте нищо след това до лягане за сън (22:30 ч най-късно)
6. Ходете пеш поне 5-6 км (8-10000 крачки) дневно

Споделете отзиви след 1-2 месеца спазване на тези препоръки.
А може ли тези билки да се приемат с други лекарства
Виж целия пост
# 344
[ами оплакванията са ми постоянна умора зрението ми се замъгли изведнъж но ходих на офтоматолог каза че не е диабет имам слабост в пръстите доста и краката от време на време вдигах кръвно от време на време но сега не съм?

Пуснете си пълни изследвания на щитовидната жлеза ако нямате.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия