Да преправим старите мебели с любов - тема 36

  • 76 706
  • 763
# 120
В деня на труда сътворих това.
Скрит текст:
Преди:


След:
Скрит текст:
Невероятна промяна, браво, а колко слоя боя сложихте, за да покрие толкова добре и разрежда ли се? А какъв лак или паста?
Обещах да снимам лака. Ето го.
Скрит текст:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 121
Здравейте. Имам си чисто нова маса с пейки, дървени, които са за външно ползване. Не ми се занимава с прибиране и изваждане всеки ден. С какво се обработва в такъв случай?
Казват ми да купя лак, но аз знам от Вас, че има и омасляване.
Прочетох и 2 мнения по-назад, но пак да питам.
С какво се маже, за да издържа на слънце и дъжд, какви са стъпките?
Търсех и клипчета, но на намерих, в началото на темата няма инфо, поне на мен не отваря онази таблица.
Виж целия пост
# 122
Sunny, само да уточня - това е лака, с който си запечатила столовете?
Виж целия пост
# 123
Sunny, само да уточня - това е лака, с който си запечатила столовете?

Да, с него ги запечатах.
Виж целия пост
# 124
Шаблони има и във Vintage room.

Мис, назад писах, че моите пейки са с Импрегнант на маслена основа на Бохемит, но изобщо не съм доволна как потъмняха.

Съни, страхотен е столът. И аз имам 4, които се каня да боядисвам, но не знам с кое е по-добре-дали алкидна боя или на водна основа?
Виж целия пост
# 125
Здравейте. Имам си чисто нова маса с пейки, дървени, които са за външно ползване. Не ми се занимава с прибиране и изваждане всеки ден. С какво се обработва в такъв случай?
Казват ми да купя лак, но аз знам от Вас, че има и омасляване.
Прочетох и 2 мнения по-назад, но пак да питам.
С какво се маже, за да издържа на слънце и дъжд, какви са стъпките?
Търсех и клипчета, но на намерих, в началото на темата няма инфо, поне на мен не отваря онази таблица.

При омасляването топиш парцалче/четка в маслото и нанасяш необходимите слоеве докато спре да попива.Нищо сложно.

Омасляване на дърво-има дори мнения от стара тема
Виж целия пост
# 126
Днес след кратко търсене се спрях на това и утре или в понеделник ще поръчам, защото не мисля, че по нашите магазини предлагат масла.
https://deplan.bg/bg/c/lakovi-pokritiya-47/maslo-za-drvo-timmer-750-ml-32236
По-бюджетно е, докато на Осмо са доста скъпи.
Пише, че се обновява на 1-2 години, значи няма нужда да купувам и лак.
Ще пробвам, пък каквото стане.
Благодаря за мненията. Simple Smile
Виж целия пост
# 127
Осмо е супер бюджетно. Една кутия стига за 25 квадрата.
Днес омаслих с топ ойл след снеговете това с 1 с.л. масло.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 128
Ау, Перуника, идвам ти на гости. Приготви люлка и за мен!
Много хубав двор и пейки. Добра идея ми даваш.
Виж целия пост
# 129
От много време ви следя и черпя идеи, за което благодаря. Показвам едно мое творение. Столовете бях правила с декупаж преди доста години. Сега свалих цялата тапицерия, смених седалката и дунапрена. Ползвах тебеширена боя на Лорка арт и тяхната вакса за финиш. Снимката е преди ваксата.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 130
Олеле забравих да отговоря за дамаските на Бибтекс. Ходих до магазина , работят, Дамаските са около 13 , 14, 15 лв. има и по -евтини зависи от десена.
Виж целия пост
# 131
Благодаря, Лина! Значи ще ги посетя!
Виж целия пост
# 132
Здравейте момичета,
Искам да ви питам, къде мога да намеря ратанови пръчки и ленти за ремонтн на прокъсан стол?
Виж целия пост
# 133
След като ви четох,четох и радвах на способните ви ръце и аз реших в свободното време да мъча едно шкафче и няколко стола.Леко ги изшкурках, после тебеширена боя, фина шкурка  и вакса. Благодаря ви за информацията споделена тук.
Скрит текст:
     
Скрит текст:
     
                                               
Скрит текст:
     
Виж целия пост
# 134
Ратан има в много сайтове, сещам се за goldwork.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия