Камъни в жлъчката - тема 7

  • 51 513
  • 842
# 360
За какво ти е придружител?
Имаш ли нужда или за да не си сама?

Аз когато бях имаше придружители ,но на баби над 80годишни...
Ами нямам нужда на 27 съм, но съм адски страхлива и по този начин се чувствам с идея по защитена. Хаха
Миличка, пак ти казвам, едва ли има по-страхлив човек от мен, освен това съм със страхова невроза. Нищо страшно не видях, нито ме е боляло чак толкова след операцията. Ставането е трудничко в началото и един съвет, който прочетох май тук в групата. Вземи си един дълъг шал и го завържи за долната табла на леглото, за да се хващаш за него. Някои болници имат дръжки, но ако няма трябва да викаш сестрите, а се сърдят.

За седмица всичко забравих, само в началото не можех да лежа настрани, само по гръб, но минава.

Станах след 4 чАса и ме раздвижиха и после обикалях коридорите и като дойдоха моите на свиждане седнахме на кафето, аз бях на края на март и едно хубаво време, всичко се забравя.

Сега май не дават свиждане, така четох някъде, но ще се справиш. Все пак само 3 дни са. Успех ти желая!
Виж целия пост
# 361
Да,шалът се оказа много удобно нещо за ставане 😁 /май мое “изобретение” беше🤔/
Също може да си вземете еспумизан или нещо подобно за подуването на корема и евентуални газове ...,не ,че трябва да се стиска човек,дори май е желателно да не се стиска,но на мен не ми беше ок и взех няколко..в стая имаше още две легла с пациенти...
Също шише с вода от тези спортните с повдигаща капачка и малък отвор.Удобно е и в легнало положение малко да си освежи човек устата,че не дават да се пие няколко часа,а и за след това е удобно.
Виж целия пост
# 362
За какво ти е придружител?
Имаш ли нужда или за да не си сама?

Аз когато бях имаше придружители ,но на баби над 80годишни...
Ами нямам нужда на 27 съм, но съм адски страхлива и по този начин се чувствам с идея по защитена. Хаха
Миличка, пак ти казвам, едва ли има по-страхлив човек от мен, освен това съм със страхова невроза. Нищо страшно не видях, нито ме е боляло чак толкова след операцията. Ставането е трудничко в началото и един съвет, който прочетох май тук в групата. Вземи си един дълъг шал и го завържи за долната табла на леглото, за да се хващаш за него. Някои болници имат дръжки, но ако няма трябва да викаш сестрите, а се сърдят.

За седмица всичко забравих, само в началото не можех да лежа настрани, само по гръб, но минава.

Станах след 4 чАса и ме раздвижиха и после обикалях коридорите и като дойдоха моите на свиждане седнахме на кафето, аз бях на края на март и едно хубаво време, всичко се забравя.

Сега май не дават свиждане, така четох някъде, но ще се справиш. Все пак само 3 дни са. Успех ти желая!
Честито да е, аз също имам страхова невроза. Откачам. Благодаря за съветите. Ще пиша след операцията наистина, за да кажа мнението си, надявам се да е за добро, че нямаме мехури. Пиете ли някакви ензими за храносмилането
Виж целия пост
# 363
Ензими аз не пия. Никой не ми казал. Но ако в групата споделят, че са полезни, бих си взела.
Виж целия пост
# 364
Здравейте, откриха ми камък в жлъчката и ми препоръчват операция. Изчетох почти всичко написано тук и благодаря  за споделентото, вече имам доста яснота по темата. Не съм от София. Насочила съм се към доц  Такоров от ВМА. Който се е оперирал при него може ли да ми кажете как да си запиша час за преглед, виждам, че във ВМА има поликлинка, там ли се правят предварителните прегледи. Ще съм благодарна да ме насочите.
Скоро мъжа ми прави операция при доцента. Ако искате ми пишете на лични да ви дам телефон, на който да си запазите час.
Неговата операция не е на жлъчка и честно казано не сме доволни от резултата, но доколкото знам на жлъчките е много добър Такоров.
Благодаря  djfeq
Виж целия пост
# 365
Знаете ли дали минералната вода влияе на жлъчката и как? Ходя често на минерален басейн дали ще има проблем?
Виж целия пост
# 366
Наскоро видях една статия с доц  Такоров и мисля, че в момента оперират ковид болни в клиниката, която ръководи.
Аз имах няколко леки кризи според мен по време на бременността.  Лекарите не ме отразяваха и казваха бебето е голямо и те рита.
Първият път от червено цвекло, така ме заболя, че си тръгнах от работа. Няколко пъти не можех да си поема въздух чак и отварях прозореца. Аз си усещах, че нещо не е наред, защото ми беше втора бременност.
Ако знаех, че имам камъни щях да ги махна преди бременността.
Виж целия пост
# 367
Поне лекарите уверяват, че може да родим и без мехур. Simple Smile
Виж целия пост
# 368
Здравейте
Случвало ли се е при някой от вас, които има камъни в жлъчката да ви се гади още от първата хапка храна? Но без повръщане.
Виж целия пост
# 369
Здравейте
Случвало ли се е при някой от вас, които има камъни в жлъчката да ви се гади още от първата хапка храна? Но без повръщане.
На мен ми се гади често през нощта.Събуждам се и ми е мн.лошо.Все мислех, че е от храна, а се оказа жлъчката.
Виж целия пост
# 370
Така беше и при мен. Гадене, точно преди ставане сутрин, без повръщане. След премахването на мехура,изчезна и проблема.
Виж целия пост
# 371
На мен лично не ми се е гадело никога, но  имам друг проблем. Освен отзад гърба, че боли и се разпространява към ръката и освен тежест отдясно.... Ново 20.  От четвъртък долу ниско в корема едно парене, вчера беше отзад към кръстта о бъбреците. Та утре пак дежурна ще ходя на лекар да се види дали е от жлъчката или друг орган. Вече съм като в задънена улица... Мани. Почне едно, после друго... Край няма
Виж целия пост
# 372
Поне лекарите уверяват, че може да родим и без мехур. Simple Smile
Няма никакъв проблем да се роди без жлъчен мехур. Махнаха ми жлъчката на 12.11.2018г, на 5.11.2019г родих дъщеря си. Нямах никакви проблеми пред бременността. Нямаше разлика между първата и втората ми бременност (имаше малка разлика, но не беше свързана с липсата на жлъчка). Ям всичко и не спазвам диета. Диета пазих само 1м, но и тя не беше кой знае колко строга. Втория месец ядях всичко без люто и пържено, а след 3м ям и тях. И през двете бременности съм пила само магнезии, нищо друго. И двете ми бременности завършиха със секцио. Секциото боли повече от операцията за жлъчка след нея почти нямах болки, а аз съм с нисък праг на болка.
На мен лично не ми се е гадело никога, но  имам друг проблем. Освен отзад гърба, че боли и се разпространява към ръката и освен тежест отдясно.... Ново 20.  От четвъртък долу ниско в корема едно парене, вчера беше отзад към кръстта о бъбреците. Та утре пак дежурна ще ходя на лекар да се види дали е от жлъчката или друг орган. Вече съм като в задънена улица... Мани. Почне едно, после друго... Край няма
Не знам дали сте с жлъчка или без, но аз имах същите проблеми преди да я махна. Също ме болеше и десния крак и таза. Като минах през херурга да насрочим операция ме пита имам ли някакви заболявания. Казах му, че нямам, но са ми се появили някой болежки за който ще ходя на лекар. Като му обясних за какво става въпрос ме посъветва да изчакам да мине операцията преди да тръгна по специалисти, защото тези болки са от жлъчката. Не му повярвах, но реших да го послушам. Не ми беше чак толкова зле, операцията беше скоро, а и не беше подходящ момент да отсъствам от работа. Оказа се прав, след като се простих с жлъчката и тези болки изчезнаха и не са се появявали. Таза си ме болеше през бременността, но това си е нормално.
Виж целия пост
# 373
Болките ниско в корема и паренето ми са от чревни спазми. Днес отидох на гастро. Ами значи не е проблем за жлъчката, радвам се, че е така. После след като ми мине операцията и възстановяването почвам да си оправям и дебелото черво, че с този запек не си е работа. Благодаря за съдействието Simple Smile
Виж целия пост
# 374
Болките ниско в корема и паренето ми са от чревни спазми. Днес отидох на гастро. Ами значи не е проблем за жлъчката, радвам се, че е така. После след като ми мине операцията и възстановяването почвам да си оправям и дебелото черво, че с този запек не си е работа. Благодаря за съдействието Simple Smile
Аз запек не съм имала, но според херурга ми от болна жлъчка се образували повече газове. Аз й газове не съм имала, но като почнах да правя кризи и казаха, че е за операция я махнах веднага.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия