Ще се ваксинирате ли - вие и/или децата - за Ковид-19, когато такава бъде пусната?

  • 380 940
  • 8 196
# 1 395
Това казвам и аз. А със сигурност ще сме след столипиново и факултета.
В момента, цялата информация, която е налична - е на база предположения, да, научни такива. 100% сигурност няма кой да даде, предполагам, докато не са минали тези няколко години.

И не е никаква мантра, защото, да, след година вероятно или 1,5 г. изборът ще опре - ваксина или не. Тя ще е доброволна, но вероятно рискът от ковид ще си стои. Така че, да, в даден момент ще трябва да се направи и този избор. А може дори да е и по-скоро.

За маската, понеже сравняваш, имаше десетки (хиляди, милиони) специализирани сервизи, в които да се допиташ. Е, за ваксините, новите, май не е така Simple Smile
Виж целия пост
# 1 396
Защо предпочиташ тази на Астра? Аз не знам коя предпочитам.
Защото е с по-стара и изпитана технология, която е прилагана и преди. Руската ваксина е на същия принцип.
Едва ли обаче някой ще ме пита какво предпочитам. Така че в крайна сметка ще се ваксинирам с каквото ми се предложи.
Виж целия пост
# 1 397
Защо предпочиташ тази на Астра? Аз не знам коя предпочитам.
Защото е с по-стара и изпитана технология, която е прилагана и преди. Руската ваксина е на същия принцип.
Едва ли обаче някой ще ме пита какво предпочитам. Така че в крайна сметка ще се ваксинирам с каквото ми се предложи.
Вероятно и аз бих заложил на астрата, и е много вероятно точно тя да е останала като редът на обикновените хора.
Както се разбра, на този етап, от Модерна и Файзер (новите РНК ваксини) имаме поръчани количества за точно 750 хиляди души (1,5 млн дози).
Виж целия пост
# 1 398
Selective pressure се нар. всички променени условия, които водят до мутации. Недей да манипулираш смисъла
Искаш да кажеш, че ваксината не променя условията, така ли? Интересно.
Виж целия пост
# 1 399
Selective pressure се нар. всички променени условия, които водят до мутации. Недей да манипулираш смисъла

Мдам, попогледнах по диагонал, и не видях ваксината да оказва натиск за мутации, а че мутациите позволяват да бъде заобиколена ваксината. Което пак значи, че с повече ваксини ще има по-малко заболели и по-малка база за мутации, които а натиск или без, все ще са с вероятностен характер.
Виж целия пост
# 1 400
И аз това се чудя за избора. Значи, жените прекарват часове в чудене и истерии, когато си купуват най-простите обувки, а да не говорим да си изберат фризьорка и козметичка, обаче сега давай, юруш на каквото дадат за ваксина, а тези, които се чудят какво да правят, веднага стават невежи, необразовани, незнаещи, немислещи и всякакви от сорта.
Виж целия пост
# 1 401
Аз не съм специалист, но признавам - не бях чувал ваксината да натиска мутациите, и ако беше така, си мисля, че щяхме още да се борим с едрата шарка, да?

От 1967 г. СЗО предприема широкомащабна кампания за масова противовариолна ваксинация във всички страни по света като особено внимание се обръща на страните от Африка и Азия. Кампанията е със срок от 10 години като в резултат на нея последният случай на заразен по естествен път човек от щама на едрата шарка Variola minor е диагностициран на 26 октомври 1977 г. при Ali Maow Maalin, готвач в болница в Сомалия.[19] Две години преди това е регистриран и последният случай на заразен по естествен път човек от щама на едрата шарка Variola major. Това се случва през месец октомври 1975 г. на двегодишното момиче Rahima Banu от Бангладеш[20].
Виж целия пост
# 1 402
А, не, не, мислете и се образовайте. Но не пускайте избирателно от тук от там каквото сте чели недочели и чули недочули.
Дават се линкове за някакви статии, страници....., едно изречение е извадено от контекста, като вляза да чета, ами нищо общо.....
Ваксината била експериментална, защото била условно разрешена от ЕМА, тоест неразрешена....
При четене с разбиране обаче, на когото му се отдава, ми не било баш така....
Виж целия пост
# 1 403
Всъщност интеревала между двете дози на ваксината, създава среда, в която хем ще има съпротива срещу вируса, хем няма да е достатъчно силна. Защо вируса да не се промени и да заобиколи тази рехава защита!
Виж целия пост
# 1 404
Защото е мързелив. Ще се промени, когато не останат неваксинирани.
Тогава ще му се наложи да мутира.
Виж целия пост
# 1 405
Абе, и Бети се е ваксинирала, барабар с мъжа си Simple Smile

https://life.dir.bg/aktsenti/elizabet-ii-i-saprugat-y-byaha-imun … -sreshtu-covid-19
Виж целия пост
# 1 406
Не е и нужно. Всички съставки от кремчето ти за лице, червилата, шампоаните, фондьотена се абсорбират от кожата ти и циркулират в кръвообращението ти.

Глупости на търкалета! Опитай се да си инжектираш шампоан да видим какво ще ти се случи  Sweat Smile

А, не, не, мислете и се образовайте. Но не пускайте избирателно от тук от там каквото сте чели недочели и чули недочули.
Дават се линкове за някакви статии, страници....., едно изречение е извадено от контекста, като вляза да чета, ами нищо общо.....
Ваксината била експериментална, защото била условно разрешена от ЕМА, тоест неразрешена....
При четене с разбиране обаче, на когото му се отдава, ми не било баш така....

Аида, заповядай да ни обясниш, на нас, четящите с неразбиране, вместо да пишеш общи приказки. Любопитно ми е да те изслушам, ако разбира се има какво да кажеш!
Виж целия пост
# 1 407
Само 2 неща ще цитирам и няма да коментирам:

Recombinant DNA (rDNA) molecules are DNA molecules formed by laboratory methods of genetic recombination (such as molecular cloning) that bring together genetic material from multiple sources, creating sequences that would not otherwise be found in the genome.

https://en.wikipedia.org/wiki/Recombinant_DNA#:~:text=Recombinan … in%20the%20genome.

MRC-5 (Medical Research Council cell strain 5) is a diploid cell culture line composed of fibroblasts, originally developed from the lung tissue of a 14-week-old aborted Caucasian male fetus.

https://en.wikipedia.org/wiki/MRC-5
Виж целия пост
# 1 408

Аида, заповядай да ни обясниш, на нас, четящите с неразбиране, вместо да пишеш общи приказки. Любопитно ми е да те изслушам, ако разбира се има какво да кажеш!
Казах го - ваксините са разрешени за използване от ЕМА. Т.нар. условно разрешение не ги прави експериментални. Преди 2-3 страници се пусна линк на страницата на ЕМА с твърдението, че щом са условно разрешени, това означава, че не са разрешени. Което като се влезе в съответната страница и се попрочете това - онова, не излиза, че е верно. Който иска, да влиза да чете, какво да обяснявам аз.
Виж целия пост
# 1 409
Е, как е посмяла пък тя?!
Апропо, черна станция, пише ли някъде дали се е ваксинирала с Файзер или с английската Астра - зенека?
Може би това ще помогне и на нас, непринцовете, да решим този труден избор (не, че ще имаме кой знае какъв избор като му дойде времето).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия