Камъни в жлъчката - тема 7

  • 51 516
  • 842
# 405
По време на пълна упойка, едва ли можеш да констатираш, какво се случва с теб Simple Smile
Виж целия пост
# 406
Аз също върнах сок след операцията, когато излизах от упойката. На 1-2 пъти усетих, че нещо ми се подгажда, но отмина и реших, че няма да има проблем. В следващия момент бях вулкан Joy
Сега ми е смешно, но тогава се разкъсва от болка, защото си прясно оперирана, а не можеш да го спреш и спазмите са много силни. Направих мармалад в леглото и по себе си и не съм имала повече проблеми. Малко цветущо го описах, но.. GrinningConfused
Виж целия пост
# 407
Аз върнах малко. А и до мен имаше санитарка с готово легенче. Помогна ми да се наведа и всичко си беше чистичко. Даже се учуди, че толкова малко върнах. Явно постоянно се случва и беше се подготвила жената.
Виж целия пост
# 408
Здравейте,
От моята операция мина повече от година и половина.
От няколко дни обаче забелязвам нещо странно- горчив вкус в устата, дори да не ям.
Случвало ли се е на някой?
Виж целия пост
# 409
Здравейте,
От моята операция мина повече от година и половина.
От няколко дни обаче забелязвам нещо странно- горчив вкус в устата, дори да не ям.
Случвало ли се е на някой?
Да не пиете някакви лекарства? Аз имах преди време такъв проблем и се оказа, че е от лекарствата, който ми бяха изписали, но не помня какво беше точно, в противопоказанията си пишеше, че може да предизвика горчив вкус в устата. Даже и шоколад като ядях пак ми беше горчиво.
Виж целия пост
# 410
Здравейте, моля за мнения. Нямам никакви знания за проблеми с жлъчката. Става въпрос за баба ми на почти 88 години е. Беше с намален апетит, отпаднала и се появи пожълтяване на очите. Не е имала силни болки, или треска. Направиха изследвания и се оказа, че не са добри. Не съм ги виждала и не мога да дам повече информация. Приета е в болница, била е на ехограф и скенер и като резултат ни казаха, че има възпалена стена на жлъчката с гной и е планувана за операция. Според лекарите на скенера не се виждат камъните, ако има такива и можело само да се видим с ЯМР. Може ли да ми кажете дали при възпаление на жлъчката винаги се налага операция. Притеснени сме, защото баба ми е с сърдечна операция и изкаран инсулт . Ако е само възпаление без запушване дали ще има само слаби болки? Защото тя твърди че не я е боляло много. Колко продължително би било лечението с антибиотици? Тя е приета от сряда следобед и искат да я оперират във вторник. Няма и една седмица. Отделно става въпрос за класическата операция
Виж целия пост
# 411
Разбирам притеснението ви!
Не бих се наела да коментирам мнението на лекарите, но класическа операция на тази възраст...
Обясниха ли ви защо не е възможна лапорскопска интервенция? Не че и тя е безрискова на тази възраст, но шанса е значително по-голям!
Виж целия пост
# 412
Разбирам притеснението ви!
Не бих се наела да коментирам мнението на лекарите, но класическа операция на тази възраст...
Обясниха ли ви защо не е възможна лапорскопска интервенция? Не че и тя е безрискова на тази възраст, но шанса е значително по-голям!

Става въпрос за болница Самоков и там по думите на лекаря не правят такива операции.
Виж целия пост
# 413
Вижте, ще ви кажа нещо от личен опит!
Вероятността баба ви да остане жива в тази болница след тази операция, не е никак висока! Най-малкото със сигурност нямат адекватен анестизиолог, който да може да реагира своевременно при евентуален проблем! Това, че не правят лапароскопски операции въобще не ми се иска да го коментирам!
Колкото и да са възрастни нашите роднини, заслужават да направим всичко възможно, за да им дадем още известно време живот! С цената на парични средства и лично време! Това е мое мнение, разбира се!
Виж целия пост
# 414
Не е много далече.Доведете я в София .
Мен като ме оперираха в Софиямед имаше и жена на тази възраст.Оперираха я лапароскопски.Беше със снахата за придружител.
Виж целия пост
# 415
Вижте, ще ви кажа нещо от личен опит!
Вероятността баба ви да остане жива в тази болница след тази операция, не е никак висока! Най-малкото със сигурност нямат адекватен анестизиолог, който да може да реагира своевременно при евентуален проблем! Това, че не правят лапароскопски операции въобще не ми се иска да го коментирам!
Колкото и да са възрастни нашите роднини, заслужават да направим всичко възможно, за да им дадем още известно време живот! С цената на парични средства и лично време! Това е мое мнение, разбира се!


Благодаря за мнението Ви. Нещото което ме притеснява е че не знаем реално дали такава операция е наложителна.



Не е много далече.Доведете я в София .
Мен като ме оперираха в Софиямед имаше и жена на тази възраст.Оперираха я лапароскопски.Беше със снахата за придружител.

Покрай Ковид не знам какво е положението в болниците в София и не знам дали биха я приели. Както написах и по-горе не знаем дали такава операция е наложителна.
Виж целия пост
# 416
При мен дядо ми щеше да бъде ликвидиран в провинциална болница с ненужна операция. Преместихме го в София с големи мъки и едва го спасиха. А сърцето му си беше здраво.

Преместете жената в София за второ мнение и съвременна операция, ако преценят, че трябва да има такава, за да не ви тежи на съвестта, ако не дай боже се случи нещо лошо.
Виж целия пост
# 417
Здравейте! Видяха на ехограф много камъни в жлъчката. Отидох на преглед, заради зачестили болки като от рефлукс - нощни, по средата на корема и отзад в гърба. Но след нощните кризи, които обикновено ми минават на сутринта, в продължение на седмица- 10-ина дни, продължи болка или по-скоро дискомфорт в гръдната кост, леко затруднено дишане, боцкания под мишниците и болки в гърба, леко отдясно. Даже отидох на мамолог преди ехото, защото не знаех откъде идва проблема; там всичко беше наред. Препоръчват махане на жлъчката. Ще отида на още 1-2 мнения през следващите дни, но се съмнявам да са на друго мнение. Много съм притеснена, защото чета противоречиви неща относно хранененто след операцията - едни казват, че се яде всичко, други - че са на каши и т.н., което направо ме плаши как ще живея така... Гастроентероложката, която ми откри камъните, каза, че след премахването се яде всичко, а в противен случай трябва да съм цял живот на диета. Понеже живота е пред мен, каза, че е добре да се махне. Объркана съм, притеснена, пия един антибиотик в момента и още 3 неща, но всички гореупоменати болежки не минават. Единствено когато легна, се чувствам добре. Имали ли сте такива болки, преди премахването, или просто са ви установили камъни, без да имате оплаквания? 
Виж целия пост
# 418
Нямам никакви проблеми с храната. Ям абсолютно всичко, като изключим патладжан, но аз него от дете не мога да го ям и не е свързано с жлъчката. Мислех, че веднага след махането трябва да карам само на супи и пюрета, даже си бях наготвила картофена крем супа за като ме изпишат, че няма кой да ми сготви. Доктора каза, че мога да ям каквото си искам като само първия месец избягвам определени храни. Даже изрично ме предупреди да не ям само супи и каши, а нормална храна. Като се прибрах си ядох веднъж от супата и за вечеря си сготвих пиле с картофи, но без пикантни подправки. От това, което не трябваше да ям за 1 месец най ми липсваха кафето и шоколада. Кафе пих на 14 ден, а без шоколад успях почти месец да изкарам. През втория месец вече си хапвах и мазничко. След третия месец започнах да ям и пържено и люто. 2г и 3м след операцията не съм забелязала някоя храна да ми прави проблем.
Виж целия пост
# 419
Здравейте! Видяха на ехограф много камъни в жлъчката. Отидох на преглед, заради зачестили болки като от рефлукс - нощни, по средата на корема и отзад в гърба. Но след нощните кризи, които обикновено ми минават на сутринта, в продължение на седмица- 10-ина дни, продължи болка или по-скоро дискомфорт в гръдната кост, леко затруднено дишане, боцкания под мишниците и болки в гърба, леко отдясно. Даже отидох на мамолог преди ехото, защото не знаех откъде идва проблема; там всичко беше наред. Препоръчват махане на жлъчката. Ще отида на още 1-2 мнения през следващите дни, но се съмнявам да са на друго мнение. Много съм притеснена, защото чета противоречиви неща относно хранененто след операцията - едни казват, че се яде всичко, други - че са на каши и т.н., което направо ме плаши как ще живея така... Гастроентероложката, която ми откри камъните, каза, че след премахването се яде всичко, а в противен случай трябва да съм цял живот на диета. Понеже живота е пред мен, каза, че е добре да се махне. Объркана съм, притеснена, пия един антибиотик в момента и още 3 неща, но всички гореупоменати болежки не минават. Единствено когато легна, се чувствам добре. Имали ли сте такива болки, преди премахването, или просто са ви установили камъни, без да имате оплаквания?  

При мен го откриха случайно при контролен преглед. Минаха вече 4 месеца от махането. Не спазвам някакви диети, не ям каши или нещо подобно. В болницата с 2 думи ми казаха да избягвам пържено и мазно, но и в последствие ще усетите кои храни не ви действат добре и сама ще ги намалите. Сега гледам да готвя без запържване, избягвам някой храни - лук, чесън, чубрица, люто, кетчуп с много подправки, цитруси, гъби и патладжан. Усещам дискомфорт от тях, подува и се корема, започва и лека болка. След първата седмица вече опитвах шоколад и нямах проблем. Свиква се, сама ще усетите организма. Само мисля да ходя на профилактични прегледи, защото разбрах, че премахване не изключва образуването на камъни и в каналите.
Кафето не съм спирала. Доктора каза, че 1 не е проблем, но да не прекалявам с повече.
Успех! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия