Камъни в жлъчката - тема 7

  • 51 515
  • 842
# 420
Ами преди време четох за успешна лапороскопска операция на доста възрастна жена в София мед.
Аз лично имах възпаление на стената и антибиотиците  въобще не помогнаха, може би само болката намалиха. Мен ме оперираха по спешност, но показателите не ми бяха добри.
Дядо ми имаше раково заболяване и  за съжаление почина, но в онзи етап лекарите дори отказаха да го оперират, защото казаха, че няма да издържи операцията. Беше на 80г., имаше и пожълтяване, като всички лекари с които се консултирахме казаха, че дори да се оперира първо трябва да се махне то.
Виж целия пост
# 421
Здравейте, да се запиша и аз тук 🙂
Януари разбрах, че имам камъни в жлъчката, днес бях на друг гастроентеролог и неговото мнение е, че трябва да се маха.
Сега само трябва да се престраша и да се оперира.
Някой от Пловдив, който скоро се е оперирал ако може мнение за доктор и болница
За сега се спирам на Каспела и Еврохоспитал, но за доктор не знам 😐
Виж целия пост
# 422
Аз се оперирах в еврохоспитъл, но във Варна. Бях доволна от болницата. Имаше и друга подробност, аз в Еврохоспитъл платих около 260лв, а после разбрах, че в другите болници е 1000+.
Виж целия пост
# 423
Аз се оперирах в еврохоспитъл, но във Варна. Бях доволна от болницата. Имаше и друга подробност, аз в Еврохоспитъл платих около 260лв, а после разбрах, че в другите болници е 1000+.
За Еврохоспитал-Пловдив не знам каква е цената, за Каспела разбрах около 600 лв.
Благодаря за информацията, ще се радвам да се включи и някой който се е оперирал в Пловдив
Виж целия пост
# 424
Аз се оперирах в еврохоспитъл, но във Варна. Бях доволна от болницата. Имаше и друга подробност, аз в Еврохоспитъл платих около 260лв, а после разбрах, че в другите болници е 1000+.
За Еврохоспитал-Пловдив не знам каква е цената, за Каспела разбрах около 600 лв.
Благодаря за информацията, ще се радвам да се включи и някой който се е оперирал в Пловдив

Аз се следя в Пловдив в еврохоспитал при Янева. Другите са Кърпарова и Димитров. Те са панагюрци и и цяло Панагюрище е при тях. Добри са.
Виж целия пост
# 425
Здравейте, да се запиша и аз тук 🙂
Януари разбрах, че имам камъни в жлъчката, днес бях на друг гастроентеролог и неговото мнение е, че трябва да се маха.
Сега само трябва да се престраша и да се оперира.
Някой от Пловдив, който скоро се е оперирал ако може мнение за доктор и болница
За сега се спирам на Каспела и Еврохоспитал, но за доктор не знам 😐
Аз се оперирах в Еврохоспитал Пловдив при доцент Н.Белев, той има златни ръце и тъй като и мен ме беше много страх исках най-добрия. Много е внимателен. Платих 900лв за екип и още 200лв за консумативи. С направление бях, за операцията нищо. Много леко мина всичко при мен, болницата е супер.
Виж целия пост
# 426
Здравейте, да се запиша и аз тук 🙂
Януари разбрах, че имам камъни в жлъчката, днес бях на друг гастроентеролог и неговото мнение е, че трябва да се маха.
Сега само трябва да се престраша и да се оперира.
Някой от Пловдив, който скоро се е оперирал ако може мнение за доктор и болница
За сега се спирам на Каспела и Еврохоспитал, но за доктор не знам 😐
Аз се оперирах в Еврохоспитал Пловдив при доцент Н.Белев, той има златни ръце и тъй като и мен ме беше много страх исках най-добрия. Много е внимателен. Платих 900лв за екип и още 200лв за консумативи. С направление бях, за операцията нищо. Много леко мина всичко при мен, болницата е супер.
Благодаря много, аз също мисля за Белев. Кога ти е била операцията
Виж целия пост
# 427
Искам да попитам точно с какви изследвания да ида на доктор, защото ще ходя в понеделник? ПКК и нещо друго има ли като показатели към кръвта, за да се подготвя? Урина нужна ли е?
Виж целия пост
# 428
Искам да попитам точно с какви изследвания да ида на доктор, защото ще ходя в понеделник? ПКК и нещо друго има ли като показатели към кръвта, за да се подготвя? Урина нужна ли е?

На мен ми искаха ПКК, урина, пикочна киселина, холестерол, желязо, амилаза АСАТ, АЛАТ, глюкоза, CRP и още няколко. Simple Smile
Виж целия пост
# 429
Здравейте! Включвам се в темата за първи път. С камъни в жлъчката съм и ми предстои операция.
Изчетох тук каквото ми трябва, но се появи един въпрос от любопитство. Отстраняването на жлъчката води ли до цял живот наднормено тегло? Впечатленията ми са, че хората около мен без жлъчка са все доста дебели. Четох в интернет, че свободното протичане на жлъчен сок без жлъчен мехур водел до влошаване на храносмилането, метеоризъм и подобни, и от там - до натрупване на килограми.
Въпросът ми може да се възприеме като повърхностен, но съм на 29 г и се боря с наднормено тегло от 15 години (говорим за поне 30 кг отгоре още от ученическите години). Затова се интересувам.
Виж целия пост
# 430
biserra, и аз много се притеснявам от това. Тъкмо успях да сваля няколко излишни килограми.
Виж целия пост
# 431
Здравейте, на 19 съм и от 14- годишен имам камъни в жлъчката, но тогава бях малък и не направих операция, пиех хапчета за стопяване. Вчера ходих на ехограф и ми казаха, че жлъчката ми вече има шлака и песъчинки и е препоръчително да я махна, защото не функционира. Въпроса ми е как протича тази лапароскопска операция, боли ли след нея, какво е чувството, възстановяването как протича, има ли оплаквания? Някой опериран във ВМА от същото, да изрази мнение Simple Smile
Виж целия пост
# 432
Здравейте, да се запиша и аз тук 🙂
Януари разбрах, че имам камъни в жлъчката, днес бях на друг гастроентеролог и неговото мнение е, че трябва да се маха.
Сега само трябва да се престраша и да се оперира.
Някой от Пловдив, който скоро се е оперирал ако може мнение за доктор и болница
За сега се спирам на Каспела и Еврохоспитал, но за доктор не знам 😐
Аз се оперирах в Еврохоспитал Пловдив при доцент Н.Белев, той има златни ръце и тъй като и мен ме беше много страх исках най-добрия. Много е внимателен. Платих 900лв за екип и още 200лв за консумативи. С направление бях, за операцията нищо. Много леко мина всичко при мен, болницата е супер.
Благодаря много, аз също мисля за Белев. Кога ти е била операцията
Март 2019г. Сега ще правя 2 години..


Здравейте, на 19 съм и от 14- годишен имам камъни в жлъчката, но тогава бях малък и не направих операция, пиех хапчета за стопяване. Вчера ходих на ехограф и ми казаха, че жлъчката ми вече има шлака и песъчинки и е препоръчително да я махна, защото не функционира. Въпроса ми е как протича тази лапароскопска операция, боли ли след нея, какво е чувството, възстановяването как протича, има ли оплаквания? Някой опериран във ВМА от същото, да изрази мнение Simple Smile
Прочети темите назад, много хора са описали подробно. Да не се повтаряме. Аз преди операцията прочетох всички теми.


Здравейте! Включвам се в темата за първи път. С камъни в жлъчката съм и ми предстои операция.
Изчетох тук каквото ми трябва, но се появи един въпрос от любопитство. Отстраняването на жлъчката води ли до цял живот наднормено тегло? Впечатленията ми са, че хората около мен без жлъчка са все доста дебели. Четох в интернет, че свободното протичане на жлъчен сок без жлъчен мехур водел до влошаване на храносмилането, метеоризъм и подобни, и от там - до натрупване на килограми.
Въпросът ми може да се възприеме като повърхностен, но съм на 29 г и се боря с наднормено тегло от 15 години (говорим за поне 30 кг отгоре още от ученическите години). Затова се интересувам.


Няма такова нещо. Може да напълнееш , защото вече можеш да си хапваш всичко. Ако се съобразяваш няма проблем. Нито аз съм напълняла, нито познати.
Виж целия пост
# 433
Elinor7 благодаря 🙂
Виж целия пост
# 434
След операцията бях дори по-слаба от преди и то около година.
След като започнах да ям доста сладко качих килограми.
Не мисля, че имат връзка килограмите и жлъчния мехур, а по- скоро правилното хранене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия