Камъни в жлъчката - тема 7

  • 51 511
  • 842
# 465
Моите чернодробни са ок, но имам омазняване на дроба и огнище на инфекция.Органът работи добре, правиха ми контрастна ехография.Чат-пат имам подобни оплаквания: гадене и тежест.
Сега пия няколко неща, които са хранителни добавки, но природни извлеци.
Моя дроб също е омазнен, имам стеатоза 1ва  към 2 ра степен. Но не могат да разберат причината поради която се омазнява. Нямам наднормено тегло, инсулинова резистентност, диабет, проблеми с хормони, спазвам сравнително стриктна диета. И въпреки това нещо го омазнява. Дори един софийски професор каза, че съм много странен случай. Никой обаче не ми е казал, че проблема може да е от жлъчката, а съм ходила поне при 6 гастроентролога. И след последните повишени еними много се изнервих. 4 год се въртя в омагьосан кръг и не е ясно къде е проблема и какво да лекувам.
Виж целия пост
# 466
Ядете ли много плодове,плодови фрешове?
Преди 5-6год чух,че от плодова/фруктова захар може да се получи стеатоза.
Виж целия пост
# 467
Ядете ли много плодове,плодови фрешове?
Преди 5-6год чух,че от плодова/фруктова захар може да се получи стеатоза.
Ям, но по скоро  умерено 1, 2 плода на ден, само с черешите леко злоупотребявам. А  за фрешовете ме предупредиха , че не са за проблемен дроб и не пия.
Виж целия пост
# 468
Май всички сме особени случаи. Това ми казаха и на мен. Положението с медицината е отчайващо за много от нас. На мен жлъчката ми вдига и кръвната захар. Да ям овесени ядки не е проблем, но ям ли гъби и спанак - захарта ми се качва. Това е пълен абсурд от медицинска гледна точка.
Виж целия пост
# 469
От една седмица имам тъпа болка в жлъчката. Преди 2г ми казаха, че имам 2 камъка-9мм.и12мм.и, че е добре да се махне. До сега нямах проблеми. От 2-3 дена пия но шпа. Някой може ли да ми каже какво друго се пие за овладяване на болката. Страх ме е от операция.От 2-3 дена болката се засилва и е почти през целия ден. След но шпа има няколко часа затишие.Искам да попитам хората, които са с камъни в жлъчката какво пият и как се справят с болките? За тези, които са я премахнали е ясно, че след това им е ок положението.
Виж целия пост
# 470
От една седмица имам тъпа болка в жлъчката. Преди 2г ми казаха, че имам 2 камъка-9мм.и12мм.и, че е добре да се махне. До сега нямах проблеми. От 2-3 дена пия но шпа. Някой може ли да ми каже какво друго се пие за овладяване на болката. Страх ме е от операция.От 2-3 дена болката се засилва и е почти през целия ден. След но шпа има няколко часа затишие.
Бусколизин и Спазмалгон. Но-шпа се пие в комбинация с бусколизин. Като се озовах в спешното с криза доктора ми изписа комбинация от 2 хапчета бусколизин+ 2 но-шпа+ 1 Спазмалгон 3 пъти на ден и при нужда Аулин. Аулин не съм пила. И диета.
Виж целия пост
# 471
Благодаря! А, Вие имате ли камъни в жлъчката?Да разбирам ли, че 2 но шпа+2 бускулизин+1 спазмалгон по 3 пъти на ден.
Виж целия пост
# 472
Благодаря! А, Вие имате ли камъни в жлъчката?Да разбирам ли, че 2 но шпа+2 бускулизин+1 спазмалгон по 3 пъти на ден.
Да, така го пих 3-4 дни. После моята лична лекарка ми каза, че мога вече да не пия Спазмалгон или само ако правя криза. Аз преди това ако ме заболееше пиех само Спазмалгон.
Имах камъни. След кризата при която се озовах в спешното (с мъжът ми и дете на 3г в 2ч през ноща) се оперирах. Това ми беше втората голяма криза. Преди това имах 4-5 малки. Но две седмици след тази вече бях без жлъчка, аз и по бързо щях да я махна обаче за тогава имаше свободна дата. Това беше преди почти 2г и 4м.
Виж целия пост
# 473
От една седмица имам тъпа болка в жлъчката. Преди 2г ми казаха, че имам 2 камъка-9мм.и12мм.и, че е добре да се махне. До сега нямах проблеми. От 2-3 дена пия но шпа. Някой може ли да ми каже какво друго се пие за овладяване на болката. Страх ме е от операция.От 2-3 дена болката се засилва и е почти през целия ден. След но шпа има няколко часа затишие.
Аз пия Нексиум по схема, предписана от лекар и Спазмомен при нужда. Имам и сашета Гастротус, които понякога взимам точно преди сън.
Мене от операция не ме е страх, страх ме е, че няма да се осъществи с тези прекратявания на планов прием и кога ли ще ме тресне нова криза.
Виж целия пост
# 474
Благодаря! Иска ми се да пия няколко дена и да отшуми болката. Но, ако се налага нямам друг избор.
Виж целия пост
# 475
Благодаря! Иска ми се да пия няколко дена и да отшуми болката. Но, ако се налага нямам друг избор.

Дано премине! Аз имах около 10 дни болки, докато се наканя да ида на ехограф. Освен тези неща, в началото пих и антибиотик за 5 дни. Иначе мисля, че при мен Нексиума оказва добро влияние. Но задължително трябва да се консултирате с лекар, защото си е сериозно лекарство.
Виж целия пост
# 476
[quote author=lavaca link=topic=1197612.msg42452759#msg42452759 date=

Дано премине! Аз имах около 10 дни болки, докато се наканя да ида на ехограф. Освен тези неща, в началото пих и антибиотик за 5 дни. Иначе мисля, че при мен Нексиума оказва добро влияние. Но задължително трябва да се консултирате с лекар, защото си е сериозно лекарство.

Може ли името на антибиотика, който си пила? И аз се притеснявам, че спряха плановите операции... Освен всичко, ми започнаха пролетните кризи с виене на свят, та съвсем го втасах.... Sad
Виж целия пост
# 477
Lileta0807, "Ципробай" (500 мг).
Виж целия пост
# 478
А на ехографа какво ви показа?
Виж целия пост
# 479
Можете ли да ми препоръчате гастроентеролог за София?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия