Ще се ваксинирате ли - вие и/или децата - за Ковид-19, когато такава бъде пусната?

  • 380 938
  • 8 196
# 1 410
Черна Станция, аз лично предполагам, че баба Бети си е забила Астра Зенека Simple Smile Принц Чарлз каза, че чака нея, за да се ваксинира.
Виж целия пост
# 1 411
Само 2 неща ще цитирам и няма да коментирам:

Recombinant DNA (rDNA) molecules are DNA molecules formed by laboratory methods of genetic recombination (such as molecular cloning) that bring together genetic material from multiple sources, creating sequences that would not otherwise be found in the genome.

https://en.wikipedia.org/wiki/Recombinant_DNA#:~:text=Recombinan … in%20the%20genome.

MRC-5 (Medical Research Council cell strain 5) is a diploid cell culture line composed of fibroblasts, originally developed from the lung tissue of a 14-week-old aborted Caucasian male fetus.

https://en.wikipedia.org/wiki/MRC-5

И това с каква цел го даваш? Какво ни казва?
Виж целия пост
# 1 412

Аида, заповядай да ни обясниш, на нас, четящите с неразбиране, вместо да пишеш общи приказки. Любопитно ми е да те изслушам, ако разбира се има какво да кажеш!
Казах го - ваксините са разрешени за използване от ЕМА. Т.нар. условно разрешение не ги прави експериментални. Преди 2-3 страници се пусна линк на страницата на ЕМА с твърдението, че щом са условно разрешени, това означава, че не са разрешени. Което като се влезе в съответната страница и се попрочете това - онова, не излиза, че е верно. Който иска, да влиза да чете, какво да обяснявам аз.

Правиш ли разлика между одобрени и разрешени? Защото има. Ваксините са разрешени, но не са одобрени.
Виж целия пост
# 1 413
Скрит текст:
Дали ми харесва или не, без ваксини явно няма да се спре това чудо.
Това се опитват да ни внушат. Нямат идея колко пази ваксината, но имунитетът от прекараното заболяване  не бил траен. Сори, ама да не се окаже, че цялото бързане е сегашният вирус да не изчезне като SARS и MERS преди да са си продали ваксините.
А според вас, така като наблюдавате, ако наблюдавате, има ли шанс да изчезне вируса? И оставете България, вижте Англия? Вижте Германия, САЩ? Изчезна ли? Япония? Да продължавам да изреждам е безсмислено....

Ваксините СА продадени. Парите са платени от правителствата на държавите в ЕС, за хората са безплатни. Ако утре, Бум! изчезне вируса, всички държави, дори не само тези в ЕС, ще си останат с едно доволно количество ваксини, предплатени, защото в голямата си част така са финансирани компаниите, за да се действа бързо. А не да търсят 1 година финансиране и после още 1 да разработват и тества ваксини.
Учитива форма ли ползваш или ми пишеш в множествено число?
Ако не се поддържа истерията, данъкоплатецът може да започне да пита защо се пилеят ресурсите му.
Учтива форма, нещо непознато из форумните ширини.
За истерията си спестявам коментарите. 300 милиона за ваксини, 2 милиарда за изтребители. Истерия, сър.
Едната безстопанственост не отменя и не оправдава другата.
Виж целия пост
# 1 414
Само 2 неща ще цитирам и няма да коментирам:

Recombinant DNA (rDNA) molecules are DNA molecules formed by laboratory methods of genetic recombination (such as molecular cloning) that bring together genetic material from multiple sources, creating sequences that would not otherwise be found in the genome.

https://en.wikipedia.org/wiki/Recombinant_DNA#:~:text=Recombinan … in%20the%20genome.

MRC-5 (Medical Research Council cell strain 5) is a diploid cell culture line composed of fibroblasts, originally developed from the lung tissue of a 14-week-old aborted Caucasian male fetus.

https://en.wikipedia.org/wiki/MRC-5

И това с каква цел го даваш? Какво ни казва?

Дори и да не знаете английски език можете да ползвате онлайн преводач. В първия случай показва, че RNK си променя ДНК-то, а втория, че във въпросната ваксина на компанията А. се ползва белодробна тъкан от 14-седмични абортирани мъжки ембриони от кавказки тип.

Но, ако това не те притеснява си я ползвай ваксината, всеки си решава за себе си.
Виж целия пост
# 1 415
Правиш ли разлика между одобрени и разрешени? Защото има. Ваксините са разрешени, но не са одобрени.
Не прави. Проф. Сербезова обясни преди време за разрешението под условие. Прави се бързо, за срок от година и при оценка дали ползите надвишават вредите.
След него задължително тече дългата процедура на одобряване.
Ще потърся линк с обяснението.
Виж целия пост
# 1 416
Е щом Баба Бети се е ваксинирала, значи всичко е пефектно и няма от какво да се притесняваме, да запрятаме ръкавите, без повече излишни въпроси и съмнения Satisfied
Виж целия пост
# 1 417
Ирония, ирония, ама дали ще я рискуват нея?
Виж целия пост
# 1 418

Аида, заповядай да ни обясниш, на нас, четящите с неразбиране, вместо да пишеш общи приказки. Любопитно ми е да те изслушам, ако разбира се има какво да кажеш!
Казах го - ваксините са разрешени за използване от ЕМА. Т.нар. условно разрешение не ги прави експериментални. Преди 2-3 страници се пусна линк на страницата на ЕМА с твърдението, че щом са условно разрешени, това означава, че не са разрешени. Което като се влезе в съответната страница и се попрочете това - онова, не излиза, че е верно. Който иска, да влиза да чете, какво да обяснявам аз.

Правиш ли разлика между одобрени и разрешени? Защото има. Ваксините са разрешени, но не са одобрени.

Моля да ми разясниш разликата.

А междувременно не забравайте, че се намираме в условия на пандемия. И по този повод ето какво пише на страницата на ЕМА:

По време на пандемията на  COVID-19 условното разрешение за употреба на EMA се използва за ускоряване на одобрението на безопасни и ефективни лечения и ваксини срещу COVID-19  в ЕС.

Това е в съответствие със законодателството на ЕС, което предвижда условното разрешение за употреба да се използва като ускорено разрешение по време на извънредни ситуации в областта на общественото здраве, за да се ускори одобрението и да се спасят човешки животи.

Европейската агенция по лекарствата (EMA) играе важна роля за създаването, научната оценка, одобрението и мониторинга на ваксините COVID-19 в Европейския съюз (ЕС).

Ваксините за COVID-19 се разработват, оценяват и одобряват в съответствие с настоящите регулаторни насоки и законови изисквания.

Регулаторите могат да  одобрят ваксината само ако научната оценка на резултатите от тестовете покаже, че ползите от ваксината са по-големи от рисковете.

Условното разрешение дава гаранции, че одобрените ваксини:

- отговарят на строгите стандарти на ЕС за безопасност, ефикасност и качество;
- се произвежда и контролира в одобрени, сертифицирани съоръжения в съответствие с високите фармацевтични стандарти, които са съвместими с широкомащабна комерсиализация.

Условното разрешение за пускане на пазара е инструмент, който позволява на регулаторите да одобрят лекарство бързо и по прагматичен начин, когато има спешна нужда.


Та къде е разликата?
Виж целия пост
# 1 419
Защо предпочиташ тази на Астра? Аз не знам коя предпочитам.
Защото е с по-стара и изпитана технология, която е прилагана и преди. Руската ваксина е на същия принцип.
Едва ли обаче някой ще ме пита какво предпочитам. Така че в крайна сметка ще се ваксинирам с каквото ми се предложи.

Като гледах поръчаните количества, и Астра няма да те огрее скоро. Може би към края на 2021 ще има избор между 4-5 ваксини. Аз, понеже харесах Чавдар Ботев, ще следя споменатите от него ваксини.
Виж целия пост
# 1 420
Била е дубльорката и.
Богатите не си ваксинират децата.
Виж целия пост
# 1 421
белодробна тъкан от 14-седмични абортирани мъжки ембриони от кавказки тип
Ама, я по-добре да говорим за чиповете, моля ви 😅😅😅
Виж целия пост
# 1 422
Ирония, ирония, ама дали ще я рискуват нея?
Е за нея може и да е достатъчно безопасна, тя все пак наближава стотака и да е жива и здрава, но няма кой знае колко дълго бъдеще. Освен това е високо рискова от усложнения и смърт, поради същата тази напреднала възраст, докато аз или децата ми сме далеч от нейния риск поради ред фактори.
Виж целия пост
# 1 423
Била е дубльорката и.
Богатите не си ваксинират децата.

Еййй, все най-конспиративното търсите Simple Smile Дубльорка... Ако искат да лъжат могат много по-лесно да ползват плацебо - някакви витаминки там или физиологичен разтвор.
Виж целия пост
# 1 424
белодробна тъкан от 14-седмични абортирани мъжки ембриони от кавказки тип
Ама, я по-добре да говорим за чиповете, моля ви 😅😅😅

Не те разбирам честно. Пише си състава на самите ваксини и сам може да си го прочетеш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия