Да преправим старите мебели с любов - тема 36

  • 76 697
  • 763
# 105
Съни, страхотен е стола, справила си се отлично, много елегантен се е получил бял и с тази красива дамаска!
Виж целия пост
# 106
В деня на труда сътворих това.
Скрит текст:
Преди:


След:
Скрит текст:
Невероятна промяна, браво, а колко слоя боя сложихте, за да покрие толкова добре и разрежда ли се? А какъв лак или паста?
Виж целия пост
# 107
Столът е чуден и с тази дамаска...
Виж целия пост
# 108
Sunny, страхотна промяна! Аз имам почти същите столове и много им се чудя. Шкури ли стария лак? Може ли да кажеш какъв точно лак използва? Дамаската как я смени?
Аз имам и друго питане. ☺
За стари соц. плочки /15/15см/в кухня какво ще ме посъветвате- тебеширена боя или боя за плочки? Чудя се дали да не сложа и някой принт: от този тип
Скрит текст:
 има различни размери, но пък вижте как са налепени плочките и не знам как ще изглежда.

Прикачвам и снимка на цялата кухня да добиете представа.

Приемам и други идеи.
Виж целия пост
# 109
Нищо не съм шкурила. 4 ръце положих, а лакът ще снимам по-късно.
Виж целия пост
# 110
Чуден стол, браво! Hug
А на алкидна боя защо слагаш и лак?
Виж целия пост
# 111
Бях решила,  че трябва да се запечата.
А за дамаската четох, че е добре да се махне старата. Обаче не знаех какво ще е състоянието на дунапрена и хубаво ги изпрах и сложих новата върху старата. Това са столове, които няма да се ползват често. Предполагам, че и така може.
Виж целия пост
# 112
Може ли някой по- запознат да ми каже как се процедира с боята за реновиране на плочки. По- точно ме интересува какво се случва със старите фуги, които попадат върху новия принт? Или се избира принт с размерите на плочката? А боята върху старите фуги- запечатва ли фугите?
Виж целия пост
# 113
Здравейте, кажете ми къде бъркам? Тебеширената боя я направих с латекс и гипс. Това е вратата боядисана с четка 2 пъти. Пробвах и с валяк дунапренен и обикновен, но не става с тях.
Според мен така се получава, когато латексът е некачествен или престоял на студено.
Остави да изсъхне  добре и мини с четка още една-две ръце. Ако има грапавини, зашкури леко с фина шкурка.
Виж целия пост
# 114
...
Скрит текст:
 
....

И аз си търся такива шаблони... тези от кой сайт са?!?
Виж целия пост
# 115
...
Скрит текст:
 
....

И аз си търся такива шаблони... тези от кой сайт са?!?
шаблони и други арт неща има на
www.lorkaart.bg
Виж целия пост
# 116
Скрит текст:
...
Скрит текст:
 
....

И аз си търся такива шаблони... тези от кой сайт са?!?
шаблони и други арт неща има на
www.lorkaart.bg
Благодаря...
Виж целия пост
# 117
Шаблоните са от Алиекспрес.
https://www.aliexpress.com/item/4000105831718.html?spm=a2g0s.893 … .0.43632e0ec2Vu6J
Виж целия пост
# 118
https://armstrongshop.com/category/207/shabloni-za-boi-i-pasti.html
И тук има шаблони....
Виж целия пост
# 119
DolliGi, иванита, благодаря...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия