Ще се ваксинирате ли - вие и/или децата - за Ковид-19, когато такава бъде пусната?

  • 380 857
  • 8 196
# 1 845
Скрит текст:
Това са глупости, ваксината не е жива за да заразява. В болницата, където работи ММ са се ваксинирали повечето и си ходят на работа, не съм чула да са разболяли някой.
Не знам кое са глупости, ваксината стимулира изработването на белтъци и човекът си заразява активно. Това не съм чула някой учен да го отрича. Въпросът е доколко са заразни ваксинираните - колкото безсимптомни преносители, или повече. Щото сега пък ако трябва да се ваксинираме, за да се пазим от вече ваксинирани, не съм съгласна....
В тази връзка, има ли изгледи да се одобри Спутник? Тя поне е класическа стара методика.
Да, РНК ваксините карат организма да изработи протеина на "шипчетата" на вируса, с които се захваща за клетката и вкарва вируса вътре, но няма как да бъде заразен човек, защото останалата част от вируса липсва, няма как да стане "цял вирус".
Изградения имунитет цели, при попадане на  вирус в  организма, той да не може да влезе в клетките и да започне да се "размножава", респективно да разболява.
Ако вируса мутира така, че се промени нещо в протеина на  "шипчетата", тогава би могло тази защита, да бъде преодоляна и човека да се разболее, въпреки, че е ваксиниран.
Виж целия пост
# 1 846
Това са глупости, ваксината не е жива за да заразява. В болницата, където работи ММ са се ваксинирали повечето и си ходят на работа, не съм чула да са разболяли някой.
Не знам кое са глупости, ваксината стимулира изработването на белтъци и човекът си заразява активно. Това не съм чула някой учен да го отрича. Въпросът е доколко са заразни ваксинираните - колкото безсимптомни преносители, или повече. Щото сега пък ако трябва да се ваксинираме, за да се пазим от вече ваксинирани, не съм съгласна....
В тази връзка, има ли изгледи да се одобри Спутник? Тя поне е класическа стара методика.
За Спутника не вярвам да я одобрят някога. Що не отидеш в Расия да си сложиш и после пиши как си ?
Виж целия пост
# 1 847
Тук е обяснено на достъпен език как работят РНК ваксините.

https://www.infoz.bg/world/7864-vaccine-coronavirus-covid-19
Виж целия пост
# 1 848
Това са глупости, ваксината не е жива за да заразява. В болницата, където работи ММ са се ваксинирали повечето и си ходят на работа, не съм чула да са разболяли някой.
Не знам кое са глупости, ваксината стимулира изработването на белтъци и човекът си заразява активно. Това не съм чула някой учен да го отрича. Въпросът е доколко са заразни ваксинираните - колкото безсимптомни преносители, или повече. Щото сега пък ако трябва да се ваксинираме, за да се пазим от вече ваксинирани, не съм съгласна....
В тази връзка, има ли изгледи да се одобри Спутник? Тя поне е класическа стара методика.
За Спутника не вярвам да я одобрят някога. Що не отидеш в Расия да си сложиш и после пиши как си ?
може и в Сърбия да идеш
Виж целия пост
# 1 849
Наша позната докторка каза, че след първата доза е спала почти 24 часа, с малки прекъсвания, защотото нямала сили да се надигне, но без никакви други симптоми. След втората доза - само лека болка около мястото на убождането.

Президентът каза, че е подсигурил още 200 милиона ваксини, които ще се доставят поетапно до началото на лятото и с тези досега - ще са достатъчни за две дози за всички. Ама като гледам ние къде сме в групите, надявам се да ни огрее някъде към есента.
Виж целия пост
# 1 850
brumm,Спутник,Астра Зенека са векторни ваксини,а противогрипните ваксини са протеинови,различни са.
Виж целия пост
# 1 851
...ваксината стимулира изработването на белтъци и човекът си заразява активно. ...
Защо пишете така двусмислено? Първото е вярно, но второто е под съмнение и в едно изречение излиза, че от първото следва второто.
ОК - не искате ваксина, но защо продължавате да пишете така, че да всявате страх и с някои похвати на недобре построени изречения, да заблуждавате хората.
Темата е важна за всички и не е добре да си правите такива експерименти. Забелязвам го във вашите постове и може би ще е по-добре да се обърне внимание на модератор, че умишлено пишете така, за да се подвеждат четящите.
Виж целия пост
# 1 852
Ето една статия от вчера за "провалът" на Израел.

https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/02/13/4174365_spad_i_na_zaraze … aneto_-_v_izrael/

С над 53% са спаднали новите случаи, с 39% - хоспитализациите и с 31 на сто - тежките форми на COVID-19 сред хората над 60 в периода между средата на януари и 6 февруари в Израел.

Други данни от изследователи в Израел, ваксинирал немалка част от населението си, сочат, че продуктът на "Пфайзер" и "Бионтех" ограничава разпространението на вируса и намалява вирусния товар.

Това са изводите на две, несвързани едно с друго, проучвания в страната, ваксинирала вече над половината от пълнолетните си граждани. Нито едно от тях все още не претендира за окончателност, данните предстои да бъдат проверени и екипите уточняват, че е нужно още време, но това са първите възможни картини на ефекта от ваксинирането.
Виж целия пост
# 1 853
brumm,Спутник,Астра Зенека са векторни ваксини,а противогрипните ваксини са протеинови,различни са.
Знам.
Виж целия пост
# 1 854
Ваксинираните заразяват, само ако са заразени преди или по време на поставянето на ваксината. Самата ваксина не е причина да имаш вирус в себе си, който да предаваш.
Виж целия пост
# 1 855
Лиляна, защо искате да потушите дискусията? А вие нали се ваксинирахте вече, защо не оставите такива като мен да изяснят колебанията си? С изявлението си, че пиша “неверни” неща, претендирате, че само Вашата истина е истина ли? Оставете хората да дискутират, все още не е забранено, поне официално.
Виж целия пост
# 1 856
Няма как ваксиниран да заразява заради ваксината. Той може да се зарази от друг човек, ваксината не предпазва от заразяване и предаване, а от тежко боледуване.
Виж целия пост
# 1 857
Аз истина нямам, аз имам решение за себе си и следя темата за някакви новини около ваксините. И не съм съгласна да бъдат пускани подвеждащи мнения. Ако и модераторите мислят като мен, ще вземат решение дали да ограничат подобни мнения или да ги оставят. Дискутирането не е забранено, но подвеждането и манипулирането на мнения е измама и не трябва да се допуска.
Няколко човека ви попитаха - какво имате предвид, като написахте това:
"..ваксината стимулира изработването на белтъци и човекът си заразява активно. ..."
Не отговорихте. Аз си направих изводите от липсата на отговор. Надявам се и останалите четящи също. И ако се повтарят такива подвеждащи мнения, ще трябва да потърсим помощ от администрацията на форума.
Виж целия пост
# 1 858
Ама потърсете, аз нямам нищо против. Това не виждам как ще помогне да се стигне до някакво изясняване на колебания, въпроси и притеснения на немалко хора, от които съм и аз. Тази тема тогава не знам каква й е целта. Да си честитите ваксинирането ли?
Виж целия пост
# 1 859
И пак не отговори какво имаш предвид с цитираното твърдение Laughing Кой и кога заразява активно и каква е връзката с ваксината? Колебанията са едно, много хора ги имат и не е повод за присмех. Обаче метнатите в пространството твърдения без последващо обяснение са съвсем друго.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия