Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 383 795
  • 50 335
# 18 240
Зависи от РЗИ-то. Една приятелка есента така я карантинираха повторно за 14 дена, но не и семейството й. Други сподеят, че не ги карантинират повторно.
Виж целия пост
# 18 241
Айде и пср теста е положителен.  Добре де,  има ли друг като мен който веднага след карантината си е правил тест и му е излязъл наново положителен?
Ти защо го прави този тест?
Имаш ли оплаквания?
Не, но майка ми е от рисковите групи и исках да съм сигурен преди да се прибера. Пазя нея и детето.  Сега още ли съм заразен или какво?
Щом антигенният тест е положителен, най-вероятно още сте заразен.
Виж целия пост
# 18 242
Ами той стоя,защото когато се разболяха семейно само приятелката ми прави ПСР,за него беше ясно....и стоя...
Виж целия пост
# 18 243
То ако всеки си направи така тест,  все ми се струва,  че доста ще цъфнат положителни след карантина
Виж целия пост
# 18 244
Зависи от РЗИ-то. Една приятелка есента така я карантинираха повторно за 14 дена, но не и семейството й. Други сподеят, че не ги карантинират повторно.
Това звучи безумно, в смисъл, да зависи от РЗИ-то.
Значи няма как човек в Долно Нанагорнище 14 дни след положителен ПСР да тръгне на работа, без нов тест, а такъв в Горно Нанагорнище да направи нов тест, да е положителен и да седи още 14 дни вкъщи.
Процедурата следва да е унифицирана, и то не толкова заради едното седене, а заради както и потребителят пита това дали пациентът е заразен за околните - семейство, колеги.
И вторите ПСР-и и последващите за чия сметка са? На пациента ли?

Чакам обаждане от РЗИ, но понеже не знам кога ще го получа, искам да съм подготвена.
Теста ми е от вчера, днес излезе.
Положителен, естествено, и очаквано, симптоматиката ми е като по учебник.
Виж целия пост
# 18 245
Не е задължителен.
Виж целия пост
# 18 246
И бързия и пср теста(втория)  са за моя сметка.  Те не са задължителни.
 Горещата линия за ковид каза,  че няма как да съм под втора карантина
Виж целия пост
# 18 247
И бързия и пср теста(втория)  са за моя сметка.  Те не са задължителни.
 Горещата линия за ковид каза,  че няма как да съм под втора карантина
А дали си заразен е въпроса?
Какво каза горещата линия?
Виж целия пост
# 18 248
Зависи от РЗИ-то. Една приятелка есента така я карантинираха повторно за 14 дена, но не и семейството й. Други сподеят, че не ги карантинират повторно.
Това с карантината, докато не дадеш отрицателен тест, отпадна отдавна. Частици от вируса се откриват с месеци след преболедуване в носоглътката, но те не са достатъчни за да заразиш някого.
Виж целия пост
# 18 249
Не мисля, че ще сложат човека отново под карантина. Изискването за два отрицателни PCR преди излизане от изолация/болница отпадна много отдавна.

Някои хора дават положителни PCR проби до 11-12 седмици след началото на симптомите. Нито са болни, нито са заразни - просто PCR е изключително чувствителна технология. Особено ако се работи на над 32-34 амплификационни цикъла, може да хване и нищожни количества от вируса, които дори не са потентни. В България повечето PCR се работят на 40 цикъла.

Според CDC, човек може да излезе от изолация, ако:
1) Минали са поне 10 дена от началото на симптомите;
2) Няма висока температура/треска в последните 24 часа;
3) Общото състояние се подобрява (няма кашлица, хремата намалява, болките изчезват, етц.);
4) Не е имунокомпрометиран или супресиран (тоест не е на ХТ или системно лечение с КС);

Единственото изключение е загубата на обоняние. Тя може да продължи по-дълго време и НЕ е причина за допълнителна изолация. Изискване за негативен PCR няма.

В случая, щом и двата теста са положителни и има притеснения за възрастен човек, аз бих изчакал още седмица. Дори и човекът да излезе от изолация в момента, вероятно нищо няма да се случи, но за всеки случай.
Виж целия пост
# 18 250
И бързия и пср теста(втория)  са за моя сметка.  Те не са задължителни.
 Горещата линия за ковид каза,  че няма как да съм под втора карантина
А дали си заразен е въпроса?
Какво каза горещата линия?
Точно над Вас мнението. Жената каза,  че съм свободен. Нямало проблем.  А дали съм сеещ зараза-никой не знае
Виж целия пост
# 18 251
Мъжът ми се зарази от човек, който не знаеше, че е болен. Бяха играли заедно тенис двойка и то на открито. Човекът прояви симптоми три дни след срещата им. Мъжът ми нямаше симптоми, но отиде да се тества, когато разбра, че партньорът му на тенис е заразен. И излезе положителен. Като се прибра в къщи си измери температурата 37.2. А не я усещаше. Можеше и да не разбере, че е болен, докато след няколко дни не изгуби вкус и обоняние. Съответно вече сме били заразени и аз, и детето, и родителите ми, защото бяхме с тях на Бъдни вечер. А тогава аз давах все още отрицателни тестове, а си се усещах болна. Чак на 31.12 ме карантинираха след положителен антигенен тест. Така че няма как да обвиняваме хората, защото болните заразят още преди да имат симптоми. Аз се разсърдих на мъжа ми, защото не ме послуша и отиде да играе тенис, а го бях помолила да си седи в къщи. Но в никакъв случай не бих обвинила човека, който го зарази, защото дефакто той не е знаел, че е болен.

А, не допускаш ли, че може мъжът ти да е заразил въпросния човек?
Виж целия пост
# 18 252
Здравейте.
Ноември бях с Корона.
Днес си пуснах този тест - имам антитела, нали? 🤔
Добър резултат ли се води?
Никой не знае дали е добър.
Аз също бях ноември болна и началото на декември, по същата скала тогава имах 32. Чудя се сега дали има смисъл да меря пак. Какво ще ми покажат антителата...
Виж целия пост
# 18 253
И бързия и пср теста(втория)  са за моя сметка.  Те не са задължителни.
 Горещата линия за ковид каза,  че няма как да съм под втора карантина
А дали си заразен е въпроса?
Какво каза горещата линия?
Точно над Вас мнението. Жената каза,  че съм свободен. Нямало проблем.  А дали съм сеещ зараза-никой не знае
Мъж.
Потребителят е мъж.
Изключително ерудиран при това.
Виж целия пост
# 18 254
Здравейте.
Ноември бях с Корона.
Днес си пуснах този тест - имам антитела, нали? 🤔
Добър резултат ли се води?
Никой не знае дали е добър.
Аз също бях ноември болна и началото на декември, по същата скала тогава имах 32. Чудя се сега дали има смисъл да меря пак. Какво ще ми покажат антителата...
Аз се тествам за първи път от тогава.
Личната е доволна от резултата. 😜 😉
Д - димера ми е <50, при норма до 500. Това как е? 🤔
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия