Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 385 218
  • 50 335
# 27 810
Полезна информация от новините:
В София, Люлин, в 12 ДКЦ е открита ковид зона.
Може да послужи на някой със симптоми.
Виж целия пост
# 27 811
Ейш, алоооо какво правите ?
Андерс има нужда от подкрепа ,не от подобни нападателни коментари .
Някой споменава ковид депресията и как се е справил .Искрено желая да не му се налага да се справя с депресията от изненадваща загуба на близък човек .Душевното състояние много варира ,а и последвало разболяване просто може да те смаже .
Виж целия пост
# 27 812
Anders, как си? Какво казват лекарите?
Как са другите болни?
Виж целия пост
# 27 813
Влизам да пожелая бързо оправяне и изписване на Андерс. Не мисля, че е влезнал от лиготия в болницата, нито тий е искал, нито е възможно.

Андерс, как си днес? Темература, кашлица? Има ли много болни около теб?
Виж целия пост
# 27 814
Дай като е труден живота ние да го направим още по-труден за някого... Имам чувството, че част от потребителите тук влизат не за да помагат ами да си излеят собствения яд.. За жената, която си е стояла вкъщи и се е лекувала може би по това време болниците са били най-натоварени и е нямало найстина свободни места, а сега очевидно все още има... и аз се лекувах вкъщи, а бях бременна в 8ми месец с двустранна пневмония, лекарката ми не ми звънеше да ме пита как съм... и благодаря на Бог, че успях да мина през този ад.Как не видях един от вас "специалистите", които преценяте кой е и не е за болница да дадете един полезен съвет като например на вас какво ви е помогнало да преминете през Ковид... ааа и относно психиката щом влизате/влизаме в този форум редовно и на вас ковид ви е повлиял на психиката, защото повярвайте хората, които не се интересуват от ковид или са преболедували и забравили не влизат редовно тук да четат...
Виж целия пост
# 27 815
Anders, как си? Какво казват лекарите?
Как са другите болни?

Нищо не казват..не мога да изкопча нищо. Вливат нещо два пъти на ден и това е. Сатурацията ми е 97, тя е добре.
Преди месеци,когато влязох да споделя за случката с баба ме,ме изкараха психично болен,защото съм страдал дни след смъртта й. Не можело да страдам ако не ми било дете или жена. Сега пък от страх ме вкарали в болница.  Все пак не се сърдя,всеки може сам да интерпретира ситуациите.
Да,изплашен съм. За да предпазя близките се бях изолирал далеч от тях и още повече увеличи стреса ми. След като преживях няколко тежки травми тази  година,тъкмо започнах да си стъпвам на краката и сега това...  Ако някой разчита мед.изследвания,мога да му ги пратя на ЛС. 
Радвам се че всички сте толкова силни и не се страдате при загуба на близки или влизане в болница. Simple Smile
Виж целия пост
# 27 816
Последното изречение е пълен абсурд, тук никой никога не е твърдял подобно нещо.
Виж целия пост
# 27 817
Според мен всеки с ковид трябва да е настанен в болница без изключение ... ако имаше такава възможност. Защото се видя какво стана с тези домашни лечения - маса народ си замина така поради ненавременно лечение.
Виж целия пост
# 27 818
Е, айде сега. Повечето хора го карат съвсем леко и категорично не се нуждаят от болница. Остана някой, който единствено е загубил обоняние да бъде настанен в болница. какво точно ще му лекуват и защо? И по-интересното откъде точно ще дойдат толкоз болнични легла, толкоз лекари и т.н.? Нямат нужда от болница хората, поне повечето, а от адекватно и регулярно проследяване и консултиране. Не по телефона, а реално.
Виж целия пост
# 27 819
В чужбина много добре обгрижват хората по домовете (тези, които имат нужда, не всеки болен). Тук линейките и личните лекари не смогват.
Виж целия пост
# 27 820
Здравейте, детето ми е контактно на друго дете, което днес е с положителен тест. Имали са контакт вчера, доста време са играли заедно. Педиатърът ни е с коронавирус и не отговаря. Може ли насоки какво да дам на детето, пробвам с Авирон, но не иска да го пие, давам и витамин Ц. Детето е на 2 г.
Виж целия пост
# 27 821
Последното изречение е пълен абсурд, тук никой никога не е твърдял подобно нещо.
Аз ви казах, че не е добре. После ние сме били жестоки...
Естествено ,че не е добре .Загубил е близък и е болен !
Ела ме виж мен някой вечери как блъскам шкафа с крак и крещя -не,не,не,не или удрям прахосмукачката в земята ,или не мога да продумам и  седя като вцепенена .... лошото е ,че и детето понякога го вижда .
А аз съм "силна" жена
Виж целия пост
# 27 822
Ние познаваме младежа от цялостното му писане   преди постъпване в болница и последното което правя е да иронизирам.
Това е все едно да ритнеш паднал човек ..
Той не може да се справи със загубата, а сега и болестта отгоре на всичкото.
Психолог ще помогне донякъде за преодоляването на травмата от загубата . Казвам го съвсем добронамерено, трябва да поговори с някой специалист. Сигурна съм, че ще помогне
Виж целия пост
# 27 823
Ние познаваме младежа от цялостното му писане   преди постъпване в болница и последното което правя е да иронизирам.
Това е все едно да ритнеш паднал човек ..
Той не може да се справи със загубата, а сега и болестта отгоре на всичкото.
Психолог ще помогне донякъде за преодоляването на травмата от загубата . Казвам го съвсем добронамерено, трябва да поговори с някой специалист. Сигурна съм, че ще помогне
Малко се преувеличава с тези психолози, всъщност доста. Те не са панацея. Напротив трудно се намира психолог или психотерапевт които да помогнат за каквото и да било.
Някои дори и не намират.
Виж целия пост
# 27 824
Е, айде сега. Повечето хора го карат съвсем леко и категорично не се нуждаят от болница. Остана някой, който единствено е загубил обоняние да бъде настанен в болница. какво точно ще му лекуват и защо? И по-интересното откъде точно ще дойдат толкоз болнични легла, толкоз лекари и т.н.? Нямат нужда от болница хората, поне повечето, а от адекватно и регулярно проследяване и консултиране. Не по телефона, а реално.
Реално така хората са ефикасно изолирани от околните. Такава практика има в Китай, Корея и др. Освен, че болните са наблюдавани здравословно има и превантивна цел за ограничаване трансмисията в обществото ... защото добре знаем как се "спазват" тези карантини у нас и на много други места по света, за това сме и на тоя хал.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия